Paczki żywnościowe dla ukraińskich uchodźców w Poznaniu

Tetiana Sharapova
28 maja 2023
Komentarze 0
Paczki żywnościowe dla Ukraińców w Poznaniu Source: Vista Create

Od 29 maja do 3 czerwca w Poznaniu będą rozdawane paczki żywnościowe dla uchodźców z Ukrainy. Kto może otrzymać pomoc? Jakie produkty znajdą się w paczce? Jak się zarejestrować? Oto wszystkie szczegóły.

Kto może otrzymać paczkę żywnościową w Poznaniu

Wszyscy uchodźcy z Ukrainy, którzy posiadają Pesel-UKR, mogą otrzymać paczkę żywnościową w Poznaniu. Trzeba się jednak wcześniej zarejestrować. Rejestracji można dokonać dzwoniąc pod numer 61 646 33 44.

W zależności od wieku, rejestracja przebiega następująco:

  1. Jeśli rejestruje się osoba dorosła z rodziną: za pomocą numeru należy zarejestrować do trzech dorosłych członków najbliższej rodziny. Może to być matka, babcia, dorosłe dziecko itp. Każda z zarejestrowanych osób otrzyma wiadomość SMS z datą i godziną wizyty.
  2. Jeśli masz niepełnoletnie dziecko, nie musisz go rejestrować. Zarejestrować musi się jeden z rodziców lub opiekun. Dziecko otrzyma paczkę żywnościową na podstawie rejestracji dorosłego członka rodziny.

Paczka żywnościowa obejmuje:

  • 1 kg cukru.
  • 1 litr mleka.
  • 1 litr oleju roślinnego.
  • 1 kg makaronu.
  • 0,3 kg dżemu lub konfitury.

Każdy może się zarejestrować, niezależnie od wieku. Jeśli matka z dwójką małoletnich dzieci zarejestruje się po pomoc, kwota zasiłku zostanie potrojona.

Ważne! Zasiłek można otrzymać tylko raz. Wszyscy wnioskodawcy proszeni są również o przyniesienie toreb lub worków, w których mogą zabrać żywność. Przy odbiorze pomocy należy okazać paszport i Pesel-UKR.
Pomoc będzie dystrybuowana w Poznaniu przy ul. Borówki 4, w punkcie pomocy Pogotowie Społeczne.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *