Wielka Brytania zapewni Ukraińcom bilety na Eurowizję ze zniżką

Tetiana Sharapova
Muzyka | 1 marca 2023
Komentarze 0
Source: Vista Create

Ukraińscy uchodźcy mieszkający obecnie w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać zniżkowe bilety na Konkurs Piosenki Eurowizji 2023. OSprawdź, gdzie odbędzie się wydarzenie i jak zdobyć zniżkowe bilety.

Historia Konkursu Piosenki Eurowizji

Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się corocznie od 1956 roku. Został stworzony w celu zwiększenia komunikacji kulturowej między krajami europejskimi. W pierwszych latach istnienia konkurs odbywał się w formie imprezy, na której każdy kraj wykonywał jedną piosenkę. Zwycięzca był wyłaniany w drodze głosowania. Pierwszym zwycięzcą Eurowizji została Szwajcaria z piosenką «Refrain». Wykonywała ją Lys Assia.

Z czasem konkurs stał się bardziej skomplikowany w swoim formacie. W 1974 roku każdy kraj mógł zgłosić swoje dwie piosenki. Prawie 20 lat później, w 1993 roku, liczba uczestniczących krajów wzrosła do 25. W 2004 roku wprowadzono etap półfinałowy konkursu, aby umożliwić udział jeszcze większej liczbie krajów.

W całej swojej historii Eurowizja została odwołana tylko raz – w 2020 roku. Było to spowodowane pandemią koronawirusa. W 2021 roku konkurs odbył się ponownie, ale z dodatkowymi środkami bezpieczeństwa.

Ukraina zaczęła brać udział w konkursie w 2003 roku, a w 2004 roku po raz pierwszy wygrała. Zwyciężyła Rusłana Lyżyczko z piosenką «Wild Dances». Kolejny raz wygrała w 2016 i 2022 roku.

Gdzie odbędzie się Eurowizja 2023?

W tym roku Eurowizja odbędzie się w maju od 9 do 13. W konkursie weźmie udział 37 państw, w tym Ukraina, którą będzie reprezentował zespół TVORCHI. Rosja nie będzie brała udziału w konkursie.

Pomimo faktu, że Ukraina wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji 2022, tegoroczna edycja odbędzie się w Wielkiej Brytanii, w Liverpoolu. Faktem jest, że przeprowadzenie konkursu w Ukrainie jest niemożliwe ze względu na trwające działania wojenne.

Ponieważ Ukraina wygrała konkurs w zeszłym roku, automatycznie kwalifikuje się do finału. W finale wystąpią także Wielka Brytania, Hiszpania, Francja, Niemcy i Włochy. Mają to prawo jako kraje założycielskie konkursu. W konkursie wezmą udział także Czechy, Polska, Serbia, Chorwacja i inne kraje europejskie.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Jakie kategorie Ukraińców mogą liczyć na zniżkowe bilety na Eurowizję?

Jak podaje brytyjski rząd, Ukraińcy mieszkający w Wielkiej Brytanii w ramach Homes for Ukraine Scheme, Ukraine Family Scheme lub Ukraine Extension Scheme mogą kupić bilety na wydarzenie ze zniżką. Ukraińcy będą musieli zapłacić zaledwie 20 funtów za bilet. Bilety będą sprzedawane na wszystkie koncerty, ale można kupić zniżkowy bilet tylko na jeden występ. W sumie do rozdysponowania jest około 3 tysięcy biletów.

Jak zauważył brytyjski minister kultury:

Ukraińskim przesiedleńcom zostaną zaoferowane zniżkowe bilety na wydarzenie, aby mogli dołączyć do widowiska, które celebruje ich ojczyznę, kulturę i muzykę. Jesteśmy z narodem ukraińskim i jego walką o wolność.

Zobacz też: Najlepsze aplikacje do tłumaczenia na telefon

Informacje o tym, jak uzyskać zniżkowe bilety, zostaną opublikowane później na stronie https://eurovision.tv/. Obecnie nie wiadomo, jak będzie działał ten proces. Oczekuje się, że bilety będą dostępne w najbliższym czasie.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *