Jak Polska Akcja Humanitarna pomaga matkom na całym świecie

Tetiana Sharapova
1 czerwca 2023
Komentarze 0
Kobieta i jej dziecko, którzy otrzymali pomoc od pah Source: PAH

Polska Akcja Humanitarna pomaga matkom z całego świata. Obecnie, w czasach wojen i kryzysów humanitarnych, wiele matek jest zagrożonych niedożywieniem. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, od stresu po brak dostępu do żywności. Oto jak PAH wspiera takie osoby.

Jak PAH wspiera matki na całym świecie

Z powodu kryzysu humanitarnego i wojny sytuacja w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego na całym świecie pogarsza się. W szczególności ćwierć miliarda ludzi na całym świecie cierpi z powodu głodu lub niedożywienia. Bardzo często wśród tych osób są matki.

W Dniu Matki, który w tym roku obchodzony był 26 maja, Polska Akcja Humanitarna po raz kolejny przypomniała, że niedożywienie matek jest zjawiskiem narastającym, szczególnie w krajach pogrążonych w kryzysach humanitarnych. I jest to bardzo poważny problem.

Nietrudno ustalić, dlaczego matki nie jedzą wystarczająco dużo lub odmawiają jedzenia” – mówi Olena Krajewska, rzeczniczka PAH – Przede wszystkim chcą chronić swoje dzieci, swoich bliskich, a w tym celu muszą poświęcić swoje zdrowie. Widzimy to wszędzie, gdzie pracujemy, od Ukrainy po Sudan Południowy, od Somalii po Jemen.

Może to być szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży. Dlatego PAH zapewnia wsparcie takim kobietom. W szczególności dotyczy to kobiet z Ukrainy, które bardzo cierpią z powodu wojny.

Do końca tego roku chcemy zapewnić żywność ponad 600 000 osób we wschodniej i południowej Ukrainie” – mówi Mutana Alhayu, szefowa operacji PAH w regionie. – Wiele rodzin, którym pomagamy, nagle straciło jedynego żywiciela rodziny lub źródło utrzymania. To trudna sytuacja dla matek.

Polska Akcja Humanitarna dostarcza potrzebującym żywność i środki higieniczne. Fundacja finansuje również pracę placówek medycznych oraz pomaga kobietom i dzieciom w znalezieniu bezpiecznych miejsc pobytu.

Source: PAH

Jeśli chcesz pomóc organizacji, możesz przekazać darowiznę na fundusz. Informacje o tym, jak to zrobić, można znaleźć na stronie internetowej PAH: https://www.pah.org.pl//

Warto zauważyć, że PAH aktywnie wspiera ukraińskich uchodźców od początku inwazji na pełną skalę. Przeczytaj o podstawach ich wsparcia w naszym wywiadzie z przedstawicielką PAH.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *