Co podarować na Nowy Rok: kilka pomysłów

Tetiana Sharapova
Zakupy | 22 grudnia 2022
Komentarze 0
Dekoracje noworoczne Author: Tetiana Sharapova

Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc czas pomyśleć o tym, co podarować najbliższym. W końcu dawanie prezentów jest nie tylko przyjemne, ale także zbliża do innych ludzi. Przygotowaliśmy wybór ciekawych prezentów na święta.

Co dać dziecku lub nastolatkowi na Nowy Rok?

Dzieci uwielbiają prezenty jak żadne inne i nie mogą się doczekać świąt noworocznych. A zadaniem dorosłego jest uszczęśliwienie swojego maleństwa w tym dniu.

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę zainteresowania i preferencje dziecka. W końcu ważne jest, aby prezent sprawiał przyjemność. Jeśli więc chcesz podarować dziecku upominek, możesz rozważyć następujące opcje:

 • Zabawki. Ale weź pod uwagę wiek swojego dziecka. Młodszym dzieciom nie należy dawać skomplikowanych zabawek, natomiast starszym dzieciom można dać coś bardziej złożonego, na przykład zestaw konstrukcyjny lub zabawkową kuchnię.
 • Gadżety. Współczesne dzieci są bardzo rozwinięte i już wiedzą, jak korzystać z różnych gadżetów. Możesz więc dać zwykły telefon, aparat dla dzieci lub coś podobnego. Z takiego prezentu ucieszy się również nastolatek.
 • Gry planszowe. Ten prezent przyda się tym dzieciom, które lubią gry zespołowe. Ale weź pod uwagę wiek swojego dziecka, ponieważ trudność gry zależy od przedziału wiekowego.
 • Książki. Taki prezent przyniesie Twojemu dziecku wiele korzyści. Ponadto w Polsce jest ogromny wybór książek dla dzieci, także w języku ukraińskim. Wybierając książkę dla dziecka, weź pod uwagę jego preferencje. W końcu inaczej dziecko nie będzie chciało czytać.
 • Instrumenty muzyczne. Ten prezent jest bardziej odpowiedni dla nastolatka, jednak mały instrument muzyczny można również podarować dziecku. A kto wie, może Twoje dziecko ma talent muzyczny?

Możesz też zapytać dziecko, co dokładnie chce otrzymać w prezencie. I w ten sposób na pewno nie podarujesz dziecku czegoś, co mu się nie spodoba.

Co dać przyjaciołom lub współpracownikom na Nowy Rok?

Przyjaciele również potrzebują naszej uwagi, szczególnie w tych trudnych czasach. Dlatego warto przygotować dla nich prezent na nowy rok. Możesz dać:

 • Koc. Ta rzecz zawsze się przyda, ponieważ jest ciepła i przyjemna w dotyku. Możesz wybrać koce z różnymi wzorami, różnymi materiałami i różnymi kolorami.
 • Herbata czy kawa. Warto na prezent wybrać droższe odmiany.
 • Różnorodne potrawy. Takie rzeczy zawsze się przydadzą.
 • Książki. Dorośli też uwielbiają czytać, więc książka może być świetnym prezentem. Jedyną rzeczą jest rozważenie preferencji twojego przyjaciela.
 • Vouchery do sklepów. W takim przypadku nie będziesz musiał zastanawiać się nad kwestią prezentu, ponieważ Twój przyjaciel będzie mógł wybrać coś dla siebie.

Możesz też przekazać pieniądze. A wtedy twój przyjaciel będzie mógł je wydać na coś, o czym marzył od dawna.

Zapraszamy na nasz Telegram pod adres https://t.me/ukrainianinpolandpl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Zespół naszego portalu codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze wskazówki.

Co podarować rodzicom na Nowy Rok?

Rodzice, jak nikt inny, zasługują na naszą uwagę. Nie można ich więc zostawić bez prezentu na sylwestra. Zapytaj wcześniej o życzenia rodziców lub zrób niespodziankę.

Możesz im podarować:

 • Ramkę na zdjęcia ze zdjęciem rodzinnym;
 • Sprzęt AGD. W końcu dokładnie wiesz, czego brakuje twoim rodzicom;
 • Różne potrawy. Takie rzeczy zawsze będą potrzebne;
 • Rzeczy, które przydadzą się w rozwijaniu ich hobby. Jeśli Twój tato lub mama interesuje się fotografią, możesz mu dać coś z tej dziedziny;
 • Pościel. Piękna pościel zawsze poprawia nastrój.

Ponadto, jeśli masz taką możliwość, możesz gdzieś razem pojechać. W końcu dorosłe dzieci często spędzają bardzo mało czasu z rodzicami. Jeśli nie masz możliwości zorganizowania wycieczki rodzinnej, możesz podarować rodzicom bilet dla dwojga.

Co dać bliskiej osobie na Nowy Rok?

I oczywiście nie powinniśmy zapominać o zwracaniu uwagi na naszych bliskich. W końcu często zapominamy o takich rzeczach. A Sylwester to świetna okazja do okazania uwagi i miłości.

Zobacz też: Jak zawrzeć związek małżeński w Polsce?

Możesz wcześniej zapytać bliską osobę, co chciałaby dostać w prezencie lub też zrobić jej niespodziankę. Ale w tym przypadku weź pod uwagę gusta swojej ukochanej osoby. Możesz na przykład podarować:

 • Pluszową zabawkę. Wiele dziewczyn lubi takie rzeczy. A przytulanie zabawki w nocy to wielka przyjemność.
 • Perfumy. Ten rodzaj prezentu jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Zwróć jednak uwagę na to, jakie aromaty lubi twój wybranek lub wybranka, aby dokładnie wpasować się w gusta.
 • Książki. Ten prezent jest również uniwersalny dla mężczyzn i kobiet.
 • Koszulki dla par. To oryginalny prezent, więc warto go podarować, jeśli jesteś pewna swoich uczuć.
 • Gra planszowa. Ten prezent pomoże Ci spędzić więcej czasu razem, a także zapewni rozrywkę Tobie i Twojemu partnerowi.

Nie zapomnij zwrócić uwagi na swoich bliskich, ponieważ bardzo ważne jest, aby sprawiać im przyjemność w tych trudnych czasach.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *