28 lipca Ukraina obchodzi Dzień Ukraińskiej Państwowości

Tetiana Sharapova
28 lipca 2023
Komentarze 0
Flaga Ukrainy Source: Vista Create

28 lipca, w Dniu Chrztu Rusi Kijowskiej, Ukraińcy po raz pierwszy będą obchodzić Dzień Ukraińskiej Państwowości. Święto to ma na celu potwierdzenie naszej starożytnej historii i obalenie mitów, a także przypomnienie nam, że Ukraina jest krajem z wielowiekowym doświadczeniem w budowaniu państwa i tożsamości.

Jak będzie obchodzony Dzień Ukraińskiej Państwowości?

W tym roku Ukraińcy po raz pierwszy będą obchodzić Dzień Ukraińskiej Państwowości. Znaczenie tego święta podkreślił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Powiedział, że święto powinno przypominać wszystkim o naszych wyczynach, mądrości naszych przodków i odwadze naszych żołnierzy, którzy bronią naszego kraju.

Prezydent podkreślił również, że to święto jest odpowiedzią na rosyjską dezinformację. W szczególności obala fałszerstwa historyczne dotyczące wspólnego pochodzenia narodów ukraińskiego i rosyjskiego oraz przypomina wszystkim, że Ukraina jest starożytnym państwem i istniała na długo przed 1991 rokiem. Według kronik Ukraina sięga czasów Rusi Kijowskiej.

Dzień Państwowości został oficjalnie przyjęty przez prezydenta w 2021 roku i poparty przez Radę Najwyższą w 2022 roku. W tym roku będzie obchodzony po raz pierwszy. Ale w 2024 r. święto zostanie przeniesione na 15 lipca, aby nie pokrywało się z Dniem Chrztu Rusi.

Święto to ma również swoje symbole. Są to cztery trójzęby, z których każdy oznacza walkę, niepodległość, historię i tożsamość. Obecnie, ze względu na stan wojenny, dzień ten jest dniem roboczym. Ale w czasie pokoju będzie to dzień wolny od pracy.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku oraz naszej strony na Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *