Polska chce całkowicie zamknąć granicę z Białorusią

Tetiana Sharapova
28 lipca 2023
Komentarze 0
Granica polsko-białoruska jest zamknięta Source: Vista Create

W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia o rozmieszczeniu rosyjskich sił PMC Wagner na Białorusi. Według ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, na Białorusi przebywa co najmniej 1000-1200 najemników z grupy Wagner. W związku z tym Polska rozważa możliwość całkowitego zamknięcia granicy z Białorusią.

Czy Polska zamknie granicę z Białorusią?

W wyniku ostatnich doniesień o rozmieszczeniu sił rosyjskiej prywatnej firmy wojskowej Wagner na Białorusi, Polska zaczyna zastanawiać się nad bezpieczeństwem swoich granic. W ostatnich dniach premier Mateusz Morawiecki wyraził poważne zaniepokojenie możliwym zagrożeniem dla kraju w związku z obecnością najemników Wagnera na Białorusi. Jest przekonany, że takie działania są częścią zaplanowanej przez Rosję i Białoruś akcji mającej na celu zniszczenie pokoju i porządku w regionie.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na granicach, Minister Spraw Wewnętrznych Polski, Mariusz Kamiński, aktywnie pracuje nad możliwymi środkami ochrony kraju. Nie wyklucza on możliwości całkowitego zamknięcia granicy z Białorusią, aby uniknąć ewentualnych agresywnych działań najemników Wagnera. Kamiński współpracuje również z Litwą i Łotwą w celu omówienia wspólnych działań w przypadku poważnych incydentów z udziałem najemników Wagnera na granicach NATO i Unii Europejskiej.

W szczególności polski rząd planuje budowę nowego ogrodzenia wzdłuż granicy, które zapewni większe bezpieczeństwo w regionie. Decyzja ta pokazuje zaangażowanie Polski w ochronę granic i obywateli przed potencjalnymi zagrożeniami. W ramach współpracy z krajami NATO, Polska jest gotowa do podjęcia zdecydowanych działań w celu zachowania pokoju i bezpieczeństwa w swoim kraju.

Według ustaleń Mariusza Kamińskiego na terytorium Białorusi przebywa co najmniej 1000-1200 najemników Wagnera. Większość z nich znajduje się na poligonie w obwodzie mohylewskim, a kolejna grupa w okolicach Brześcia na poligonie Sahara. Informacje te zapewniają polskiemu rządowi pełne zrozumienie lokalizacji i pomiarów najemników. Polskie służby są gotowe na różne opcje i nie pozwolą najemnikom Wagnera na naruszenie granic kraju.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku oraz naszej strony na Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *