Mapuj Pomoc rozpoczyna kampanię «Otwarte miasta i wsie – mapowanie i współpraca dla Ukrainy»

Irina Turaieva
Polska, Ukraina | 12 kwietnia 2023
Komentarze 0
baner konferencyjny «Otwarte miasta i wsie»

Mapuj Pomoc zaprasza wszystkich, którzy już pomagają Ukraińcom oraz tych, którzy chcą udzielić pomocy, do dołączenia do interaktywnej mapy ośrodków pomocy uchodźcom w Polsce i poznania wszystkich jej możliwości.

Mapuj Pomoc – największa baza ośrodków pomocowych dla Ukraińców w Polsce

Organizacja Mapuj Pomoc jest już dobrze znana Ukraińcom mieszkającym w Polsce z powodu wojny, dzięki swojemu tytułowemu projektowi – interaktywnej mapie, na której znajdują się organizacje i ośrodki pomocowe w całym kraju, które oferują pomoc ukraińskim uchodźcom. Projekt został uruchomiony niemal natychmiast po 24 lutego 2022 roku i miał pomóc Ukraińcom szybko poruszać się w chaotycznym przepływie różnych informacji i dotrzeć do potrzebnej pomocy. Mapuj Pomoc stała się największym w kraju narzędziem internetowym, które grupuje i gromadzi informacje o miejscach i formach pomocy uchodźcom oraz mapuje je w Polsce i na Ukrainie.

Mapuj Pomoc oferuje pomoc i szuka nowych partnerów

baner konferencyjny Otwarte miasta i wsie

Kontynuując poszukiwania nowych partnerów, Mapuj Pomoc rozpoczyna kampanię «Otwarte miasta i wsie – mapowanie i współpraca dla Ukrainy». Celem kampanii jest zachęcenie nowych organizacji, ośrodków pomocy i samorządów w Polsce do pomocy i współpracy z Ukraińcami. W ramach kampanii planujemy zidentyfikować potrzeby osób, które już pracują bezpośrednio z uchodźcami (pracownicy urzędów pracy, wolontariusze, członkowie organizacji pozarządowych), pomóc im zapoznać się z możliwościami, jakie daje interaktywna mapa Mapuj Pomoc oraz rozbudować ją o nowe ośrodki pomocy do ogólnopolskiej bazy.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału na Telegramie pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz do naszej strony na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Dzięki temu będą Państwo na bieżąco z głównymi wiadomościami i najistotniejszymi wydarzeniami.

Co jest planowane w ramach kampanii informacyjnej Mapuj Pomoc?

Efektem kampanii «Otwarte miasta i wsie» ma być uświadomienie władzom lokalnym i organizacjom pozarządowym zaangażowanym w pomoc Ukraińcom, jak wygląda infrastruktura istniejącej bazy punktów pomocy oraz umożliwienie im szybkiego i konkretnego kierowania zainteresowanych do odpowiednich źródeł. Mówiąc wprost, kampania ma sprawić, że funkcjonalność interaktywnej mapy Mapuj Pomoc zostanie włączona do codziennej pracy samorządowców.

Jak przyłączyć się do kampanii?

Kampania informacyjna na rzecz ukraińskich uchodźców odbędzie się w formie cyklu spotkań, które rozpoczną się 18 kwietnia 2023 roku w Kielcach. Kolejne spotkania odbędą się w Warszawie, Rzeszowie, Krakowie, Lublinie czy Gdańsku. W całym kraju planowane jest około 20 spotkań.

Podczas tych spotkań pracownicy humanitarni będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, wysłuchać wykładów kluczowych beneficjentów organizujących pomoc uchodźcom, a także zaangażować się w debaty z doświadczonymi aktorami humanitarnymi.

Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych jest tutaj. Każda osoba z instytucji lub organizacji, która chce wziąć udział w spotkaniu, może również zarejestrować się do udziału w wydarzeniach kampanii tutaj. Aby poznać szczegółowy harmonogram pierwszego spotkania 18 kwietnia w Kielcach oraz zarejestrować się do udziału w nim, należy skorzystać z tego linku.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *