Warszawa wystawia na sprzedaż 45 porzuconych samochodów i motorower

Tetiana Sharapova
7 lipca 2023
Komentarze 0
Samochody na sprzedaż w Warszawie Source: Vista Create

Mieszkańcy Warszawy i innych polskich miast mogą kupić samochód po bardzo niskiej cenie. Miasto wyprzedaje bowiem porzucone samochody. Taka wyprzedaż odbyła się już po raz piąty, a samochód można wybrać spośród 45 egzemplarzy.

Jakie samochody są dostępne na wyprzedaży

Warszawa już po raz piąty organizuje aukcję, na której można kupić samochody porzucone przez właścicieli ponad 6 miesięcy temu. Zgodnie z art. 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym samochody te stają się własnością miasta. Tym razem na aukcję wystawiono 45 samochodów, w tym tak prestiżowe marki jak Audi, BMW czy Mercedes-Benz. Na liście znajduje się również motorower Piaggio Vespa.

Aukcja obejmuje pojazdy, które zostały zajęte w trybie określonym w art. 50a Prawa o ruchu drogowym. Są to pojazdy pozostawione bez tablic rejestracyjnych lub wskazujące, że nie były używane przez długi czas. Takie pojazdy są zazwyczaj zatrzymywane na wniosek Straży Miejskiej lub Policji i przechowywane na specjalnych parkingach. Jeśli właściciel pojazdu nie zostanie odnaleziony w ciągu 6 miesięcy, samochód zgodnie z prawem staje się własnością miasta.

Wcześniej Warszawa przekazywała takie samochody do recyklingu. Później miasto zdecydowało się zatrzymać część z nich, które są sprawne i nie wymagają większych napraw. Umożliwiło to zorganizowanie pierwszej sprzedaży takich samochodów w 2021 roku. W 2022 r. liczba sprzedanych samochodów wzrosła, a zebrane fundusze przeznaczono na naprawę dróg. W marcu 2023 r. odbyła się kolejna aukcja, podczas której sprzedano 59 samochodów i 1 motorower.

Teraz przyszła kolej na piątą aukcję, na której wystawiono 45 samochodów i motorower. Organizatorzy mają nadzieję zebrać dużą sumę pieniędzy na poprawę infrastruktury miasta.

Aukcja już przyciągnęła uwagę wielu potencjalnych nabywców i oczekuje się, że będzie równie udana jak poprzednie. Samochody wystawione na sprzedaż i ich ceny można zobaczyć na tej stronie.

Samochody będzie można obejrzeć 11 lipca w godzinach od 10 do 13 w ZDM. Trzeba to jednak wcześniej uzgodnić z pracownikami bazy, dzwoniąc pod jeden z tych numerów: 514 603 722 lub 695 790 390.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *