Posiadacze papierowych paszportów muszą pilnie wkleić do nich zdjęcie

Tetiana Sharapova
6 lipca 2023
Komentarze 0
Paszporty wewnętrzne i zewnętrzne Ukrainy Author: Tetiana Sharapova

1 lipca Ukraina zniosła kwarantannę wprowadzoną w 2020 r. w związku z pandemią COVID-19. Może to spowodować problemy dla posiadaczy papierowych paszportów.

Kto musi wkleić zdjęcie do ukraińskiego paszportu?

W związku z pandemią COVID-19 posiadacze paszportów papierowych (paszportów książeczkowych) nie mogli mieć w nich umieszczonych zdjęć od momentu ukończenia 25 lub 45 roku życia. W rezultacie terminy na to zostały zamrożone.

Teraz, w związku z odwołaniem kwarantanny, terminy te zostały przedłużone. W związku z tym osoby, które ukończyły 25 lub 45 lat między 13.03.2020 r. a 24.01.2022 r., muszą mieć zdjęcie umieszczone w paszporcie. Należy to zrobić do 1 sierpnia 2023 roku.

Jeśli posiadacze takich paszportów nie zdążą umieścić w nich zdjęcia do 1 sierpnia, będą musieli wymienić je na dowód osobisty. Wklejenie zdjęcia do paszportu jest bezpłatne.

Aby wkleić zdjęcie do paszportu, należy skontaktować się z jednostką terytorialną Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy w miejscu zameldowania. Jeśli jesteś osobą wewnętrznie przesiedloną, musisz złożyć dokumenty w jednostce SMS w miejscu zamieszkania, co potwierdza zaświadczenie o rejestracji osoby wewnętrznie przesiedlonej.

Wniosek należy złożyć osobiście. Dokumenty, które należy złożyć:

  • Wniosek o dołączenie fotografii.
  • Paszport obywatela Ukrainy wydany w 1994 r. (paszport książeczkowy).
  • Dwie fotografie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm z wizerunkiem odpowiadającym wiekowi wnioskodawcy.
  • W przypadku wydania paszportu w oddziale SMS, który zaprzestał lub tymczasowo zaprzestał działalności, wszystkie dostępne dokumenty zawierające zdjęcie wnioskodawcy.
  • Jeśli nie złożyłeś wniosku do oddziału SMS w określony sposób o wklejenie zdjęcia, ale nie chcesz w przyszłości zmieniać go na dowód osobisty – decyzja sądu.

.

Wniosek rozpatrywany jest w ciągu 5 dni od daty zgłoszenia SMS. Należy pamiętać, że wniosek może zostać odrzucony, jeśli nie osiągnąłeś odpowiedniego wieku, nie złożyłeś wszystkich niezbędnych dokumentów lub nie posiadasz orzeczenia sądu, jeśli złożyłeś wniosek później niż miesiąc po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *