Ukrenergo apeluje, by nie wyrzucać generatorów

Tetiana Sharapova
30 lipca 2023
Komentarze 0
Blackout w Ukrainie Source: Vista Create

Ukrenergo ostrzega przed niepewnością sytuacji z gwarancjami normalnych dostaw energii w okresie zimowym. Dyrektor generalny spółki, Volodymyr Kudrytskyi, podkreśla potrzebę przechowywania generatorów w związku z obecną sytuacją.

Jak będzie wyglądał sezon grzewczy w 2023 roku?

Sektor energetyczny dołoży wszelkich starań, aby zapewnić wydajny i stabilny sezon grzewczy poprzez naprawę uszkodzonego sprzętu i modernizację infrastruktury. Nie ma jednak gwarancji, że nie wystąpią przerwy w dostawach ciepła i energii elektrycznej. W związku z tym Ukrenergo apeluje do mieszkańców Ukrainy, którzy posiadają generatory, aby sprawdzili ich stan techniczny i nie wyrzucali ich.

Jak poinformowano na kanale telegramu Ukrenergo:

Energetycy robią wszystko, co możliwe, aby zapewnić wydajny i stabilny sezon grzewczy. Trwają naprawy sprzętu uszkodzonego przez Rosjan, modernizowana jest infrastruktura. Niemniej jednak wszyscy powinniśmy być przygotowani na każdy scenariusz tej zimy.

Podobne oświadczenie złożył również Volodymyr Kudrytskyi, prezes zarządu. Podkreślił, że konieczne jest utrzymanie generatorów, które uratowały firmy i gospodarstwa domowe podczas ostatniej zimy. Lepiej zadbać o ich stan techniczny i zaopatrzyć się w dodatkowe paliwo.

Nikt nie może teraz powiedzieć, czy będą przerwy w dostawie prądu, tak jak nikt nie może zagwarantować, że wszystko będzie dobrze i przejdziemy przez zimę w spokojny, stabilny, zrelaksowany sposób” – powiedział.

Warto zauważyć, że zeszłej zimy każda ukraińska elektrownia cieplna i wodna została w taki czy inny sposób zaatakowana przez Rosjan. Dlatego nie ma gwarancji, że ta zima nie będzie przebiegać według podobnego scenariusza.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku oraz naszej strony na Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *