W Ukrainie powstała usługa „zadzwoń do siebie”, dzięki której możesz skontaktować się z kimś nawet bez wykonywania połączenia

Tetiana Sharapova
Ukraina | 24 września 2022
Komentarze 0
Screen z serwisu "zadzwoń do siebie"

Usługa „Zadzwoń do siebie” została niedawno uruchomiona w Ukrainie. Powstała ona dzięki platformie Unitalk. Możesz jej użyć, aby skontaktować się z kimś, nawet jeśli nie masz komórki lub połączenia internetowego.

Celem projektu jest pomoc ukraińskim wojskowym, organizacjom wolontariackim i Ukraińcom za granicą. Jest to pierwsza akcja na taką skalę. Poniżej szczegółowo opowiadamy, jak to działa.

O projekcie „Zadzwoń do siebie”

„Zadzwoń do siebie” to unikalny projekt, którego celem jest pomoc ukraińskiemu personelowi wojskowemu, wolontariuszom i obywatelom Ukrainy stacjonującym za granicą. Projekt został stworzony przez platformę Unitalk.

Celem projektu jest danie ludziom możliwości bezpłatnego kontaktu z bliskimi. W czasie wojny może to być bardzo trudne do wykonania. Często wojskowi na froncie nie mogą utrzymywać kontaktu ze swoimi bliskimi.

Zgodnie z warunkami projektu będziesz mógł korzystać z serwisu bezpłatnie. Będzie działać nawet wtedy, gdy połączenie internetowe jest słabe lub gdy w ogóle nie masz połączenia z internetem lub telefonem komórkowym. Jest to pierwszy projekt w Ukrainie, który zajmuje się takimi zagadnieniami.

Kiedy możemy skorzystać z usługi?

Usługa „zadzwoń do siebie” ma na celu rozwiązanie kilku problemów jednocześnie. Wśród nich:

  • Brak środków na koncie operatora telefonii komórkowej;
  • Słaba jakoś internetu;
  • Zbyt drogi roaming;
  • Potrzebujesz skontaktować się z bliskimi, ale nie możesz użyć swojego numeru telefonu;
  • Twoi bliscy nie mogą lub nie mają możliwości korzystania z komunikatora.

Usługa „Zadzwoń do siebie” to jeden z najbezpieczniejszych sposobów na kontakt z krewnymi i bliskimi. Szczególnie na terenach, gdzie nie pracują ukraińscy operatorzy telekomunikacyjni.

Jak to działa?

Usługa „Zadzwoń do siebie” działa na dwa sposoby:

  1. Wpisz tylko numer telefonu osoby, do której dzwonisz. W tym przypadku potrzebne będzie połączenie internetowe, ponieważ połączenie będzie realizowane przez komputer z telefonem.
  2. Wpisz zarówno swój numer telefonu, jak i numer osoby, do której dzwonisz. Zostanie nawiązane połączenie „Phone-to-Phone”.

Należy zaznaczyć, że usługa pozwala na wykonanie nie więcej niż dwóch połączeń o czasie trwania do 15 minut dziennie dla jednego abonenta. Aby skorzystać z darmowego połączenia należy skorzystać z tego linku. Tam zobaczysz specjalny formularz, który możesz wykorzystać do wykonania połączenia. Strona posiada trzy wersje językowe: ukraińską, angielską i polską.

Zobacz też: Zakup i rejestracja karty SIM w Polsce

Jakie są zalety i wady stosowania tego systemu?

Jak to bywa, zawsze są plusy i minusy. Do zalet należą:

  • Wszechstronność. Możesz dzwonić bezpośrednio z przeglądarki lub przez telefon.
  • Prostota – strona ma możliwie najbardziej przejrzysty interfejs. Wystarczy, że otworzysz link i wpiszesz numer w specjalnym formularzu.
  • Możliwość dzwonienia poza Ukrainę – w przypadku, gdy masz w rodzinie osoby przesiedlone. Można się z nimi skontaktować bez korzystania z roamingu.
  • Szyfrowanie danych – wszystkie połączenia przechodzą przez zaszyfrowany kanał danych i nie mogą być monitorowane. Jest to bardzo wygodne dla tych, którzy są na froncie lub na tymczasowo zajętym terytorium.
  • Bezpieczeństwo – platforma UniTalk gwarantuje bezpieczeństwo połączeń i danych wszystkich użytkowników.

Do wad należy zaliczyć ograniczoną liczbę połączeń. Jak już wspomniano, nie może być ich więcej niż 2 w ciągu dnia, trwających do 15 minut każde. Dlatego przed wykonaniem telefonu należy dokładnie przemyśleć, o czym chcemy rozmawiać.

Dołącz do nas na facebooku i telegramie, aby być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Polsce i w Ukrainie.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *