Bony żywnościowe w zamian za stare telefony

Irina Turaieva
Polska, Zakupy | 17 października 2022
Komentarze 0

Orange przyjmuje stare telefony w zamian za bony żywnościowe. Dowiedz się więcej o warunkach promocji!

7 października służby prasowe popularnego operatora komórkowego w Polsce, Orange, poinformowały o rozpoczęciu nowej kampanii. Inicjatywa skierowana jest do tych abonentów sieci komórkowej, którzy chcą pozbyć się starych telefonów. W ramach promocji operator komórkowy oferuje odkupienie telefonów, które siedzą w szufladach w domu i nie są używane. Nagrodą za niechciane przedmioty będą specjalne bony podarunkowe.

Warunki i zasady promocji

Wszyscy uczestnicy promocji, którzy przyniosą do placówek operatora komórkowego Orange dowolny stary telefon, otrzymają bonusowy bon, który można wykorzystać na zakup produktów w Żabce, szeroko reprezentowanej w Polsce sieci handlowej. Jak podają organizatorzy promocji, wysokość bonusowego bonu zależy bezpośrednio od szacunkowej wartości telefonu:

  • za telefon wyceniony na 99,99 zł właściciel otrzyma bon na 50 zł;
  • dla telefonu wycenionego na 100 zł lub więcej – dwa razy więcej, 2×50=100 zł.

W ciągu siedmiu dni właściciel otrzyma bon na sprzedany telefon. Zostanie on wysłany cyfrowo za pomocą SMS na podany przez uczestnika numer kontaktowy. Zgodnie z warunkami programu jedna osoba może przynieść na sprzedaż maksymalnie pięć telefonów o dowolnej wartości. Promocja będzie trwała do momentu wygaśnięcia bonów. Warto zaznaczyć, że z promocji mogą skorzystać nie tylko klienci Orange. W salonach Orange każdy może sprzedać swój stary telefon, niezależnie od tego, z jakiego usługodawcy korzysta.

Długo można się spierać, czy taka „wymiana” jest opłacalna, bo w większości przypadków ceny oferowane przez Orange są niższe od tego, co właściciel gadżetu mógłby uzyskać, wystawiając go na sprzedaż w internecie. Niemniej jednak zaletą oferty promocyjnej jest gwarancja szybkiego odkupu. Poprzednio pisaliśmy o 2000 zł na zakupy w Biedronce dla ukraińskich uchodźców.

Zapraszamy do naszego kanału na Telegramie pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl. Nasz zespół codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze porady.

Jak to działa?

Aby skorzystać z programu, wystarczy przyjść do dowolnego salonu Orange i przynieść używany telefon. Uwaga, telefon może być dość stary, ale musi być sprawny! Od właściciela telefonu nie są wymagane żadne dodatkowe elementy (pudełko do pakowania, ładowarka czy inne opcjonalne akcesoria). Konsultant, który będzie przyjmował gadżet, niezwłocznie dokona ekspertyzy telefonu i wystawi bon na kwotę odpowiadającą wartości urządzenia. Przy okazji, aby poznać szacunkową możliwą wartość swojego telefonu, można to zrobić nawet online. W tym celu skorzystaj ze specjalnej usługi wyceny na stronie Orange. Otrzymany bon będzie można wydać w salonie (w ramach wcześniejszej oferty promocyjnej operatora), np. na zakup nowego urządzenia lub na zakupy w sklepach Żabka.

Zobacz też: Karta Dużej Rodziny dla Ukraińców w Polsce: czy jest dostępna dla uchodźców z Ukrainy i jakie korzyści zapewnia?

Odkupienie telefonu jest częścią programu Re, aktywnie realizowanego przez Orange. Orange Polska S.A. przywiązuje dużą wagę do prowadzenia działalności w sposób przyjazny dla środowiska. Z tego powodu firma działa jako dystrybutor, zapewniając odbiór i przekazując zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny organizacjom zajmującym się jego bezpieczną utylizacją. Dlatego oferując odkup, operator daje działającemu urządzeniu szansę na drugie życie.

Co zrobić ze starym telefonem, który nie działa?

Zgodnie z warunkami promocji, w salonach Orange można sprzedawać tylko sprawne telefony. Możesz również spotkać się z odmową wykupu, jeśli Twój telefon jest przestarzały i pod pewnymi względami nie nadaje się do recyklingu. Co zatem powinni zrobić ci, którzy mają niedziałające lub zbyt stare urządzenia? Jeśli Twój telefon nie nadaje się do sprzedaży, zawsze możesz oddać go do recyklingu w dowolnym salonie Orange, pozostawiając go w specjalnym pojemniku. I to będzie Twój mały, ale realny wkład w dbanie o planetę. Dowiedz się także tutaj, jak Lalafo pomaga Ukraińcom w Polsce.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *