Nowy kurs Reframery dla Ukraińców, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą w Polsce

Yana Zakharchuk
Inne, Polska | 31 sierpnia 2023
Komentarze 0
Kobieta na kursie biznesowym w Reframery-PL Source: fise.org.pl

Obecnie trwa rekrutacja uczestników projektu Reframery, który jest otwarty dla wszystkich Ukraińców, którzy planują założyć własną firmę lub rozwijać działalność gospodarczą w Polsce. W tym artykule proponujemy dowiedzieć się więcej o warunkach programu, co oferuje on uczestnikom i jak zarejestrować się na kurs. 

Na czym polega program Reframery dla Ukraińców w Polsce?

Reframery to program dla migrantów z Ukrainy, którzy chcą rozwijać lub rozważają rozpoczęcie działalności gospodarczej w Polsce. Do udziału w programie zapraszamy wszystkich obywateli Ukrainy, którzy chcieliby przedyskutować pomysł założenia własnej firmy oraz tych, którzy już ją prowadzą i planują jej rozwój.

Celem projektu jest wsparcie rozwoju istniejącej firmy lub pomysłu na nowy podmiot prawny. Program obejmuje szkolenie oraz cykl spotkań z ekspertami biznesowymi. Projekt realizowany jest przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz McMaster University w Kanadzie.

Co jest oferowane Ukraińcom w ramach programu Reframe?

Dzięki dostępowi do wirtualnego inkubatora przedsiębiorczości i sesji mentorskich uczestnicy programu będą mogli

 • omówić i ulepszyć swój pomysł na biznes;
 • zidentyfikować rynek;
 • otrzymywać wsparcie w planowaniu strategii marketingowych i sprzedażowych oraz budowaniu relacji z klientami i ich społecznościami.

Językami programu Reframery są angielski i ukraiński. Udział w kursie biznesowym jest bezpłatny dla uczestników. Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku i Instagramie. Pomoże to być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Kto może wziąć udział w projekcie Reframery w Polsce?

Program jest otwarty dla:

 • wszystkich zainteresowanych Ukraińców mieszkających w Polsce;
 • migrantów z Ukrainy, którzy nie mówią po polsku, studiujących w języku angielskim i ukraińskim;
 • Obywatele Ukrainy, którzy nie prowadzą własnej działalności gospodarczej i nie mają jasnego pomysłu na biznes.

Gdzie i kiedy odbędą się zajęcia Reframery?

Zajęcia rozpoczną się w połowie września. Dokładna data będzie znana po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych ze wszystkimi kandydatami. Przed przystąpieniem do projektu każdy kandydat odbędzie osobistą rozmowę z organizatorami programu.

Biorąc pod uwagę potrzeby uczestników, projekt będzie realizowany online. Program kursu został zaplanowany na piętnaście tygodni. Uczestnicy mogą logować się w dogodnym dla siebie czasie, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem kursu. Każdy otrzyma osobisty kod dostępu umożliwiający rozpoczęcie kursu.

Sesje samokształcenia będą przeplatać się z sesjami grupowymi online, podczas których każdy będzie mógł omówić swoje zainteresowania i obawy dotyczące własnego biznesu. Wcześniej pisaliśmy o tym, jaki biznes Ukraińcy powinni otworzyć w Polsce w 2023 roku.

Jak będą odbywać się zajęcia Reframery?

Sesje treningowe będą trwały półtorej godziny co 2 tygodnie. Czas pomiędzy nimi można wykorzystać na naukę materiału. Organizatorzy zalecają pracę na platformie online przez co najmniej godzinę tygodniowo.

Udział w spotkaniach mentorskich jest obowiązkowy. W trakcie trwania programu można opuścić nie więcej niż 2 takie spotkania. Wszystkie spotkania będą nagrywane, a uczestnicy będą mogli później odnieść się do omawianych kwestii.

Planowanych jest sześć szkoleń online.

Materiały online obejmują:

 • czytanie z przykładami biznesowymi;
 • ćwiczenia do samodzielnej nauki
 • filmy szkoleniowe.

Program obejmuje następujące moduły:

 • rozwój własnego biznesu i modelu biznesowego;
 • społeczna odpowiedzialność biznesu;
 • strategie marketingowe i media społecznościowe (Facebook, Instagram);
 • uczenie się na błędach;
 • Źródła kapitału finansowego i mobilizacja zasobów;
 • stron internetowych i domen.

Dowiedz się, jaką formę organizacyjną wybrać rozpoczynając działalność gospodarczą w Polsce.

Jak zarejestrować się na kurs biznesowy Reframery dla Ukraińców?

Proces składania wniosków zostanie zamknięty 3 września 2023 r. Do programu można zarejestrować się online tutaj. Po rejestracji z uczestnikami zostanie przeprowadzony wywiad, aby organizatorzy projektu mogli poznać ich oczekiwania wobec programu i potrzeby.

Zobacz też: Jaką pomoc finansową mogą otrzymać Ukraińcy w Polsce?

Na zakończenie programu wszyscy, którzy pomyślnie ukończą projekt, otrzymają certyfikat ukończenia. W kolejnych częściach projektu każdy będzie miał możliwość dołączenia do międzynarodowej sieci wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorców.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *