Ukrtzaliznitsia wprowadza nowy pociąg relacji Kijów–Przemyśl

3 czerwca 2022

11 czerwca ma ruszyć nowy pociąg, który kursować będzie na linii Kijów–Przemyśl. Jest to połączenie nocne, które daje możliwość przesiadki do wielu innych polskich oraz europejskich miast.  

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Start 11 czerwca

Dokładnie 11 czerwca pociąg nr 53/54 ma wyruszyć z Kijowa o godzinie 19:48. Do Przemyśla, po wielogodzinnej podróży, dotrzemy dokładnie o godzinie 7:21.

12 czerwca pociąg ruszy w drogę powrotną. Wystartuje z Przemyśla o godzinie 18:39 i na miejsce do Kijowa dotrze o 9:21.

Możliwe przesiadki

Godziny pociągu zostały ustawione w taki sposób, aby podróżujący mogli w łatwy sposób dokonać przesiadek do innych miast, zarówno polskich, jak i europejskich. Przewoźnik poinformował, że po dotarciu do Przemyśla mamy możliwość przesiąść się na pociąg, który kursuje do Szczecina. Przejeżdża on także przez większe miasta Polski, takie jak Kraków, Katowice, Wrocław.

Jeżeli chcemy udać się za granicę, możemy skorzystać z połączenia Przemyśl–Graz, który kursuje przez Ostrawę oraz Wiedeń aż do Grazu.

Z Przemyśla dotrzeć można także do europejskich miast dzięki połączeniom autobusowym. FlixBus oferuje takie kierunki jak Bratysława, Praga, Wiedeń, Graz, Norymberga i wiele innych.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jak kupować bilety?

Warto pamiętać, że od 1 czerwca mocno zmieniły się zasady wydawania biletów osobom z Ukrainy. Na większość przejazdów trzeba już nabyć bilet. Można to zrobić w kasie dworcowej lub w szybszy sposób – korzystając z aplikacji na telefon. Bilety PKP polskich przewoźników możemy nabyć w takich aplikacjach jak: SkyCash, Koleo. Aby zakupić bilety na podróż autokarem, można natomiast skorzystać bezpośrednio z aplikacji FlixBus.

Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób od czerwca zmieniły się warunki korzystania z autobusów, pociągów oraz tramwajów – sprawdź nasz artykuł. Aby nie narazić się na mandat, musisz posiadać aktualny bilet przejazdu, który zakupisz w wygodnych aplikacjach na telefon.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Irina

Możliwość komentowania została wyłączona.