Volodymyr Zelenskyy odwiedzi Warszawę

3 kwietnia 2023
Prezydent Ukrainy z wizytą w Warszawie Source: www.president.gov.ua

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński odwiedzi Polskę. Do stolicy Polski, Warszawy, przybędzie w środę, 5 kwietnia. Poinformował o tym Michał Dworczyk, minister w Kancelarii Premiera RP.

Urzędnik napisał na swoim koncie na Twitterze:

W środę, 5 kwietnia, w godzinach popołudniowych premier Mateusz Morawiecki spotka się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim.

Informację potwierdziła również szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandykh.

Prezydent Zelensky przyjeżdża oficjalnie, jest to zapowiedziane, – powiedziała urzędniczka.

Podkreśliła też, że przygotowania do wizyty prezydenta Ukrainy są starannie realizowane. Jego wizyta rozpocznie się od ceremonii powitalnej, po której nastąpi spotkanie w cztery oczy Andrzeja Dudy i Volodymyra Zelenskyego.

Ponadto Volodymyr Zelenskyy planuje spotkać się z Ukraińcami mieszkającymi obecnie w Polsce. W związku z tym 5 kwietnia odbędzie się również otwarte spotkanie prezydenta Ukrainy z Ukraińcami. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Zamkowym w centrum Warszawy. Wstęp na plac będzie bezpłatny, więc na spotkanie może przyjść każdy. Nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji. Na placu zostaną ustawione duże ekrany, więc każdy będzie mógł zobaczyć i usłyszeć wystąpienie prezydenta Zelenskiego.

Na razie nie wiadomo, o której godzinie odbędzie się spotkanie. Godzina spotkania zostanie podana w późniejszym terminie.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl, do naszej strony na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl oraz do naszego Instagrama pod adresem https://www.instagram.com/ukrainian_in_poland_pl. Dzięki temu będziecie na bieżąco z głównymi wiadomościami i najistotniejszymi wydarzeniami.

Tetiana Sharapova

Kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

podziel się
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *