Otrzymaj 900 zł na zakupy w sklepach Biedronka

Komentarze 0
Kobiety robią zakupy w sklepie. pl Source: Vista Create

Sieć sklepów Biedronka znów oferuje Ukraińcom 900 złotych na zakupy. W ramach tego programu jedna rodzina może otrzymać jedną kartę o wartości 900 złotych. 

Pomoc mogą otrzymać Ukraińcy, którzy przybyli do Polski po 24 lutego 2022 roku. Przede wszystkim będzie ona udzielana:

  1. osobom powyżej 60 roku życia;
  2. kobietom w ciąży;
  3. osobom, które samotnie wychowują dziecko (może to być jeden z rodziców lub opiekun);
  4. rodzicom lub opiekunom osób niepełnosprawnych;
  5. osobom niepełnosprawnym, które posiadają polskie lub ukraińskie orzeczenie potwierdzające ten fakt.

Aby ubiegać się o kartę, należy wypełnić ankietę pod tym linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfw7dAyj66ag339hUh7LKcsihBVvvxXTLVYT8vQ7S_uKc6F0Q/viewform?fbclid=IwAR22azyTSR7GGTuwl0GKbBWdAwBc65kvz7fZMvA7wKhFKcjwnn6X2K4lqyc. Termin wydania kart będzie ustalany indywidualnie. Informacja na ten temat będzie dostępna od 15 do 19 maja 2023 roku. Wnioski będą przyjmowane do godziny 19.00 dnia 12 maja 2023 r. O karty mogą ubiegać się osoby, które mieszkają w Gdyni lub Tczewie.

Wypełniając formularz, dokładnie sprawdź wszystkie szczegóły. Jeśli gdzieś popełnisz błąd, nie otrzymasz odpowiedzi od funduszu.

Artykuł jest aktualny na dzień 11 maja 2023 roku.

Do kogo skierowana jest pomoc?

Pomoc skierowana jest do najuboższych osób z Ukrainy, które w związku z toczącą się w ich kraju wojną przybyły na teren Polski po 24.02. Jak podkreśla Fundacja Biedronki, chcą oni dążyć do tego, aby przeciwdziałać problemowi ubóstwa pośród osób, które przybyły z Ukrainy oraz nie dopuścić do nadmiernego rozwarstwiania się społeczeństwa.

Co zawierają karty i kody?

Ponad 10 tysięcy kart oraz 35 tysięcy kodów na zakupy w sieci Biedronka trafiło do punktów partnerskich fundacji, gdzie można zgłaszać się po taką pomoc bezpośrednio. Takie rozwiązanie pozwala konkretnym organizacjom bezpośrednio sprawdzać i weryfikować osoby najbardziej potrzebujące.

Otrzymana przez nas karta jest uzupełniona na kwotę 300 złotych. Przez trzy kolejne miesiące karta będzie doładowywana tą samą kwotą, co oznacza, że łącznie będziemy mieli do wykorzystania 900 złotych na zakupy w sieci Biedronka. Każda rodzina może ubiegać się o maksymalnie trzy takie karty. W momencie jej otrzymania jest ona już całkowicie gotowa do użycia.

Zobacz też: Polski Czerwony Krzyż i IFRC ponownie zapewniają pomoc finansową Ukraińcom w dwóch okręgach

Jeden e-kod ma natomiast wartość 50 złotych. Takie rozwiązanie przewidziane jest z myślą o osobach, które potrzebują szybkiego wsparcia oraz w najbliższym czasie planują wyjazd z Polski. Taki kod przyznawany jest jednorazowo, jednak każda rodzina może otrzymać go dziewięć razy.

Czy są produkty, za które nie zapłacę kartą lub e-kodem?

Tak, fundacja zastrzega w swoim regulaminie, że alkoholu oraz papierosów czy innych wyrobów tytoniowych nie kupimy, płacąc kartą lub e-kodem. Nie będziemy mogli również zakupić tekstyliów, a także doładować telefonów komórkowych. Środki z karty przeznaczone są przede wszystkim na przedmioty pierwszej potrzeby, czyli przede wszystkim na jedzenie oraz artykuły higieniczne.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.