Wysokiej jakości kurs języka ukraińskiego ruchu „Zjednoczeni”

25 grudnia 2022
Ukraińska flaga leżąca na laptopie. Pl

Dowiedz się, jak wziąć udział w potężnym, bezpłatnym, miesięcznym kursie języka ukraińskiego od ogólnoukraińskiego ruchu „Zjednoczeni”.

Ogólnoukraiński ruch Zjednoczeni zaprasza do nauki języka ukraińskiego

Ogólnoukraiński Ruch „Zjednoczeni” otwiera rejestrację na dziewiąty kurs w ramach projektu przejścia na język ukraiński. To intensywne wsparcie edukacyjne i psychologiczne, które pomoże Ci szybko nauczyć się mówić jakościowo po ukraińsku w życiu codziennym, a tym samym zająć własne miejsce na froncie kulturowym Ukrainy i przyczynić się do jedności narodu ukraińskiego. A to nic innego jak kolejny, choć mały, krok na drodze do wspólnego zwycięstwa Ukrainy.

Projekt „Zjednoczeni” powstał przy udziale organizacji pozarządowej „Ukraińska Platforma Edukacyjna” oraz inicjatywy „Nauczanie języka Ukraińskiego” przy wsparciu Rzecznika Ochrony języka Ukraińskiego. Kluby konwersacyjne projektu działają już w prawie 30 miastach i gminach terytorialnych. Dziś w organizację inicjatywy zaangażowanych jest 150 nauczycieli-moderatorów i 350 wolontariuszy, a 30 ukraińskich gwiazd i blogerów zapewnia wsparcie w mediach społecznościowych. W ciągu poprzednich 8 kursów projekt „Zjednoczeni” pomógł przejść na język ukraiński prawie 50 tysiącom osób z różnych części Ukrainy, a nawet świata. Organizatorzy projektu stawiają sobie za cel pomoc w przejściu na język ukraiński 1 mln osób do końca 2024 roku.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Jaki jest przebieg przejścia na język ukraiński?

Kurs wsparcia w przejściu na język ukraiński w ramach projektu „Zjednoczeni” obejmuje 28 dni ciekawego szkolenia, podczas którego uczestnicy:

  • otrzymują codzienne zadania i materiały szkoleniowe, które pomogą im jak najszybciej przejść na język ukraiński;
  • biorą udział w webinariach i wykładach online;
  • będą mogli dołączyć do klubu konwersacyjnego w dogodnym formacie (online lub offline w swoim mieście);
  • będą mieli okazję skorzystać z porad psychologa, jak pokonać barierę językową;
  • zapoznają się i będą mogli natychmiast zastosować w praktyce techniki łatwego zapamiętywania nowych słów, które można wykorzystać również podczas nauki języka polskiego.

Dla lepszego przyswojenia wiedzy podczas lekcji wykorzystywane są materiały audio, przede wszystkim ukraińska muzyka, a także ukraiński YouTube. Podczas spotkań omówione zostaną problemy związane z pokonywaniem bariery językowej, zwrócona zostanie uwaga na takie zagadnienia jak motywacja do mówienia po ukraińsku, najczęstsze błędy popełniane przy przechodzeniu na język ukraiński oraz znaczenie języka ukraińskiego w kulturze. Osobne spotkania poświęcone będą ukraińskim książkom i filmom dla dzieci i dorosłych, grom i żartom w języku ukraińskim, a także historii i kulturze Ukrainy. Tematyka zajęć jest wstępnie nakreślona przez organizatorów, ale komunikacja w nieformalnej atmosferze odbywa się zgodnie z inicjatywą uczestników. Do komunikacji w języku ukraińskim w wąskim gronie tworzone są osobne Friendly-chaty. Najbardziej aktywni członkowie społeczności otrzymują specjalne nagrody projektu.

Jak wyglądają kluby konwersacyjne projektu „Zjednoczeni”?

Szczególną rolę w kursie języka ukraińskiego w ramach projektu odgrywają kluby konwersacyjne. Odbywają się one w formie spotkań online lub offline uczestników projektu ze specjalnie przeszkolonymi moderatorami i stanowią okazję dla obecnych do doskonalenia języka ukraińskiego. Ogólny schemat zajęć w ramach klubu konwersacyjnego jest następujący:

  • pierwsza lekcja – motywacja;
  • druga lekcja – język ukraiński w życiu codziennym;
  • trzecia lekcja – kultura ukraińska;
  • czwarta lekcja – podsumowanie.

Zobacz też: Powrót do Ukrainy – co musisz wiedzieć i co zrobić przed wyjazdem z Polski?

Ciekawą „cechą” klubów konwersacyjnych jest obecność znanych i popularnych Ukraińców. Tak więc, podczas poprzednich kursów uczestnicy projektu mieli okazję spotkać się z takimi popularnymi osobistościami Ukrainy jak Jewhen Kłopotenko, Svitlana Roiz, Maria Prydma, Natalia Vuytyk. W 9. kursie ogłoszono udział ukraińskiej piosenkarki i skrzypaczki, Honorowej Artystki Ukrainy, zdobywczyni Grand Prix pierwszego Międzynarodowego Konkursu Romansów Ukraińskich Kvitka Cisyk, a także zwyciężczyni talent show „The Voice” (9. sezon, 2019) Oksany Mukha.

Jak uczestniczyć w projekcie przejścia na język ukraiński?

Udział w kursie wspierającym przejście na język ukraiński jest bezpłatny dla wszystkich uczestników. Rozpoczęcie nowego 9. kursu zaplanowano na 2 stycznia 2023 roku. Aby przystąpić do projektu, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie, w którym trzeba podać podstawowe informacje o uczestniku, czyli:

  • imię i nazwisko;
  • wiek;
  • zawód;
  • numer telefonu;
  • adres e-mail.

Ponadto, uczestnicy muszą odpowiedzieć na kilka pytań w kwestionariuszu, w tym co dokładnie powstrzymuje ich przed przejściem na język ukraiński. Informujemy, że wypełniając ankietę każdy uczestnik automatycznie wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Po wypełnieniu ankiety zostaniesz poproszony o dołączenie do kanału Viber projektu. Możesz więc od razu wejść w link i dołączyć do kanału kursu. W przypadku pytań lub trudności z rejestracją można skontaktować się z koordynatorem projektu w Polsce Antonem Blazheevem drogą mailową.

Irina Turaieva

Autor artykułów, filolog, redaktor-tłumacz. Lubię wiersze, muzykę autorską i wyprawy nad morze. Każdego dnia uczę się ufać Bogu i cieszyć się każdą chwilą życia.

podziel się
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *