Niektórzy klienci Oschadbank nie będą już otrzymywać emerytur na swoje karty

Tetiana Sharapova
12 lipca 2023
Komentarze 0
Ukraińska emerytura na karcie Source: Vista Create

Od 1 września 2023 r. Oschadbank powróci do procedury obowiązkowej identyfikacji fizycznej. W rezultacie niektórzy ukraińscy emeryci mogą mieć problemy z otrzymywaniem emerytur na swoje karty. Zmiany wpłyną również na procedurę wypłacania pomocy społecznej.

Dlaczego emeryci nie będą mogli otrzymywać emerytur na karty Oschadbank?

Innowacje są związane z zakończeniem kwarantanny na Ukrainie. Od teraz, aby otrzymać emeryturę z Oschadbank, będziesz musiał przejść fizyczną procedurę identyfikacji. Odbywa się ona w trzech etapach:

  1. Osobiste zgłoszenie się emeryta do dowolnego oddziału Oschadbanku z dowolnym dokumentem tożsamości.
  2. Przedstawienie głównej karty płatniczej pracownikowi banku.
  3. Dokonanie transakcji wypłaty gotówki (tj. transakcji polegającej na wprowadzeniu kodu PIN za pośrednictwem terminala gotówkowego).

Dotyczy to osób wewnętrznie przesiedlonych. Jeśli emeryt posiada elektroniczny certyfikat emerytalny (EPC) i otrzymuje emeryturę lub pomoc społeczną, musi przejść fizyczną identyfikację raz na 6 miesięcy. Jeśli nie ma EPS, jest to wymagane co trzy miesiące.

Według banku, jeśli odbiorca emerytury lub pomocy społecznej nie przejdzie fizycznej identyfikacji, płatności zostaną zawieszone. Ponieważ obecnie na Ukrainie przebywa wiele osób wewnętrznie przesiedlonych, można zgłosić się do dowolnego oddziału Oschadbank w celu poddania się identyfikacji fizycznej.

Jeśli nie udało Ci się przejść identyfikacji fizycznej na czas, powinieneś skontaktować się z bankiem. Po jej przejściu transakcje wydatków zostaną wznowione. Nastąpi to nie później niż następnego dnia kalendarzowego.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku oraz naszej strony na Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *