Projekt pomocy uchodźcom oferuje zniżki na kursy IT dla kobiet

21 czerwca 2023
kobieta na kursie IT Source: Vista Create

Projekt Finansova, wraz ze szwedzko-ukraińską szkołą IT Beetroot Academy i organizacją charytatywną CAF, daje kobietom, które uciekły z domu lub straciły pracę z powodu wojny, możliwość studiowania kilku zawodów informatycznych ze znaczną zniżką. Więcej informacji na temat projektu i warunków promocji można znaleźć w artykule.

Czym są Finansova, Beetroot Academy i CAF?

Finansova to projekt, którego celem jest wsparcie uchodźców z Ukrainy znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej poprzez doradztwo finansowe, edukacyjne, informacyjne i zawodowe. W ciągu ostatniego roku projekt pomógł osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zorganizował bezpłatne kursy języka polskiego dla Ukraińców oraz zapewnił edukację finansową w kontekście Unii Europejskiej.

Beetroot Academy to szwedzko-ukraińska szkoła IT założona w 2014 roku. Od 9 lat uczy ludzi z indywidualnym podejściem opartym na zasadzie partnerstwa między nauczycielem a uczniem i stworzyła własną platformę edukacyjną online, która pozwala oglądać wykłady i wykonywać zadania w dogodnym dla siebie czasie. Jedną z kluczowych wartości tej szkoły jest wpływ społeczny. Dla Beetroot Academy nie liczy się zysk, ale wpływ, jaki mają na ukraińskie problemy społeczne i gospodarcze. W tym projekcie pracownicy wykorzystują biznes do pomocy społeczeństwu. Oferują również lekcje angielskiego, ponieważ język ten jest bardzo ważny dla skutecznej komunikacji w sektorze IT.

CAF (The Charities Aid Foundation) to brytyjska organizacja charytatywna i bank, który angażuje się w inicjatywy społeczne, inwestuje w ważne projekty społeczne i dąży do przyspieszenia postępu społeczeństwa w kierunku bardziej sprawiedliwego środowiska.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl, naszej strony na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl oraz naszej strony na Instagramie pod adresem https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Co jest istotą edukacyjnego projektu IT?

Wiele kobiet napotkało trudności z powodu przymusowej przeprowadzki za granicę lub do innych miast na Ukrainie z powodu inwazji na pełną skalę. Trudności finansowe i utrata pracy zmuszają je do poszukiwania nowych możliwości kariery i edukacji. Wcześniej pisaliśmy o szkołach policyjnych w Polsce, w których mogą uczyć się Ukrainki.

Dla kobiet, które są gotowe nauczyć się nowego zawodu i zacząć od zera, Finansova oferuje spróbowanie swoich sił w zawodach IT. Jeśli jesteś gotowa poważnie poświęcić kilka miesięcy na naukę i masz chęć do pracy i rozwoju w nowej dziedzinie, możesz wziąć udział w selekcji kandydatów do projektu. Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona. Kobiety, które pomyślnie przejdą etap selekcji, będą mogły podjąć naukę w szkole IT Beetroot Academy. Finansova i sponsor projektu CAF (Fundacja Pomocy Charytatywnej) pokryją do 85% czesnego w tej szkole.

Jakie są kryteria wyboru projektu edukacyjnego?

Kryteria selekcji do edukacyjnego projektu IT Finansova są dość poważne, więc powinieneś sprawdzić, czy twoje oczekiwania są zgodne z tym, czego szukają sponsorzy. Wyglądają one następująco:

 1. Ukrainki, które straciły pracę i chcą nauczyć się nowego zawodu.
 2. Gotowość do poświęcenia czasu i wysiłku na intensywną naukę w pełnym wymiarze godzin przez 2-5 miesięcy (w zależności od kursu) i poświęcania około 20-25 godzin tygodniowo na naukę (w zależności od kursu).
 3. Posiadać stabilne połączenie internetowe i komputer do pobrania podstawowych programów szkoleniowych.
 4. Wiedzą, jak wybrać kierunek studiów i jaki zawód chcą wykonywać.
 5. Znajomość IT lub podstawowe wcześniejsze doświadczenie będzie dodatkowym atutem.
 6. Płacisz Beetroot Academy tylko do 25% czesnego w UAH lub USD, reszta opłaty za kurs jest opłacana przez Finansova

Aby wziąć udział w selekcji, należy wypełnić zgłoszenie w formularzu Google. Po przetworzeniu formularza skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub mailowo i poinformujemy o pozytywnym wyniku selekcji, jeśli zostaniesz wybrany.

Jakich zawodów mogę się nauczyć?

Finansova sfinansuje następujące sześć nowoczesnych zawodów dla kandydatek do nauki w szkole informatycznej:

 • Zarządzanie projektami w IT (kierownik projektu)
 • UI/UX Design (projektant)
 • HR Generalist w IT (specjalista ds. zasobów ludzkich)
 • Podręcznik QA (tester)
 • Analiza biznesowa w IT (analityk biznesowy)
 • Marketing cyfrowy

Zobacz też: Pomoc finansowa od The $1K Project

Jeśli trudno ci zdecydować się na zawód z listy, Beetroot Academy oferuje test, który powinien pomóc ci zrozumieć twoje umiejętności, zdolności, pragnienia i dopasować je do pracy, która może je zaspokoić.

Sofiia Verhulesovа

Jestem studentką dziennikarstwa i chrześcijanką, kocham muzykę i kulturę ukraińską. Lubię czytać teksty oparte na wartościach i być użyteczną dla ludzi.

podziel się
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *