W Krakowie trwa zbiórka laptopów dla uchodźców

Agnieszka Zugaj
Kraków | 21 kwietnia 2022
Komentarze 0
Darmowy laptop dla Ukraińców

Wiele osób przyjechało z Ukrainy do Polski praktycznie bez niczego, zabierając tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Sprawy formalne, urzędowe, wizyty lekarskie, nauka czy wymiana wiadomości – to wszystko dobywa się dziś głównie w świecie wirtualnym. Aby zapewnić Ukraińcom dostęp do tak ważnej sfery życia, w Krakowie została powołana akcja #LaptopyDlaUkrainy.

Jak otrzymać laptop?

Warunkiem, aby zgłosić się po sprzęt, jest przekroczenie granicy ukraińskiej po 24.02 oraz wyrobiony numer PESEL. Jeżeli spełniamy poniższe kryteria, powinniśmy zajrzeć pod adres https://bit.ly/3KXmm0p oraz wypełnić formularz znajdujący się na stronie. Zostaniemy w nim poproszeni o podanie danych osobowych, imienia, nazwiska, adresu e-mail, numer PESEL, numeru telefonu itd. Po jego wypełnieniu zostaniemy dopisani do listy oczekujących na sprzęt. Na wskazany w formularzu adres mailowy otrzymamy informację, kiedy laptop będzie gotowy do odbioru.

Laptopa należy odebrać osobiście

Organizatorzy zastrzegają, że sprzęt wydawany jest jedynie na terenie Krakowa i trzeba przyjść po niego osobiście po otrzymaniu informacji, że komputer na nas czeka. Po przybyciu na miejsce zostanie zweryfikowana nasza tożsamość na podstawie paszportu lub dokumentu przekroczenia granicy, a także numeru PESEL. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą wskazane dokumenty, w innym przypadku sprzęt może nie zostać wydany. Dokładne dane oraz adres, pod który należy się stawić, otrzymamy w wiadomości mailowej.

Firmy mogą przekazywać laptopy na rzecz akcji

Do współpracy z akcją #LaptopyDlaUkrainy mogą włączyć się firmy. Każda spółka, która posiada w pełni sprawne laptopy z wgranym oprogramowaniem, może przekazać je dla potrzebujących Ukraińców. Każda firma, która weźmie udział w akcji i przekaże swój sprzęt, otrzyma informację dokąd trafiły one dalej.

Więcej informacji: https://laptopydlaukrainy.pl/

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.