Ukraińscy uchodźcy mogą nadal korzystać z bezpłatnego roamingu w UE

Tetiana Sharapova
11 lipca 2023
Komentarze 0
Ukrainka korzystająca z darmowego roamingu w UE Source: Vista Create

Uchodźcy z Ukrainy mogą nadal korzystać z bezpłatnego roamingu w UE. Decyzja została podjęta 9 lipca. Kampania obejmuje 22 europejskich i 7 ukraińskich operatorów.

Ukraińcy mogą nadal korzystać z bezpłatnego roamingu w UE

Decyzja o przedłużeniu bezpłatnego roamingu została podjęta w niedzielę, 9 lipca. Obecnie 22 europejskich operatorów zapewnia darmowy roaming dla Ukraińców. Ale siedmiu ukraińskich operatorów również dołączyło do kampanii. Są to 3Mob, Data Group, Kyivstar, Lifecell, Ukr telecom, Vega White i Vodafone Ukraine.

Od teraz Ukraińcy będą mieli kolejne 12 miesięcy darmowego roamingu w UE. Oznacza to, że Ukraińcy będą mogli dzwonić do swoich krewnych po cenach ukraińskich operatorów do 2024 roku. Według Komisji Europejskiej:

9 lipca Komisja Europejska zatwierdziła dwunastomiesięczne przedłużenie umowy między operatorami, która pozwala ukraińskim uchodźcom pozostać w kontakcie za granicą. Komisja ułatwiła porozumienie między 22 europejskimi i siedmioma ukraińskimi operatorami w celu przedłużenia umowy, która została po raz pierwszy podpisana w kwietniu 2022 r.

Decyzja ta pozwala milionowi Ukraińców komunikować się ze swoimi krewnymi, którzy pozostają na Ukrainie, bez przepłacania. Jednocześnie Komisja Europejska przygotowuje się do włączenia Ukrainy do przestrzeni roamingowej Unii Europejskiej.

Pełną listę operatorów komórkowych, którzy zapewniają Ukraińcom bezpłatny roaming, można zobaczyć na poniższym zdjęciu:

Screen: Europian Commission

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *