Zdobądź umiejętności cyfrowe, które pomogą ci znaleźć pracę! Nowy, bezpłatny program INCO

Komentarze 0
INCO Academy Source: INCO Academy

Steps Into Tech to nowa propozycja INCO, która powstała we współpracy z LinkedIn. Jest ona skierowana do migrantów z Ukrainy w całej Europie. To całkowicie darmowy program, który pomaga zdobyć umiejętności poszukiwane na rynku pracy. Dzięki nim uczestnicy będą mogli rozwinąć swoje kompetencje w obszarach IT i digital oraz zapewnić sobie lepszą przyszłość.

INCO zaprasza do programu osoby z Ukrainy, które z powodu wojny częściowo utraciły dotychczasowe źródła dochodów lub musiały się relokować: wewnątrz kraju, lub poza granice Ukrainy. Steps Into Tech pomoże im poznać swoje mocne strony, opracować plan działania i odnaleźć się na lokalnym rynku pracy. Nauka odbywa się w swoim tempie oraz na zorganizowanych warsztatach z praktykami, a treści na platformie są dostępne w języku ukraińskim. Program jest bezpłatny – uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z nauką.

Jak działa program?

Steps Into Tech ma trzy tygodniowe etapy. Na pierwszym z nich kursanci nauczą się lub poprawią swoje cyfrowe umiejętności. Poznają pakiet Microsoft, tajniki LinkedIn i podstawy pracy z komputerem. Na drugim poziomie wybiorą jedną z sześciu ścieżek, powiązanych z konkretnymi zawodami:

  • pomoc administracyjna
  • project manager
  • business analyst
  • administrator systemów
  • analityk danych
  • software developer.

W trakcie każdej z nich uzyskają podstawową wiedzę na temat wybranej roli i dowiedzą się jak rozwijać swoje kompetencje w tym obszarze. Na trzecim poziomie odkryją zasoby, które przygotują ich do poszukiwania pracy. Nasze warsztaty, wydarzenia i konsultacje z profesjonalistami i profesjonalistkami z branży oraz coachami kariery są stworzone tak, aby wspierać uczestników w drodze do nowej kariery w cyfrowym świecie.

Jak aplikować?

Wysłanie zgłoszenia jest bardzo proste i zajmuje kilka chwil. Wystarczy wypełnić prosty formularz, który znajduje się TUTAJ, a nasz zespół skontaktuje się z każdym z kandydatów i kandydatek. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej Steps Into Tech i Telegramie INCO Polska.

Pierwszy kurs zaczyna się już 31 lipca! Co trzy tygodnie będzie zaczynała się nowa grupa w różnych krajach europejskich do końca 2023 roku.

Inne bezpłatne kursy INCO

To nie jedyna otwarta rekrutacja. Obecnie dla osób posługujących się komunikatywnie językiem polskim trwa nabór do pozostałych bezpłatnych programów INCO Polska: Get Into Tech (dla zainteresowanych pracą w IT i chcących poznać podstawy web developmentu, UX/UI czy designu), INCODE (dla przyszłych programistów i programistek) czy Growth Marketing (dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać w obszarze marketingu cyfrowego). Wszystkie informacje dotyczące tych programów znajdują się na stronie INCO Polska. Aby dowiedzieć się o nowych rekrutacjach w pierwszej kolejności, warto śledzić nasze profile na Facebook i LinkedIn. Kursy są w pełni finansowane – uczestnicy i uczestniczki nie ponoszą żadnych kosztów uczestnictwa w programie.

Kim jesteśmy?

Steps Into Tech i inne programy INCO Polska są częścią INCO Academy. To międzynarodowy projekt, którego celem jest umożliwienie nauki osobom mierzącym się z wyzwaniami społecznymi i ekonomicznymi oraz poszukującym pracy w branżach związanych z nowymi technologiami.

Zobacz też: Jaką pomoc finansową mogą otrzymać Ukraińcy w Polsce?

Absolwenci i absolwentki programu, dzięki wsparciu w przekwalifikowaniu się czy wejściu na rynek pracy, mają szansę na wyższe zarobki, rozwój zawodowy i zdobycie kompetencji, które mogą pomóc przyszłym przedsiębiorcom i przedsiębiorczyniom.

INCO Polska jest częścią INCO Group, międzynarodowej organizacji obecnej w 50 krajach na 5 kontynentach. INCO Group akceleruje i finansuje rozwój startupów, które zajmują się kluczowymi problemami społecznymi i środowiska naturalnego oraz wspiera osoby z grup defaworyzowanych w odnajdywaniu swojego miejsca w dynamicznie zmieniającej się gospodarce.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *