Powrócą ograniczenia związane z koronawirusem

18 lipca 2022
Maseczka chroniąca przed coronavirusem

Premier Polski twierdzi, że należy przywrócić restrykcje dotyczące koronawirusów.

W związku z coraz częstszymi zachorowaniami należy się spodziewać, że powrócą ograniczenia związane z koronawirusami, takie jak zachowanie odległości, dezynfekcja czy noszenie masek. Takie jest zalecenie Światowej Organizacji Zdrowia. Poinformował o tym premier RP Mateusz Morawiecki.

Premier zwołał spotkanie w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem.

„Przeprowadziliśmy rozmowy na ten temat z grupą ekspertów i specjalistów. Wypracowaliśmy konkretne mechanizmy, które już zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski”.

Minister wyjaśnił, że potrzebny jest powrót do „miękkich zaleceń” i dodał, że obecny wzrost zachorowalności nie jest proporcjonalny do liczby hospitalizacji i zgonów. Rząd również przygotowuje plan zwiększenia łóżek szpitalnych, jeśli będzie to konieczne.

Stefaniia Chuakova

Autor artykułów na stronie. Na portalu dzielę się ciekawymi informacjami, a także własnymi doświadczeniami. Marzę, że dzień trwa nie 24, ale co najmniej 25 godzin. Uwielbiam piękne buty i pyszne cukierki. Uwielbiam ręcznie robione produkty i czystość w domu. Moje motto życiowe: „Sam się nauczę i przekażę innym”.

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.