8 najbardziej instagramowanych miast na świecie według rankingu z 2023 roku

Tetiana Sharapova
Warszawa | 12 lutego 2023
Komentarze 0
Budki telefoniczne w Edynburgu. pl Source: Vista Create

Wiele osób szuka miejsca do podróży nie tylko po to, aby dowiedzieć się czegoś nowego, ale także zrobić piękne zdjęcia, które następnie można opublikować w sieciach społecznościowych. Przygotowaliśmy listę ośmiu miast, które zostały uznane za miasta najbardziej instagramowe w 2023 roku.

Jak wybrano miasta do rankingu?

Aby wybrać miasta do rankingu najbardziej instagramowych miejsc, eksperci za podstawę przyjęli oceny z tik-tok i Instagrama. Niestety, Kijów, który wielokrotnie pojawiał się w tym rankingu, w tym w 2020 roku, w tym roku nie znalazł się na liście. Zamiast tego pojawiło się kilka europejskich stolic.

W sumie w rankingu znalazło się 50 miast z całego świata. Obejmuje on miejsca w Europie, Ameryce, Azji, Afryce i Nowej Zelandii. W rankingu znalazła się również stolica Polski – Warszawa. Poniżej 8 miast, które w 2022 roku były najczęściej wymieniane na Instagramie i tik-tok.

Mediolan, Włochy

Włoskie miasto Mediolan znalazło się na szczycie rankingu najbardziej Instagramowanych miast w 2023 roku. To miasto zawsze było popularne wśród turystów, a poprzedni rok nie był wyjątkiem. Mediolan to stolica europejskich zakupów. Miliony fashionistek przyjeżdżają tu, by kupić nowe kolekcje ubrań.

W sumie Milan został wspomniany 22 miliony razy na Instagramie i 97 miliardów razy na TikTok. Miasto jest popularne nie tylko ze względu na malownicze krajobrazy, ale także na architekturę w stylu gotyckim.

Warszawa, Polska

Stolica Polski zajęła 34. miejsce w rankingu najczęściej Instagramowych miast. Warszawa słynie z monumentalnej architektury, którą podziwiają turyści. Szczególną popularnością cieszy się słynny Pałac Kultury i Nauki. Tak więc każdy miłośnik historii może odwiedzić to miasto i dowiedzieć się czegoś nowego. Ponadto w Warszawie jest wiele ciekawych miejsc, które każdy turysta zdecydowanie powinien odwiedzić.

W 2022 roku Warszawę wymieniono na Instagramie prawie 13 milionów razy. Jeśli chodzi o Tik Toka, w tym serwisie społecznościowym było 1,6 miliarda wzmianek o stolicy Polski.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Londyn, Anglia

Stolica Anglii jest drugim miastem w rankingu. Miasto od dawna słynie z architektury i krajobrazów. Słynne koło The London Eye jest szczególnie popularne wśród turystów. Ale znana zabytkowa architektura również przyczynia się do popularności miasta. Ponadto w Londynie znajduje się wiele muzeów poświęconych postaciom historycznym, w tym Muzeum Sherlocka Holmesa i Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.

Od 2022 roku o Londynie wspomniano 154 miliony razy na Instagramie i 54,2 miliarda razy na Tik Tok.

Edynburg, Szkocja

W rankingu znalazła się również stolica Szkocji. Edynburg zajmuje 33. miejsce. To jedno z najpiękniejszych miast w Wielkiej Brytanii. Miasto słynie z malowniczych ogrodów i dużego średniowiecznego zamku. Posiada również wiele średniowiecznej architektury gotyckiej. Ponadto w Edynburgu znajduje się wiele ciekawych muzeów.

W 2022 roku o Edynburgu wspomniano na Instagramie 10 milionów razy. Ponadto stolica Szkocji została wspomniana w Tik Tok 1,7 miliarda razy.

Tokio, Japonia

Tokio to jedno z największych i najbardziej wpływowych miast na świecie. Miasto jest piątym co do wielkości miastem na świecie i ma ogromny wpływ na światową gospodarkę. Tokio prężnie się rozwija i ma niezwykle szybkie tempo życia. Niemniej jednak, pomimo szybkiego tempa rozwoju, miastu udaje się zachować swoje historyczne dziedzictwo.

Tokio zajmuje 14. miejsce w rankingu miast o największej popularności na Instagramie. W 2022 roku wspomniano o nim 60 milionów razy na Instagramie i 11 miliardów razy na Tik Toku.

Dublin, Irlandia

Irlandia, w szczególności Dublin, jest bardzo atrakcyjna dla studentów z całego świata. Kraj ten nazywany jest Szmaragdową Wyspą, ponieważ tutejsza roślinność ma bardzo bogatą kolorystykę ze względu na szczególny klimat. Historycznie rzecz biorąc, w Irlandii nie ma toksycznych gałęzi przemysłu.

Dublin przyciąga turystów krajobrazami i architekturą. Ponadto w tym mieście istnieje możliwość bezpłatnego odwiedzenia absolutnie wszystkich muzeów. I to niezależnie od dnia wizyty. Również w Dublinie znajduje się drugi co do wielkości park na świecie – Phoenix Park. Jego wielkość ustępuje jedynie Central Parkowi w USA.

Dublin zajmuje 20. miejsce. W 2022 roku otrzymał 13,5 miliona wzmianek na Instagramie i 4,5 miliarda wzmianek na Tik Toku.

Praga, Republika Czeska

Jeśli nie chcesz wyjeżdżać daleko poza granice Polski, radzimy odwiedzić stolicę Czech – Pragę. To miasto słynie z futurystycznych budynków, browarów i najwęższej ulicy, która ma zaledwie 70 centymetrów szerokości. Na tej ulicy jest nawet sygnalizacja świetlna, bo nie da się nią iść razem, więc nie będzie można oddzielić się od pieszego, który będzie szedł w przeciwnym kierunku.

Zobacz też: Top 6 najtańszych krajów do życia w Europie

Praga zajmuje 30. miejsce w rankingu. W 2022 roku miasto zostało wspomniane 18 milionów razy na Instagramie i 1,8 miliarda razy na Tik Toku.

Seul, Korea Południowa

Seul jest największym pod względem terytorium i największym miastem handlowym w Korei Południowej. Ponadto jest jednym z dziesięciu najbardziej zaludnionych miast na świecie. W tym mieście można znaleźć wiele hoteli, ponieważ zgodnie z koreańską tradycją młodzi mężczyźni nie mogą przyprowadzać dziewczyn do domu, dopóki się nie ożenią. Ale miasto jest interesujące nie tylko z tego powodu.

W Seulu znajduje się największy na świecie most-fontanna Banpo. Ponadto w tym mieście nie ma absolutnie żadnych bezpańskich zwierząt. Ponadto to miasto jest jednym z najdroższych miast na świecie do życia.

Seul zajmuje 15. miejsce w rankingu miast o największej popularności na Instagramie. W 2022 roku miasto zostało wspomniane 21 milionów razy na Instagramie i 8 milionów razy na Tik Toku.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *