Bank przyjazny Ukraińcom

Tetiana Sharapova
20 czerwca 2023
Komentarze 0
Bank Pekao Source: PEKAO

W wyniku rosyjskiej agresji Ukraińcy, podobnie jak rok temu, zmuszeni są szukać schronienia w innych krajach. Najczęściej wybierają Polskę – ze względu na bliskość tak geograficzną, jak i mentalną, a także z uwagi na podobieństwo języka i życzliwość Polaków. Świadczą o tym dane ZUS, zgodnie z którymi liczba cudzoziemców po raz pierwszy w historii Polski przekroczyła milion osób, z czego ponad 80% stanowią Ukraińcy.

Już od pierwszych dni po przyjeździe do Polski konieczne jest założenie konta bankowego. Dzięki niemu można dokonać płatności np. za mieszkanie i za opiekę dzienną lub przedszkole dla młodszych dzieci, otrzymać świadczenie, wynagrodzenie lub zapłatę za usługi, a także wysłać przekaz pieniężny na Ukrainę lub do innego kraju.

W jaki sposób Ukraińcy mogą założyć konto w polskim banku?

Założenie konta jest łatwiejsze, niż może się to wydawać. Na przykład żeby założyć konto w Banku Pekao S.A. wystarczy tylko paszport. Żeby Bank mógł skontaktować się z Tobą lub wysłać Ci wiadomość będziesz musiał też podać numer telefonu kontaktowego.

Nie musisz się martwić, jeśli nie rozumiesz języka polskiego wystarczająco dobrze. Wszystkie dokumenty niezbędne do założenia konta są dostępne także w wersji ukraińskiej, więc możesz dokładnie się z nimi zapoznać, zanim podpiszesz umowę.

Aplikacja mobilna, strona banku i infolinia w wersji ukraińskiej!

Source: PEKAO

Podczas zakładania konta w oddziale banku nasi pracownicy od razu pomogą Ci aktywować aplikację mobilną PeoPay, w której znajdziesz nie tylko polską i angielską wersję językową, ale także ukraińską! Aplikacja PeoPay jest przejrzysta i przyjazna w obsłudze, dlatego była wielokrotnie uznawana za jedną z najlepszych na rynku. Ponadto dostępna jest również wersja przeznaczona specjalnie dla dzieci w wieku poniżej 13 lat – PeoPay KIDS. Zdobyła ona wiele nagród i jest bardzo lubiana przez najmłodszych, ponieważ jest wygodna, kolorowa i łatwa w obsłudze.

W oddziale banku dowiesz się też, jak korzystać z bankowości internetowej Pekao24. A jeśli o czymś zapomnisz, nie musisz się martwić, ponieważ instrukcja dotycząca tej usługi została przygotowana również w języku ukraińskim.

Zawsze możesz też dokładnie i spokojnie zapoznać się ze wszystkimi usługami i możliwościami dostępnymi dla Ukraińców na stronie internetowej Banku w wersji ukraińskiej: https://www.pekao.com.pl/przekorzystne/ua/.

Jeśli nadal masz pytania, zapomniałeś któregoś hasła, zgubiłeś kartę lub chcesz rozszerzyć zakres usług, zawsze możesz zadzwonić na infolinię Banku Pekao S.A. dostępną pod numerem telefonu 48 22 591 22 20, gdzie mozesz uzyskać pomoc w języku ukraińskim w pełnym zakresie usług.Karta wielowalutowa – jedna karta dla 5 walut

Otwierając konto w złotówkach w Banku Pekao S.A., zyskujesz również możliwość zamówienia karty wielowalutowej i podpięcia do niej swoich rachunków w dolarach, euro, frankach i funtach. Aplikacja mobilna PeoPay nie tylko umożliwia wymianę walut 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu, ale także pozwala na szybkie i łatwe przenoszenie środków między kontami.

Masz mniej niż 26 lat?

Mamy szczególnie atrakcyjną ofertę dla osób, które nie ukończyły jeszcze 26 roku życia – dla nich obsługa karty, rachunku do karty, wykonywanie przelewów i wypłata gotówki jest bezpłatna, bez żadnych dodatkowych warunków. Informacje na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.pekao.com.pl/przekorzystne-m/ua/

Specjalna oferta dla Ukraińców, którzy przekroczyli granicę po 24 lutego 2022 r.

Po 24 lutego Ukraińcy uciekający przed wybuchami rakiet i bomb potrzebowali maksymalnego możliwego wsparcia w obcym państwie. Bank Pekao S.A. natychmiast zdecydował się udzielić im pomocy, proponując specjalną ofertę dla nowych klientów, którzy otworzą Konto Przekorzystne w okresie od 24.02.2022 r. do 31.12.2023 r.

Przez 2 lata od dnia otwarcia Konta Przekorzystnego Bank nie pobiera żadnych opłat za:

  • prowadzenie tego konta i obsługę karty debetowej do tego konta,
  • wypłaty gotówki tą kartą we wszystkich bankomatach w Polsce i za granicą,
  • przelewy z banków i do banków ukraińskich,
  • wpłaty i wypłaty gotówki w kasach Banku na własne rachunki i z własnych rachunków,
  • przewalutowanie przy płatności kartą debetową.

Wszystkie te usługi Bank świadczy nieodpłatnie Ukraińcom którzy zdecydują się otworzyć Konto Przekorzystne. Do jego otwarcia wystarczy paszport biometryczny, zezwolenie na pobyt, ukraiński dowód osobisty lub tymczasowy dowód tożsamości cudzoziemca. Więcej informacji można uzyskać w oddziale banku lub znaleźć tutaj:

https://www.pekao.com.pl/dam/ROOT-EXTERNAL/DOCS/2022-12-pekao_ukr-ulotka.pdf

Oferta dla Ukraińców, którzy przekroczyli granicę po 24.02.2022 bez paszportu

Co jednak zrobić w przypadku Ukraińców, którzy przekroczyli polską granicę bez biometrycznego paszportu, mając jedynie ukraiński dowód osobisty lub paszport o starym wzorze? Takich osób było dużo. Dla nich nasz Bank znalazł rozwiązanie, oferując im możliwość otworzenia specjalnego Konta Pomocnego.

Posiadacze Konta Pomocnego nie ponoszą opłat za obsługę konta i karty .,a także za wypłatę gotówki kartą we wszystkich bankomatach w Polsce i za granicą. Darmowe są też przelewy w Polsce, wypłaty i wpłaty gotówki w kasach bankowych itp.

Konto Pomocne, które będzie ważne tylko przez 12 miesięcy, ma jednak pewne ograniczenia w porównaniu ze wspomnianym wyżej Kontem Przekorzystnym, jak miesięczny limit na koncie do 5 000 zł, a także limit miesięcznych wpływów do 10 000 zł. Posiadacz Konta Pomocnego nie będzie mógł otwierać rachunków walutowych ani korzystać z usługi wymiany walut w bankowości internetowej Pekao24. Nie będzie też mógł podpisać z Bankiem umowy na inne usługi, z wyjątkiem umowy obsługi karty debetowej, Pekao24 i Lokaty Pomocnej.

W oddziałach Banku Pekao S.A. dostępne są materiały reklamowe i ulotki zawierające szczegółowe informacje w języku ukraińskim o każdej ofercie przeznaczonej dla klientów ukraińskich.

Zobacz też: Jaką pomoc finansową mogą otrzymać Ukraińcy w Polsce?

Co więcej…

2 lata temu Bank Pekao S.A. wsparł ukraińską motocyklistkę Annę Greczyszkinę, która w pojedynkę wyruszyła w podróż dookoła świata na motocyklu i ustanowiła nowy rekord w Księdze Rekordów Guinnessa jako kobieta odbywająca najdłuższą, samotną podróż dookoła świata. Bank zaproponował odważnej Ukraince, aby została ambasadorką promującą usługi banku wśród ukraińskich klientów.

Zapraszamy serdecznie! Pekao S.A. to jeden z najpotężniejszych i najbardziej wiarygodnych polskich banków, który działa w naszym kraju od ponad 100 lat i świadczy szeroki wachlarz usług finansowych dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich narodowości i języka, jakim mówią.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *