Pomóżmy w odbudowie Ukrainy, kupując wirtualny lot

6 lipca 2022

Wojna w Ukrainie nie oszczędziła wielu miast, które odniosły zniszczenia na bardzo dużą skalę. Na szczęście powstał projekt WayToUA, który pozwala dorzucić swoją cegiełkę do odbudowy zniszczonych terenów.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Fundusze na odbudowę zniszczonych miast

Pomysłodawcą projektu WayToUA jest Volodymyr Turchak, Ukrainiec mocno związany z Polską. Jak sam przyznaje, ludzie skupiają się na doraźnej pomocy tu i teraz, czyli przede wszystkim na pomocy humanitarnej i zakupie amunicji. Tego typu wsparcie jest również bardzo ważne, jednak Volodymyr swoimi myślami i wizją wybiega jednak w przyszłość i chce, żeby Ukraina była finansowo przygotowana na odbudowę zniszczonych miast.

Środki trafią do wybranego miasta

Portal WayToUA jest bardzo prosty i intuicyjny, działa podobnie jak wszystkie większe strony, gdzie można nabywać bilety lotnicze. Warto również podkreślić, że jest on dostępny wyłącznie w wersji mobilnej. Musimy wybrać spośród wybranego lotniska w Polsce: Warszawa, Wrocław, Kraków lub Katowice bądź Gdańsk. Następnie wybieramy konkretne miasto, które jest najbliższe naszemu sercu i któremu najbardziej chcielibyśmy podarować nasze finansowe wsparcie. Do wyboru mamy: Okhtyrka, Mariupol, Irpin, Gostomil, Nova Kakhovka, Bucza.

W kolejnym kroku klikamy BOOK+ i zostajemy przekierowani do panelu, gdzie należy podać swoje dane (imię, nazwisko oraz adres e-mail). Następnie wybieramy kwotę wsparcia, jaką chcemy podarować wybranemu miastu. Możliwe do wyboru sumy to: 10 euro, 50 euro, 100 euro oraz 500 euro. Wybieramy odpowiednią, a następnie zostajemy przeniesieni do panelu płatności. Po zakończeniu transakcji otrzymamy na maila bilet, którym warto pochwalić się na Instagramie lub w innych social mediach. Nasz wygląda tak:

Wszystkie środki trafiają na konto Hearty Foundation z Krakowa, a następnie wysyłane są do samorządów wskazanych miast na Ukrainie, które rozdysponowują te fundusze na konkretne cele.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zakończenie projektu

Na stronie głównej widnieje licznik, gdzie możemy zobaczyć, że do tej pory udało uzbierać się już 2030 euro. Projekt wystartował stosunkowo niedawno, więc to dopiero początek drogi. Zakończenie projektu, czyli data realizacji wszystkich „lotów”, planowana jest natomiast na 24 sierpnia, czyli dzień odzyskania niepodległości przez Ukrainę.

Więcej informacji można znaleźć na Instagramie lub Facebooku WayToUA.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Agnieszka Zugaj

Content Specialist, E-marketing Expert

Możliwość komentowania została wyłączona.