Nawet 900 złotych na zakupy od Fundacji Biedronki

24 maja 2022

„Witamy i pomagamy” to przedsięwzięcie Fundacji Biedronka. Zakłada ono pomoc najuboższym osobom z Ukrainy w postaci kart oraz e-kodów do wykorzystania na zakupy. Wyjaśniamy szczegóły programu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Aktualizacja

Jak informuje Fundacja Biedronki, wszystkie kody oraz karty zostały już rozdane. Nie jest wykluczone, że w przyszłości ponownie zostanie uruchomione wsparcie tego typu. Będziemy informować o tym na bieżąco. Zaobserwuj nas na facebooku, telegramie, Instagramie lub tik-toku.

Do kogo skierowana jest pomoc?

Pomoc skierowana jest do najuboższych osób z Ukrainy, które w związku z toczącą się w ich kraju wojną przybyły na teren Polski po 24.02. Jak podkreśla Fundacja Biedronki, chcą oni dążyć do tego, aby przeciwdziałać problemowi ubóstwa pośród osób, które przybyły z Ukrainy oraz nie dopuścić do nadmiernego rozwarstwiania się społeczeństwa.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Co zawierają karty i kody?

Ponad 10 tysięcy kart oraz 35 tysięcy kodów na zakupy w sieci Biedronka trafiło do punktów partnerskich fundacji, gdzie można zgłaszać się po taką pomoc bezpośrednio. Takie rozwiązanie pozwala konkretnym organizacjom bezpośrednio sprawdzać i weryfikować osoby najbardziej potrzebujące.

Otrzymana przez nas karta jest uzupełniona na kwotę 300 złotych. Przez trzy kolejne miesiące karta będzie doładowywana tą samą kwotą, co oznacza, że łącznie będziemy mieli do wykorzystania 900 złotych na zakupy w sieci Biedronka. Uzbieraną kwotę możemy wydać maksymalnie do końca marca 2023, ponieważ wówczas kończy się przewidziany czas trwania programu. Każda rodzina może ubiegać się o maksymalnie trzy takie karty. W momencie jej otrzymania jest ona już całkowicie gotowa do użycia.

Jeden e-kod ma natomiast wartość 50 złotych. Takie rozwiązanie przewidziane jest z myślą o osobach, które potrzebują szybkiego wsparcia oraz w najbliższym czasie planują wyjazd z Polski. Taki kod przyznawany jest jednorazowo, jednak każda rodzina może otrzymać go dziewięć razy.

Jak mogę otrzymać kartę lub e-kod?

Co najważniejsze, kart nie otrzymuje się bezpośrednio od Fundacji Biedronki, a od punktów, które podjęły z fundacją współpracę. Trzeba zgłosić się do nich bezpośrednio i zapytać o możliwość otrzymania karty lub e-kodu. Ważne jest, że kartę można otrzymać wyłącznie w ośrodku znajdującym się w danym mieście lub powiecie. Pracownicy ośrodków dokładnie sprawdzają, gdzie mieszkasz i nie wydają kart osobom z innych miast czy województw.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Czy są produkty, za które nie zapłacę kartą lub e-kodem?

Tak, fundacja zastrzega w swoim regulaminie, że alkoholu oraz papierosów czy innych wyrobów tytoniowych nie kupimy, płacąc kartą lub e-kodem. Nie będziemy mogli również zakupić tekstyliów, a także doładować telefonów komórkowych. Środki z karty przeznaczone są przede wszystkim na przedmioty pierwszej potrzeby, czyli przede wszystkim na jedzenie oraz artykuły higieniczne.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Agnieszka Zugaj

Content Specialist, E-marketing Expert

Możliwość komentowania została wyłączona.