Pospiesz się, aby odwiedzić największą wystawę LEGO w Europie przed 27.07.2022

22 lipca 2022

Największa w Europie wystawa LEGO

W Warszawie możemy podziwiać największą w Europie wystawę klocków LEGO. Znajdziemy tutaj modele wykonane aż z 7 milionów części. Na dwóch piętrach wystawy można zobaczyć ponad sto różnych konstrukcji. Jak mówią organizatorzy, wykonanie Sokoła Millenium było nie lada wyzwaniem, bo bardzo trudno jest zrobić z części lego okrągły obiekt, który dodatkowo wisi w powietrzu.

Charakterystyczne punkty wystawy

Wystawa zajmuje 2100 metrów kwadratowych. Można na niej podziwiać wiele modeli słynnych budowli, takich jak krzywa wieża w Pizie (2,5 m wysokości) czy Mount Rushmore z głowami amerykańskich prezydentów. Wystawiona jest tu również najdłuższa rekonstrukcja Muru Chińskiego. Jego długość sięga aż 55 metrów. Cała wystawa podzielona jest na różne strefy. Fani filmów i seriali także znajdą tu coś dla siebie. Najmłodsi będą mogli natomiast podziwiać konstrukcje z kreskówej takich jak „Psi Patrol” czy „Świnka Peppa”.

FunPark oraz 3D Trick Gallery

Na parterze, oprócz wystawy modeli, znajduje się FunPark, czyli miejsce, w którym każdy może pobawić się LEGO. Po wejściu na pierwsze piętro odkryjemy natomiast interaktywną wystawę malarstwa – 3D Trick Gallery. Wystawa ta podzielona jest na dwie strefy – strefę do selfies oraz strefę obrazów 3D. W tej drugiej zwiedzający zakładają specjalne okulary, dzięki którym przenoszą się w trójwymiarowy świat obrazów.

Ceny biletów

Wstęp na wystawę główną w dni powszednie kosztuje 32 zł. Na dwie wystawy (w tym do 3D Trick Gallery) – 48 zł. W weekend ceny biletów są wyższe i kosztują odpowiedni 35 i 52,50 zł.

Godziny otwarcia

Wystawę możemy zwiedzać od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 22:00. W niedziele czynna jest dwie godziny krócej – od 10:00 do 20:00. Pierwotnie wystawa miała trwać do 26 czerwca, jednak została przedłożona o miesiąc i mamy jeszcze szansę, aby ją zobaczyć, do 27 lipca.

Adres

Galeria Mokotów, Wołoska 12. Wejście przy sklepie Eobuwie.

Stefaniia Chuakova

Autor artykułów na stronie. Na portalu dzielę się ciekawymi informacjami, a także własnymi doświadczeniami. Marzę, że dzień trwa nie 24, ale co najmniej 25 godzin. Uwielbiam piękne buty i pyszne cukierki. Uwielbiam ręcznie robione produkty i czystość w domu. Moje motto życiowe: „Sam się nauczę i przekażę innym”.

podziel się
Popularne
Polecane
Najnowsze

Możliwość komentowania została wyłączona.