Koncerty ukraińskich artystów w Polsce pod koniec 2022 roku

Tetiana Sharapova
Muzyka, Polska | 19 listopada 2022
Komentarze 0
ludzie klaszczący na koncercie ukraińskich wykonawców w polsce-PL Source: Vista Create

Tęskniliście za ukraińskimi wykonawcami? W takim razie mamy dobrą wiadomość. Do końca 2022 roku w Polsce wystąpi kilka ukraińskich zespołów i artystów.

Podpowiadamy, którzy ukraińscy artyści przyjadą do Polski, gdzie kupić bilety na ich koncerty i kiedy te wydarzenia się odbędą.

Kozak System / Dagadana

Od 21 do 23 listopada w warszawskim klubie Stodoła odbędzie się Festiwal Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej. Festiwal ten prezentuje muzykę różnych narodów, w tym ukraińską. Będzie to już szósty festiwal. Ogólnie rzecz biorąc, program festiwalu podzielony jest w następujący sposób:

21 listopada:

  • Kozak System
  • Dagadana

22 listopada:

  • Roby Lakatos
  • Masha Natanson

23 listopada:

  • MILO Ensemble & KAYAH
  • Adam Strug

Bilety na wszystkie trzy dni festiwalu można kupić pod tym linkiem.

Dakhabrakha

Ukraiński zespół etno-house wystąpi pod koniec listopada w pięciu miastach Polski. Ceny biletów zaczynają się od 119 zł. Można je nabyć na tej stronie internetowej.

Zgodnie z planem, zespół wystąpi w następujących miastach:

Od samego początku rosyjskiej agresji, zespół aktywnie pomaga ukraińskiej armii. Ponadto jego członkowie kategorycznie odmawiają występów w Rosji. Zespół ten powstał na początku lat 2000 i od tego czasu posiada publiczność liczącą miliony fanów na całym świecie.

Serhij Babkin

Z koncertami do Polski przyjedzie także słynny ukraiński piosenkarz Serhij Babkin. Zagra w czterech polskich miastach:

Bilety na koncert można nabyć na tej stronie. Ceny zaczynają się od 89 zł.

Serhij Babkin rozpoczął swoją karierę muzyczną na początku lat 2000. Początkowo występował z zespołem 5’nizza, który był popularny w wielu krajach, w tym w Federacji Rosyjskiej. Ale mimo udziału w grupie Babkin zajmował się także karierą solową.

Od początku pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę piosenkarz aktywnie występuje na koncertach charytatywnych.

Okean Elzy

Okean Elzy wystąpi w Polsce nie po raz pierwszy w tym roku. Obecnie zespół ma zaplanowane występy w dwóch miastach w Polsce:

Bilety na koncert można kupić na stronie. Ceny zaczynają się od 149 zł.

Okean Elzy to ukraiński zespół, który ma już prawie 30 lat. Pojawił się w 1994 roku we Lwowie i od tego czasu liczy miliony fanów nie tylko w Ukrainie, ale na całym świecie. Od tego czasu skład zespołu nieco się zmienił, ale niezmiennym liderem pozostaje Swiatosław Wakarczuk.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Tina Karol

W Polsce koncertować będzie także znana ukraińska piosenkarka Tina Karol. Jej występ odbędzie się 28 listopada w Warszawie. Koncert ma miejsce w ramach charytatywnej trasy wojskowej po Europie.

Bilety na koncert wahają się od 139 do 249 złotych. Można je kupić na tej stronie internetowej. Koncert odbędzie się w warszawskim klubie Stodoła.

Kariera muzyczna Tiny Karol rozpoczęła się w połowie lat 2000. Młoda piosenkarka reprezentowała nawet Ukrainę na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2006 roku, gdzie zajęła siódme miejsce. Teraz Tina Karol angażuje się nie tylko w działalność koncertową, ale także charytatywną.

Stepan Hiha

W Polsce wystąpi również Stepan Hiha, którego piosenki cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Jego koncert odbędzie się w Warszawie. Przez dwa dni – 19 oraz 20 grudnia – publiczność będzie miała okazję cieszyć się jego przebojami. Ceny biletów wahają się od 79 do 249 złotych. Wszystko zależy od terminu, który Cię interesuje. Bilety można nabyć pod tym linkiem.

Zobacz też: Aktualne promocje Intercity: jak tanio kupić bilety w 2023 roku

Stepan Hiha to piosenkarz popowy i Ludowy Artysta Ukrainy. Karierę muzyczną rozpoczął jeszcze w szkole i od tego czasu koncertuje na ukraińskiej scenie.

Nervy

Ukraiński zespół rockowy Nervy również planuje odwiedzić Polskę do końca 2022 roku. Na razie wiadomo, że koncerty odbędą się w trzech polskich miastach:

Ceny biletów wahają się od 119 do 350 zł. Można je nabyć na tej stronie internetowej.

Nerwy to ukraiński rosyjskojęzyczny zespół, który powstał w 2010 roku. Przez lata zespół intensywnie koncertował na Ukrainie, Białorusi, w Kazachstanie i Rosji.

Pomimo tego, że zespół od dawna współpracuje z Rosją, od początku pełnowymiarowej inwazji aktywnie wspiera Ukrainę i wykonuje koncerty charytatywne. Ponadto przesyła część wpływów z koncertu na różne fundusze, które pomagają ukraińskim uchodźcom. Wśród nich znajduje się Polska Akcja Humanitarna.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *