Lista przydatnych aplikacji, z których możesz skorzystać w Polsce

Agnieszka Zugaj
Aplikacje, Zakupy | 12 maja 2022
Komentarze 0
Lista przydatnych aplikacji w Polsce

Aplikacje na telefon potrafią zdecydowanie usprawnić wiele aspektów życia i z pewnością przekonał się o tym niejeden z nas. Przedstawiamy listę aplikacji, które są szczególnie popularne w Polsce.

Transport, bilety

Jakdojade – bardzo przydatne narzędzie, które każdego dnia ułatwia przemieszczanie się oraz wyszukiwanie połączeń naprawdę wielu osobom. Z aplikacji korzystać można na terenie 50. miast w Polsce. W wybranych miastach istnieje także możliwość wykupienia biletów na konkretne połączenia bezpośrednio z poziomu aplikacji. Poza sprawdzeniem wygodnej trasy możemy również przejrzeć aktualne rozkłady jazdy, trasy autobusów i tramwajów. Do tego w aplikacji wyświetlają się również informacje, czy na trasie występują opóźnienia w przejazdach. Co ważne, niedawno Jakdojade uruchomiło również wersję ukraińskojęzyczną.

Nextbike – dla wszystkich osób, które wolą przemieszczać się w inny sposób niż komunikacją miejską, polecamy aplikację Nextbike. Rowery miejskie dostępne są na terenie większych polskich miast. Aby móc korzystać z takiego rozwiązania należy zasilić konto kwotą 10 złotych. Pierwsze 20 minut jeżdżenia jest bezpłatne, a po tym czasie zostaną doliczone niewielkie opłaty.

KOLEO – aplikacja, która umożliwia sprawdzenie rozkładu pociągów oraz zakup biletów na przewozy regionalne. Przypominamy, że w większości miast wciąż obowiązują darmowe przejazdy dla osób z Ukrainy.

PANEK – aplikacja, za której sprawą możemy wypożyczyć samochód. Po jej zainstalowaniu wyświetlą nam się pojazdy dostępne w naszej okolicy, a wybranych z nich możemy zarezerwować. Po dokonaniu rezerwacji mamy 10 minut na to, aby wsiąść do samochodu. Godzina jazdy kosztuje tutaj 25 złotych, a doba to 99 złotych. Można również skorzystać z opłaty za minutę lub kilometr jazdy, jeżeli potrzebujemy jedynie szybkiej podwózki.

Bolt, Uber, Free Now – aplikacje, dzięki którym możemy zamówić przejazd w określone miejsce na terenie miasta za niewielką opłatą.

Lime, Bolt – jeżeli wolimy przemieszczać się na hulajnodze elektrycznej, to te aplikacje będą do tego niezbędne.

Skycash – narzędzie, dzięki któremu w jednym miejscu mamy dostęp do wielu możliwości. Przede wszystkim możemy w nim kupować bilety miejskie oraz na połączenia pociągowe. Ponadto SkyCash daje również możliwość wykupowania biletów parkingowych, biletów do kina, a nawet ubezpieczenia na wyjazd.

Zakupy

Allegro – najpopularniejszy polski serwis, gdzie można dokonywać zakupów różnych produktów, od ubrań, sprzętów elektrycznych, akcesoriów sportowych i wielu innych. Od ponad miesiąca aplikacja dostępna jest również w ukraińskiej wersji językowej.

Vinted – portal, na którym wystawiane są ogłoszenia odzieży oraz obuwia w atrakcyjnych cenach. Każdy może się tam w łatwy sposób zarejestrować oraz wystawić swoje produkty na sprzedaż bądź zdecydować się na zakup od innych użytkowników.

Moja Gazetka – sytuacja wielu Ukraińców w Polsce może być ciężka także pod względem finansowym. Aby szukać oszczędności, możemy wybierać najtańsze supermarkety bądź też na bieżąco śledzić i wyłapywać pojawiające się promocje na różnego rodzaju produkty. Pomocna w tym celu będzie aplikacja Moja Gazetka, dzięki której będziemy mieli wszystkie promocje w supermarketach pod ręką.

Booksy – w momencie, kiedy najdzie nas ochota na skorzystanie z usług fryzjera, kosmetyczki lub innego zabiegu, wówczas nie musimy bezpośrednio dzwonić i umawiać się na wizytę. Służy do tego aplikacja booksy, gdzie można rezerwować termin na konkretny zabieg.

Jedzenie

Pyszne.pl, Glovo, Uber eats, Bolt Food – to aplikacje, za pośrednictwem których możemy zamawiać jedzenie na wynos, a kurier dostarczy nam je bezpośrednio pod wskazany adres. Bardzo często pojawiają się w nich również promocje oraz kody rabatowe.

Foodsi, too good to go – jeżeli chcemy zaoszczędzić na jedzeniu, to te aplikacje, które będą strzałem w dziesiątkę. Restauracje, supermarkety, piekarnie oraz inne sklepy, które wiedzą, że danego dnia nie sprzedadzą konkretnych produktów i potraw, publikują ogłoszenia w aplikacjach, gdzie można je nabyć za połowę standardowej ceny.

Praca, ogłoszenia

Pracuj.pl – jeden z popularniejszych portali do przeglądania ogłoszeń o pracę posiada również aplikację na telefony. Dzięki niej w łatwy sposób możemy przeglądać nowo pojawiające się oferty oraz wysyłać swoje CV. Jeżeli aktualnie mierzysz się z problemem braku pracy, możesz sprawdzić również inne portale ogłoszeniowe.

Zobacz też: Praca zdalna będzie dozwolona legalnie w Polsce

OLX – tutaj znajdziemy masę ogłoszeń, zarówno o pracę, jak i z zakresu wynajmu mieszkań, adopcji zwierząt, oferowanych przedmiotów oraz usług.

Kultura

Going – aplikacja umożliwiająca wyszukiwanie wydarzeń w większych miastach. Jeżeli interesują nas koncerty, festiwale, repertuar film czy teatrów to tutaj będziemy mieć wszystkie te informacje pod ręką.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.