Ukraińcy mieszkający w Polsce mogą otrzymać pomoc finansową na remont domu od Habitat for Humanity Poland

Tetiana Sharapova
27 lipca 2023
Komentarze 0
Remonty mieszkań w Polsce Source: Vista Create

Ukraińcy mieszkający w Polsce mogą otrzymać dofinansowanie na remont domu. Jest to możliwe dzięki Habitat for Humanity Poland.

Jak uzyskać pomoc finansową od Habitat for Humanity Poland?

Program Habitat for Humanity Poland zapewnia dodatkowe finansowanie prac remontowych. Łącznie można otrzymać od 1000 do 7300 złotych. Obecnie przyjmowany jest pierwszy zestaw wniosków o pomoc finansową w 2023 roku. Tym razem do pomocy finansowej kwalifikują się następujące osoby:

  1. Ukraińcy, którzy posiadają status UKR i samodzielnie wynajmują mieszkanie w Polsce.
  2. Polscy właściciele mieszkań, którzy wynajmują swoje mieszkania Ukraińcom posiadającym status UKR.

Fundusze zostaną wykorzystane na zakup wszystkiego, co niezbędne do przeprowadzenia prac remontowych. Wszystko zależy od warunków, w jakich żyją ukraińscy uchodźcy i czego dokładnie potrzebują. Środki można przeznaczyć na:

  • Zakup energii elektrycznej lub instalacji wodno-kanalizacyjnej.
  • Wymianę okien i drzwi wewnętrznych.
  • Wymienić podłogę.
  • Naprawę wentylacji.
  • Naprawić ściany.

Nie są to jednak wszystkie możliwości, które można wykorzystać z przyznanych środków. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na inne cele związane z naprawą, musisz zaznaczyć to w formularzu zgłoszeniowym. Aby złożyć wniosek, należy:

  1. Pobrać umowę remontową.
  2. Wydrukować ją i wypełnić.
  3. Wypełnić specjalny formularz pod linkiem.

W formularzu należy wskazać jaki rodzaj remontu planujemy przeprowadzić, w jakim województwie mieszkamy, podać dane kontaktowe itp. Termin zgłoszeń upływa 31 lipca. Wyniki zostaną ogłoszone 7 sierpnia. Wszelkie pytania dotyczące pomocy finansowej można kierować pod numer telefonu +48 799 351 115. Konsultanci linii informacyjnej mogą udzielić informacji w języku ukraińskim, angielskim lub polskim.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku oraz naszej strony na Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *