Liga Mistrzów. Dynamo remisuje z Fenerbahce w Łodzi

20 lipca 2022

Dynamo Kijów rozegrało swój pierwszy oficjalny mecz w nowym sezonie. Drużyna Mircei Lucescu zremisowała z tureckim Fenerbahce w Łodzi.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dynamo dobrze rozpoczęło rozgrywki w Lidze Mistrzów. Przeciwnikiem było Fenerbahce w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Mecz odbył się w Łodzi na stadionie ŁKS-u.

W pierwszej połowie niebezpiecznych momentów było niewiele, ale to piłkarze Fenerbahce byli bliżej strzelonego gola. Buszczan obronił nawet jedną bramkę.

W drugiej połowie zespoły nadal grały ostrożnie. Dobrą szansę miał Besedin, który ze skraju pola karnego minimalnie chybił, uderzając w lewy róg. Turcy też mieli swój moment. Bruma strzelał zza pola, ale bramkarz Dynama doskonale poradził sobie z uderzeniem. W drugiej połowie obie drużyny również nie zdołały zdobyć żadnej bramki. W rezultacie padł remis 0-0.

Mecz rewanżowy odbędzie się 27 lipca w Turcji. Wtedy rozstrzygną się losy wyjazdu do trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów.

Potwierdziło się, że Łódź jest miastem zwycięstw dla ukraińskich drużyn. Niedawno właśnie tutaj reprezentacja Ukrainy wygrała oraz zremisowała w Lidze Narodów. A w 2019 roku ukraiński zespół U-20 został zwycięzcą mistrzostw świata. Oznacza to, że w Łodzi nigdy jeszcze nie zdarzyło się przegrać żadnemu zespołowi z Ukrainy.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Denys Savchenko

Możliwość komentowania została wyłączona.