Państwowa Służba migracyjna Ukrainy uprościła procedurę sporządzania paszportów dla Ukraińców

Natalia Kowalenko
8 czerwca 2023
Komentarze 0
Ukraińskie paszporty na ukraińskiej fladze Author: Tetiana Sharapova

Państwowa Służba migracyjna Ukrainy poinformowała o uproszczeniu procedury uzyskiwania dokumentów paszportowych dla obywateli Ukrainy. Jakie są zmiany w procedurze i jakie korzyści zapewniają Ukraińcom?

Jakie innowacje wprowadził HMS?

5 czerwca na oficjalnym portalu GMS Ukrainy pojawił się komunikat o uproszczeniu dla Ukraińców procedury sporządzania dokumentów paszportowych. Odpowiednie rozporządzenie zostało zatwierdzone na kolejnym posiedzeniu rządu. Opracowanie tego dokumentu zostało przeprowadzone w ramach pracy sztabu Koordynacyjnego ds. zapewnienia wyjazdu obywateli Ukrainy z Oto.

Dlatego, zgodnie z decyzją rządu, od tej daty Wszystkie jednostki Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy (organy terytorialne), a także placówki dyplomatyczne za granicą, będą miały bezpośredni i bezpośredni dostęp do Państwowego Rejestru aktów stanu cywilnego obywateli Ukrainy i odpowiednio będą mogły samodzielnie tworzyć wyciągi z tego rejestru o państwowej rejestracji urodzenia obywatela Ukrainy i miejsca jego pochodzenia.

Sugerujemy dołączenie do naszego kanału Telegram pod linkiem https://t.me/ukrainianinpolandpl do naszej strony na Facebooku pod linkiem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl, a także na Instagramie pod linkiem https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl. pomoże Ci to zawsze być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami i najważniejszymi wydarzeniami.

Jakie korzyści przynosi Ukraińcom innowacja Państwowej Służby Migracyjnej?

Jak poinformowano w zasobie Państwowej Służby Migracyjnej, szczególnie pozytywnie wprowadzone zmiany powinny wpłynąć na Ukraińców, którzy:

  • przebywają za granicą z powodu wojny na Ukrainie;
  • wyjechali z tymczasowo okupowanych terytoriów i zostali przesiedleńcami wewnętrznymi;
  • wjeżdżają na terytorium Ukrainy z tymczasowo okupowanych terytoriów przez kraje trzecie.

W końcu, jak podano w zasobach państwowych, taka innowacja ma na celu usprawnienie przepływu pracy i skrócenie czasu obsługi wniosków o uzyskanie ukraińskich dokumentów paszportowych. W praktyce powinno to oznaczać, że obywatele Ukrainy za granicą będą mogli szybciej wydać, przede wszystkim przywrócić, swoje paszporty.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *