Fundacja Taka Akcja rozpoczyna międzynarodową inicjatywę charytatywną na rzecz wsparcia ciężarnych kobiet z Ukrainy

Komentarze 0
Source: newhope.eu

W rocznicę pełnoskalowego ataku Rosji na Ukrainę, polska fundacja Taka Akcja rozpoczęła międzynarodową zbiórkę charytatywną na rzecz wsparcia ciężarnych kobiet z Ukrainy. Więcej o projekcie i o tym, jak można się do niego przyłączyć, przeczytacie w naszym artykule.

O Fundacji Taka Akcja

Fundacja Taka Akcja powstała w 2021 roku, kiedy to w rekordowym czasie udało się zebrać 9 milionów złotych na leczenie dziecka ze Szczecina. Dzięki tej zbiórce pieniędzy dziecko otrzymało niezbędne leczenie w Stanach Zjednoczonych i wróciło stamtąd zdrowe.

Jak zauważa organizatorka projektu:

Ktoś wygrywa życie, ale z drugiej strony ten, kto pomaga, też nie odchodzi z pustymi rękami. Moim celem jest kontynuowanie zbiórki pieniędzy. I to mi się udaje.

Obecnie fundacja aktywnie zbiera środki na leczenie dzieci oraz na zakup specjalistycznego sprzętu dla potrzebujących. A 24 lutego fundacja rozpoczęła charytatywną zbiórkę pieniędzy na zakup niezbędnego sprzętu KTG dla ukraińskich szpitali.

Zbiórka charytatywna „New Hope” na wsparcie kobiet w ciąży z Ukrainy

24 lutego, w rocznicę ataku Rosji na Ukrainę, Fundacja Taka Akcja rozpoczęła inicjatywę charytatywną New Hope, której celem jest zebranie środków na zakup niezbędnego sprzętu do tomografii komputerowej dla ukraińskich szpitali.

W ostatnich latach na Ukrainie obserwuje się wzrost liczby patologicznych ciąż. A od początku rosyjskiej agresji na terytorium Ukrainy coraz trudniej jest uzyskać niezbędne badania i pomoc. Dlatego organizatorzy akcji planują zebrać 22,5 mln zł i przeznaczyć te pieniądze na zakup 3 tys. aparatów KTG, które pozwalają na monitorowanie patologii w czasie ciąży.

Do akcji włączyły się już Fundacja Instytutu Matki i Dziecka w Polsce, Związek Ukraińców w Polsce oraz Federacja Inicjatyw Oświatowych. Ponadto kampanię wspierają polskie gwiazdy, takie jak Małgorzata Socha, Karolina Chapko, Cezary Pazura i inni.

Jakie badania można wykonać za pomocą aparatu KTG?

Source: newhope.eu

Aparat KTG to system do zdalnego monitorowania ciąży. Dzięki aparatowi KTG możliwe jest całodobowe monitorowanie parametrów życiowych dziecka. Nie ma konieczności przychodzenia do szpitala, aby skorzystać z urządzenia.

Dzięki temu monitoringowi kobieta w ciąży może czuć się bezpiecznie. W końcu ponad 600 lekarzy będzie monitorować parametry życiowe dziecka, a najmniejsze odchylenie od normy nie pozostanie niezauważone. A w razie potrzeby dziecko otrzyma niezbędną pomoc tak szybko, jak to możliwe.

Korzystanie z urządzenia nie wymaga specjalnych umiejętności. Więc kobieta w ciąży może go używać samodzielnie. Proces wygląda następująco:

  1. Przyszła mama umieszcza urządzenie na brzuchu w domu;
  2. System przez całą dobę przekazuje dane do Centrum Monitoringu Położniczego;
  3. Lekarz z całodobowym dostępem do systemu analizuje wyniki;
  4. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości lekarz natychmiast wzywa pomoc.

Zobacz też: Nowe kompetencje lekarza rodzinnego w Polsce: co się zmieniło?

Zastosowanie tego urządzenia może pomóc uniknąć takich sytuacji jak wady rozwojowe u dziecka, a także śmierć dziecka podczas porodu lub w łonie matki.

Gdzie zostanie zainstalowany zakupiony aparat KTG

Planuje się, że sprzęt KTG od Carebits zostanie dostarczony do niektórych placówek medycznych, które najbardziej ucierpiały w wyniku wojny. Następnie sprzęt trafi również do kobiet w ciąży, które najbardziej go potrzebują.

Dzięki międzynarodowemu zasięgowi firmy, organizatorzy akcji charytatywnej New Hope są w stanie pomóc 36 tysiącom ciężarnych kobiet na Ukrainie. Krzysztof Śpiewek, Dyrektor Wykonawczy Fundacji Taka Akcja, powiedział:

Dopóki trwają intensywne działania wojenne, perspektywa jest jasna: nie ma nadziei na poprawę sytuacji w kraju, na poprawę sytuacji gospodarczej i na szybki powrót do normalnego życia. Dlatego tak ważna jest wzajemna pomoc na wszystkich płaszczyznach życia. Jako Fundacja wierzymy, że dostarczenie sprzętu do najbardziej potrzebujących regionów Ukrainy pomoże zmniejszyć liczbę patologicznych ciąż i usprawnić pracę oddziałów ginekologiczno-położniczych.

Jak dołączyć do międzynarodowej akcji charytatywnej „New Hope”

Do tej pory udało się już zebrać ponad 34 tysiące złotych, ale zbiórka pieniędzy trwa nadal. Aby dołączyć do akcji, należy wejść na stronę https://takaakcja.org.pl/newhope/wesprzyj lub https://newhope.eu/. Można wybrać dowolną kwotę wpłaty i przekazać środki w dowolny, wygodny sposób.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *