Zapraszamy na konferencję „Polsko-ukraińska wymiana gospodarcza. Szanse i wyzwania dla polskich firm”

23 maja 2023
Source: Klub Jagielloński - Warszawa

23 maja odbędzie się konferencja „Polsko-ukraińska wymiana gospodarcza. Szanse i wyzwania dla polskich firm”. Jakie tematy zostaną poruszone? Kto może wziąć udział w spotkaniu? Dowiedz się w naszym artykule.

Program konferencji

Konferencja odbędzie się dziś, 23 maja, o godzinie 18:30. Aby wziąć w niej udział, wystarczy kliknąć przycisk Weźme udział w spotkaniu na Facebooku.

Podczas wydarzenia zostaną omówione następujące kwestie:

  • W 2022 r. polski handel międzynarodowy z Ukrainą wzrósł o 56% – co to tak naprawdę oznacza? Co eksportujemy i kto na tym najbardziej korzysta?
  • Od marca do grudnia 2022 roku Ukraińcy założyli w Polsce ponad 17 500 firm. W jakich sektorach firmy te działają najczęściej i jak długo pozostaną w Polsce?
  • Na jakich warunkach będzie odbywał się dalszy tranzyt i import produktów z Ukrainy? Co będzie można importować do Polski i w jakich ilościach? Jakie konsekwencje będzie to miało dla polskich firm?
  • Jaka jest struktura rynku ukraińskiego? Czy nasz rozdrobniony rynek rolno-spożywczy jest gotowy do konkurowania z gospodarstwami rolnymi?
  • Czy polskie firmy są dziś aktywne na Ukrainie? W jakich sektorach jesteśmy obecni, a w jakich powinniśmy być obecni? Czy wykorzystujemy możliwości gospodarcze, jakie dają dobre relacje między Warszawą a Kijowem?

Wydarzenie odbędzie się w Warszawie przy ul. gen. Władysława Andersa 35 (Klub Jagielloński). Wystąpią:

  1. Cezary Kaźmierczak – Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
  2. Katarzyna Dębkowska – Kierownik Zespołu Prognoz Gospodarczych w Polskim Instytucie Ekonomicznym.

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *