Loty na Ukrainę mogą zostać wznowione do końca tego roku

Tetiana Sharapova
24 lipca 2023
Komentarze 0
Samolot Ryanair Source: corporate.ryanair.com

Kierownictwo Ryanair odwiedziło niedawno Ukrainę. Podczas wizyty rozmawiano o wznowieniu lotów na Ukrainę. Jednak teraz wiadomo, że może to nastąpić do końca tego roku.

W takim przypadku podróże lotnicze na Ukrainę zostaną wznowione w 2023 roku

Pomimo trwającej rosyjskiej agresji na Ukrainie, Ryanair rozważa wznowienie lotów na Ukrainę. Stwierdził to Michael O’Leary w wywiadzie dla Interfax.

Według O’Leary’ego istnieją obecnie dwie opcje wznowienia lotów:

  1. Wznowienie podróży lotniczych w ciągu 8 tygodni od zakończenia wojny.
  2. Uruchomienie niewielkiej liczby lotów pod koniec tego roku.

W przypadku rozważenia opcji wznowienia lotów w tym roku, planowane jest uruchomienie niewielkiej liczby lotów do Kijowa i Lwowa. Według Michaela O’Leary’ego jest to całkiem możliwe. Przytoczył przykład Izraela:

Spójrzmy na to, co robią władze Izraela. Działamy w Izraelu i poza nim. Latamy na lotnisko w Tel Awiwie. Od czasu do czasu z Zachodniego Brzegu słychać rakiety, a Hamas wystrzeliwuje rakiety. Wszystko jest więc możliwe. Musimy jednak przekonać europejskie organy bezpieczeństwa, że loty będą bezpieczne. Samoloty lądują codziennie w Tel Awiwie, który znajduje się zaledwie 10 minut jazdy od Zachodniego Brzegu, skąd wystrzeliwane są rakiety. Ustalono, że loty są bezpieczne, a lokalne władze mogą chronić samoloty. Dlatego nie widzę powodu, dla którego nie moglibyśmy przywrócić lotów na Ukrainę.

O’Leary zauważył, że życie toczy się dalej. W szczególności kursują pociągi i autobusy. Wznowienie podróży lotniczych jest więc całkiem możliwe. Ukraina musi jednak udowodnić, że jest bezpieczna. Nie możemy powtórzyć tragedii, która wydarzyła się z malezyjskim samolotem w 2014 roku.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku oraz naszej strony na Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *