Nowa usługa Uber Airport uruchomiona w Warszawie

Tetiana Sharapova
31 lipca 2023
Komentarze 0
Uber z nową usługą w Warszawie Source: Vista Create

Uber uruchomił nową usługę na Lotnisku Chopina w Warszawie. Od 27 lipca pasażerowie mogą wsiąść do dowolnego dostępnego samochodu w strefie przylotów, zamiast czekać na przyjazd kierowcy. Warszawskie lotnisko stało się trzecim portem lotniczym na świecie oferującym tę opcję. Wcześniej funkcja ta została uruchomiona w Melbourne i Dubaju.

Jak działa nowa usługa w systemie Uber Airport

Od ponad roku Uber jest oficjalnym partnerem taksówkowym na Lotnisku Chopina w Warszawie, wraz z Ele Taxi. Większość przejazdów kończy się w centrum miasta, choć zdarzają się też znacznie dłuższe trasy

Niedawno pojawiła się informacja, że firma wprowadza zmiany w usłudze Uber Airport na Lotnisku Chopina w Warszawie. Chodzi o możliwość zamawiania przejazdu za pomocą kodu PIN. Po złożeniu zamówienia przez klienta, w aplikacji wyświetla się kod, za pomocą którego można wsiąść do dowolnego samochodu Uber w strefie przylotów. Dzięki temu nie trzeba już czekać na przyjazd samochodu, który został przydzielony przez system i czeka na pasażera poza lotniskiem.

Warto zauważyć, że wprowadzenie kodu PIN znacznie skróciło proces oczekiwania na przejazd. O ile początkowo trwał on około czterech minut, to teraz w wielu przypadkach samochód jest dostępny dla pasażera już w momencie składania zamówienia.

Warszawskie lotnisko jest pierwszym portem lotniczym w Europie i trzecim na świecie, który uruchomił usługę Ubera opartą na kodzie PIN. Wcześniej opcja ta była dostępna na lotniskach w Melbourne w Australii i Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Całkiem możliwe, że jeśli usługa zostanie pomyślnie uruchomiona w Warszawie, będzie dostępna w innych krajach europejskich.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku oraz naszej strony na Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *