Ukraińskie Centrum Edukacji zaprasza na spotkanie – rozmowę o edukacji dzieci i otrzymanie ekskluzywnych znaczków „Rosyjski okręt wojenny…. wszystko!”

21 lipca 2022

W Ukraińskim Centrum Edukacyjnym dla Wychowawców, Rodziców i Dzieci „Ja i moja szkoła” odbędzie się spotkanie, na którym zostaną omówione kwestie związane z edukacją ukraińskich uczniów za granicą. Dodatkowo podczas wydarzenia odbędzie się również aukcja charytatywna.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Już 22 lipca, w ramach wycieczki edukacyjno-charytatywnej do Warszawy, odbędzie się spotkanie z Iryną Minkovską, kierowniczką Centrum Edukacyjnego dla Nauczycieli, Rodziców i Dzieci „Ja i Moja Szkoła” (Charków, Ukraina). Jest to pierwsze na Ukrainie niezależne centrum własności prywatnej, które uczestniczy w oficjalnych procedurach przetargowych i pracuje z nauczycielami z państwowych instytucji edukacyjnych za państwowe pieniądze. Temat spotkania: „O szkolnictwie ukraińskim w kraju i za granicą w czasie wojny”.

Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona odbiorców, dlatego zainteresuje wszystkich, którym bliska jest tematyka edukacji. Podobne spotkania odbyły się już w Berlinie, Wiedniu czy Lizbonie. Warszawa będzie ostatnim punktem charytatywnego press tour po Europie.

Co czeka uczestników?

Spotkanie z Iryną Minkovską dotyczyć będzie edukacji, szkół, potrzeb, a przede wszystkim możliwości nauki dla dzieci, które z powodu rosyjskiej agresji przebywają czasowo za granicą.

Ponadto uczestnicy spotkania będą mogli:

  • uzyskać odpowiedzi na wszystkie ważne pytania dotyczące roku szkolnego;
  • wziąć udział w aukcji charytatywnej, aby otrzymać ekskluzywne znaczki krajowe „Rosyjski okręt wojenny…. wszystko!” i pomóc charkowskim nauczycielom służącym w AFU;
  • dołączyć do historii – stanąć do wspólnego zdjęcia i wykonać własny napis na fladze ukraińskiej, który będzie świetną pamiątką.

Gdzie i kiedy odbędzie się spotkanie?

Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 lipca o godz. 14:00 w warszawskiej bibliotece przy ul. Marszałkowskiej 55/73 (Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście). Wstęp jest wolny.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Irina Turaieva

Autor artykułów, filolog, redaktor-tłumacz. Lubię wiersze, muzykę autorską i wyprawy nad morze. Każdego dnia uczę się ufać Bogu i cieszyć się każdą chwilą życia.

Możliwość komentowania została wyłączona.