Безвізовий проїзд та перебування в Польщі – пояснюємо деталі

30 Травня 2022

З 2017 року всім особам з України не потрібна віза для поїздки до країн, які перебувають у Шенгенській зоні. Проте правила безвізового пересування накладають певні обмеження — максимальний термін перебування 90 днів із 180. І це викликає багато побоювань та питань. Ми пояснюємо як безвізовий режим співвідноситься з поточною ситуацією.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Виїзд в Україну та повернення до Польщі

Для більшості людей, які перетнули польський кордон після 24.02, 90-денний безвізовий період вже закінчився або добігає кінця. Тому багато людей бояться, що після поїздки в Україну навіть на кілька днів прикордонна служба не впустить їх назад на територію Польщі. Проте всі особи, які легалізували своє перебування в Польщі шляхом отримання номера PESEL, можуть перебувати в країні легально 18 місяців з 24.02.2022. Українці можуть залишати країну, не побоюючись, що їх не впустять назад.

На скільки днів я можу виїхати із Польщі?

Відповідно до статті 11 Спецустави від 12 березня 2022 року будь-який громадянин України може виїхати з Польщі на період не більше одного місяця. Якщо він/вона перевищить дозволену кількість днів, він/вона автоматично позбавлений всіх привілеїв, зазначених у Законі. Однак багато хто задається питанням, чи є 30 днів загальною кількістю днів, які можна провести за кордоном протягом 18 місяців, чи, можливо, це стосується лише разових поїздок. Будь-яка людина з України може здійснити безліч подорожей, будь то Україною чи іншими країнами, однак, одна така поїздка не може тривати довше місяця.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Чи маю я повернутися до України після 18 місяців перебування в Польщі?

Ні, якщо за 18 місяців хтось все ще хоче залишитися в Польщі, він повинен буде подати заяву на отримання тимчасового посвідки на проживання. Особи, що прибули після 24.02, отримують його автоматично та не повинні виконувати жодних додаткових умов. Після його отримання можливість перебування у Польщі буде продовжено ще на 3 роки та діятиме з моменту затвердження заявки. Заява на продовження терміну перебування подається у термін від 9 до 18 місяців з дати в’їзду до Польщі.

Подорож до України та відсутність паспорта

Багато людей запитують, чи можуть вони подорожувати в Україну та з України, якщо у них немає біометричного паспорта. Багато українців виїхали до Польщі та інших країн через війну лише на підставі національних паспортів чи інших документів. Найважливішим є те, чи легалізоване перебування такої особи у Польщі. Якщо у них є номер PESEL, то для них немає жодних перешкод для поїздки в Україну. У такій ситуації прикордонна служба зобов’язана впустити вас назад на територію Польщі.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Теорія проти практики

У наших соціальних мережах є думкa, що багато людей не пустили назад до Польщі, незважаючи на наявність номера PESEL.

Портал ukrayina.pl безпосередньо звернувся до лейтенанта прикордонної служби та отримав інформацію, подібну до тієї, яку ми представили у вищезгаданій статті. Крім того, на сайті посольства України в Республіці Польща з’явилося повідомлення про те, що воно чекає на роз’яснення з цього питання від влади Республіки Польща, оскільки дії прикордонної служби поки що виявляються необґрунтованими.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Agnieszka Zugaj

Content Specialist, E-marketing Expert

Коментарі закриті.