Gdzie i kiedy w 2022 roku w Polsce odbędą się dni kina ukraińskiego?

Komentarze 0
Ukraiński film w kinie letnim

Chcesz obejrzeć film, ale boisz się, że nie zrozumiesz języka polskiego? To nie jest problem. W końcu tego lata i do końca roku w Polsce odbędą się festiwale filmowe, na których będzie można oglądać filmy po ukraińsku.

Podpowiadamy, gdzie i kiedy w Polsce w drugiej połowie 2022 roku odbędą się dni kina ukraińskiego.

Festiwal Filmów Ukraińskich w Warszawie

Gdzie: róg Emilii Plater i Świętokrzyskiej, taras letni Pijana Wiśnia

Kiedy: 6 lipca – 31 sierpnia

Cena: gratis

Festiwal Filmów Ukraińskich w Warszawie rozpoczął się 6 lipca. Wszystkie seanse odbędą się pod gołym niebem na letnim tarasie Pijanej Wiśni. Filmy będą pokazywane w środy raz na dwa tygodnie.

W ramach festiwalu widzom zostaną pokazane filmy „Dom”, „Atlantyda”, „Złe drogi”, a także filmy krótkometrażowe „W cieniu”, „Podarunek”, „Pożegnanie, Sveta”, „ Smutne portrety” i „Lisa i jej mrówki”. Festiwal rozpoczął się pokazem filmu „Czerkasy”.

Wszystkie seanse będą bezpłatne, więc najlepiej przyjdź wcześniej, aby upewnić się, że znajdziesz miejsce dla siebie. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz tutaj.

Festiwal Filmowy „TME Polówka” w Łodzi

Gdzie: Park „Na Zdrowiu”

Kiedy: 28 czerwca – 10 września

Cena: gratis

Miasto Łódź zachwyci tego lata także ukraińskich kinomanów. Przecież organizatorzy festiwalu filmowego „TME Polówka” przeznaczyli cały blok na filmy ukraińskie: „DOBROGO WIECZERA – MY Z UKRAINY”. Pokaże nie tylko najlepsze, ale i mało znane ukraińskie filmy ostatnich lat. Ponadto w bloku znajdą się filmy zagraniczne z ukraińskimi napisami.

Festiwal będzie odbywał się przez całe lato pod gołym niebem w parku „Na Zdrowiu”. Podczas niego będziesz mógł oglądać filmy po ukraińsku, a nawet odświeżyć swój polski. Program festiwalu filmowego można obejrzeć tutaj.

𝗣𝗢𝗗 𝗪𝗦𝗣𝗢́𝗟𝗡𝗬𝗠 𝗡𝗜𝗘𝗕𝗘𝗠 – letnie seanse filmowe w Warszawie

Gdzie: Foksal 11, Centrum Myśli Jana Pawła II

Kiedy: 13 lipca – 7 września

Cena: gratis

Od 13 lipca w każdą środę w Warszawie odbywać się będą letnie pokazy filmowe. Podczas nich będzie można obejrzeć kino ukraińskie, a także filmy białoruskie, gruzińskie i indyjskie. Będzie to także dobra okazja by porozmawiać z zaproszonymi aktorami.

Pokaz rozpocznie się o 20:15 dyskusją z twórcami filmów. A już o 21.00 rozpocznie się oglądanie. Głównym celem festiwalu jest poznanie różnych obcych kultur żyjących w Polsce i odrzucenie stereotypów. Plakat festiwalu filmowego znajduje się na tej stronie.

Ogólnopolski konkurs Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Odessie

Gdzie: Warszawa

Kiedy: 14-23 października

Światowej sławy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Odessa odbędzie się w tym roku w różnych krajach. A najważniejszą jego częścią jest Ogólnopolski Konkurs, który odbędzie się w Warszawie. Odbędzie się w ramach Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Podczas festiwalu widz będzie miał okazję obejrzeć zarówno filmy pełnometrażowe, jak i krótkometrażowe. Odbędą się również pokazy filmów dokumentalnych.

Nie ma jeszcze informacji o cenach biletów, ale wiadomo, że będą dostępne od września. Będzie można je kupić na stronie Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Ukraina Festiwal Filmowy

W 2022 roku w Polsce odbędzie się festiwal filmowy poświęcony Ukrainie. Tradycyjnie odbywa się on jesienią. W ubiegłym roku festiwal miał miejsce w 12 miastach w Polsce, m.in. w Warszawie, Toruniu, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Goszowie Wielkopolskim, Poznaniu, Białymstoku, Gdańsku, Katowicach i Lublinie. Jest więc całkiem możliwe, że odbędzie się on również w tych miastach w tym roku.

Na festiwalu pojawią się filmy ukraińskie i polskie oraz zagraniczne wyprodukowane na Ukrainie. Obecnie trwa selekcja filmów do programu festiwalu, która kończy się 31 lipca. Bardziej szczegółowe informacje pojawią się na stronie w późniejszym terminie.

 

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.