Ministerstwo Reintegracji wyjaśniło, kto ma prawo nie płacić opłaty administracyjnej przy ubieganiu się o paszport

Tetiana Sharapova
26 lipca 2023
Komentarze 0
Ukraiński paszport Source: Vista Create

Ministerstwo Reintegracji wyjaśniło, które kategorie obywateli Ukrainy mają prawo do nieuiszczania opłaty administracyjnej przy wydawaniu dokumentów paszportowych. Dotyczy to zarówno paszportów wewnętrznych, jak i paszportów na wyjazd za granicę.

W jakich przypadkach nie trzeba uiszczać opłaty administracyjnej przy ubieganiu się o paszport?

Jak wyjaśniło Ministerstwo Reintegracji, istnieją trzy przypadki, w których obywatele Ukrainy nie muszą uiszczać opłaty administracyjnej przy ubieganiu się o paszport. Są to następujące przypadki:

  1. Paszport obywatela Ukrainy wydawany jest po raz pierwszy.
  2. W odniesieniu do osoby ubiegającej się o dokumenty paszportowe ustalono fakt pozbawienia wolności osobistej w wyniku zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Działa to jednak tylko wtedy, gdy odpowiedni wniosek zostanie złożony w ciągu roku od daty zwolnienia osoby.
  3. Lokalne władze zdecydowały, że osoba przygotowująca dokumenty może zostać zwolniona z opłaty administracyjnej.

Wniosek o wydanie dokumentów paszportowych można złożyć w biurze SMS w miejscu zamieszkania. Jeśli dana osoba przebywa za granicą, powinna skontaktować się z działem obsługi dokumentów przedsiębiorstwa państwowego.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku oraz naszej strony na Instagramie. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *