Gdzie szukać jarmarków świątecznych w Polsce?

Tetiana Sharapova
Ciekawostki, Polska | 25 listopada 2022
Komentarze 0
świąteczna choinka z lampkami na jarmarku bożonarodzeniowym w Polsce-PL Source: Vista Create

Do świąt noworocznych pozostał nieco ponad miesiąc, ale Polacy już się do nich przygotowują. Na ulicach montowane są już świąteczne iluminacje, a w niektórych miastach można nawet zobaczyć choinkę.

Rozmawiamy o tym, jak planowane są obchody 2023 roku na terenie Polski.

Jarmarki bożonarodzeniowe w Warszawie

Pomimo tego, że stolica Polski planuje świętować Nowy Rok znacznie skromniej niż w poprzednich latach, warszawiacy nadal będą mogli cieszyć się noworoczną atmosferą. Aby to zrobić, należy udać się pod następujące adresy:

Jeśli przyjedziesz na Stare Miasto, możesz zobaczyć wiele tematycznych lokacji, a nawet pojeździć na łyżwach. Targi rozpoczynają się 26 listopada i potrwają do 6 stycznia.

Planowana jest również uroczystość w Pałacu Kultury i Nauki. Jarmark bożonarodzeniowy odbędzie się tutaj 4 grudnia. Aby się do niego dostać, musisz przyjść od 11 do 18.

Na ten jarmark bożonarodzeniowy będzie można przyjechać 10 i 11 grudnia w godzinach od 10:00 do 19:00. Czeka tu na Was wiele ciekawych miejsc i niezapomnianych emocji.

W Hali Gwardii spodziewany jest festiwal prezentów. Możesz się do niego dostać od 16 do 23 grudnia. Prezenty mogą być zupełnie inne, dlatego warto przyjść osobiście, aby cieszyć się świąteczną atmosferą.

Święto Bożego Narodzenia spodziewane jest również na stołecznym Stadionie Narodowym. Aby dołączyć do wydarzenia, musisz przyjechać na festiwal Jestem Wolny i Jestem Vintage 17 i 18 grudnia. Wejście kosztuje 10 zł, ale dzieci do lat 12 mogą wejść za darmo.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie

Czy wiesz, że jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Europie? Radzimy odwiedzić go osobiście, aby się przekonać. W tym celu wystarczy przyjść na Rynek Główny.

W tym roku Święta Bożego Narodzenia w Krakowie rozpoczynają się 25 listopada i potrwają do 1 stycznia. Będziesz miał więc prawie półtora miesiąca, aby cieszyć się bajeczną atmosferą. Tutaj możesz spróbować narodowej polskiej kuchni, kupić pamiątki i zanurzyć się w świątecznym klimacie. A świąteczne iluminacje z pewnością będą sprzyjały zrobionu pięknych zdjęć.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu

We Wrocławiu obchody świąt Bożego Narodzenia już się rozpoczęły. Lokalny jarmark bożonarodzeniowy rozpoczął się tutaj 18 listopada. Aby cieszyć się świąteczną atmosferą, trzeba przyjść na Rynek.

Z reguły podczas jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu na Placu włączane są świąteczne iluminacje. Zobaczysz tu także baśniowy las, ogromny wiatrak i bajkowy dom z galerią św. Mikołaja. Te dekoracje są tradycyjne w stolicy Dolnego Śląska, więc czegoś takiego nie zobaczysz nigdzie indziej.

Nie zapomnij też przyjść na targi 2 grudnia. W końcu choinka zostanie zapalona o 17:00. Wrocławski jarmark bożonarodzeniowy uważany jest za największy w Polsce.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach

Podobnie jak we Wrocławiu, w Katowicach już trwa jarmark bożonarodzeniowy. I potrwa do 9 stycznia. Masz więc prawie dwa miesiące, aby wziąć udział w tym wydarzeniu. Oprócz tradycyjnych polskich dekoracji będzie można zobaczyć także sekcję ukraińską. Targi odbywają się w centralnej części miasta.

Podczas targów zaplanowano wiele świątecznych wydarzeń, w tym paradę Mikołajów, która odbędzie się 9 grudnia o godzinie 18:00. Również 6 grudnia można spotkać św. Mikołaja. Zabierzcie więc swoje pociechy na targi, bo na pewno nie będą chciały przegapić takiego wydarzenia.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku jest również uważany za jeden z najpiękniejszych w Europie. Rozpoczął się 18 listopada i potrwa do 23 grudnia. Masz więc tylko miesiąc, aby cieszyć się atmosferą wakacji w Gdańsku.

Na targach można odwiedzić strefę gastronomiczną, strefę dla dzieci, spotkać się ze św. Mikołajem i zrobić wiele jasnych zdjęć. W końcu iluminacja noworoczna na pewno nie pozostawi cię obojętnym.

Targi odbywają się w centralnej części miasta. Więc przyjdź do niego z rodziną lub przyjaciółmi, aby cieszyć się świąteczną atmosferą.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu

Polskie miasto Opole również odmówiło w tym roku wielkiej uroczystości. Jednak nadal możesz cieszyć się świąteczną atmosferą. I możesz to zrobić już teraz, bo jarmark bożonarodzeniowy rozpoczął się 14 listopada. Oficjalne otwarcie targów zaplanowano na 3 grudnia, na godzinę 16:00.

Na jarmarku bożonarodzeniowym w Opolu można zobaczyć ogromną choinkę, a także wziąć udział w różnych konkursach. Ponadto podczas obchodów odbędą się koncerty noworoczne, więc na pewno nie będziesz się nudzić.

Zobacz też: Jakie są najlepsze miasta do życia w Polsce?

Targi potrwają do 23 grudnia, więc nie zwlekaj. Przyjedź do centrum Opola i ciesz się świętami.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu

Mieszkańcy Poznania również mają już okazję cieszyć się świąteczną atmosferą. W końcu jarmark bożonarodzeniowy w tym mieście już się rozpoczął i potrwa do 23 grudnia.

Podczas targów będzie można spotkać bajkowe stworzenia, pojeździć na łyżwach i nartach. Aby to zrobić, trzeba przyjechać na Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP).

Obchody Bożego Narodzenia i Nowego Roku zaplanowano również w innych miastach Polski. Aby dowiedzieć się, jak będzie obchodzone w Twojej miejscowości, musisz wejść na stronę internetową swojego miasta.

Świąteczna ciężarówka Coca-Coli

Od 1 grudnia w trasę wyruszy także świąteczna ciężarówka Coca-Coli. Obecnie znanych jest dziewięć miast, które odwiedzi:

Dodatkowo planowana jest wizyta w innym polskim mieście. Mogą go wybrać samodzielnie mieszkańcy Polski. Aby to zrobić, pobierz aplikację Coca-Cola w Google Play lub App Store i zagłosuj na jedno z tych miast:

  • Dzierżoniów;
  • Gorzów Wielkopolski;
  • Inowrocław;
  • Koszalin;
  • Łowicz;
  • Nysa;
  • Rzeszów;
  • Sieradz;
  • Sławno;
  • Włocławek.

Zagłosuj, a może świąteczna ciężarówka odwiedzi Twoje miasto.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *