O nas

Poznaj nasz zespół

Karol Popko

pomysłodawca i założyciel portalu Ukrainian in Poland. Szczególnie zaangażowany w niesienie pomocy osobom z Ukrainy na wielu płaszczyznach. Prywatnie człowiek o licznych zainteresowaniach. Koneser dobrego piwa, miłośnik wędkarstwa oraz amator wędrówek z wykrywaczem metali w poszukiwaniu skarbów.

Agnieszka Zugaj

polonistka, copywriterka i korektorka treści. Na portalu pisze i tłumaczy teksty w języku polskim, stoi na straży poprawności językowej oraz weryfikuje wiarygodność wszystkich publikowanych informacji. Prywatnie miłośniczka kotów, długich wędrówek oraz dobrej kawy.

Viktoriia Vishnievska

specjalistka od social media. To ona odpowiada za to, żeby wszystkie nadesłane zapytania otrzymały jak najszybszą odpowiedź. Większość publikowanych treści na facebooku, telegramie czy tik-toku to również zasługa Viktorii. Uwielbia nawiązywać nowe znajomości, ceni sobie dobrą muzykę, a jedną z jej największych pasji jest czytanie książek.

Stefaniia Chubakova

autorka artykułów na stronie. Na portalu dzieli się ciekawymi informacjami, a także własnym doświadczeniem. Marzy, żeby doba miała nie 24, a co najmniej 25 godzin. Uwielbia piękne buty i pyszne cukierki. Kocha ręcznie robione produkty oraz czystość w domu. Motto życiowe Stefanii brzmi: „to, co sama już umiem, przekazuję innym”.

Denys Savchenko

redaktor portalu. To właśnie dzięki niemu powstała zakładka zakładka „Sport” na naszym portalu. Denis zajmuje się nie tylko sportem. Gra w siatkówkę, lubi wędkować i kibicuje swojej ulubionej drużynie. YNWA

Iryna Turaieva

Autor artykułów na portalu Ukraiński w Polsce (Ukrainian in Poland). Copywriter, redaktor, filolog. Przed rozpoczęciem rosyjskiego ataku na Ukrainę mieszkała w Charkowie i pracowała w ukraińskiej redakcji katolickiego pisma „Slovo wśród nas”. Mieszka w Polsce od marca 2022 roku.

Motto życiowe: przez ciernie do gwiazd.

Zainteresowania: poezja, oryginalną piosenkę, podróże nad morze.

Tetiana Sharapova

kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

Iryna Kutsevol

uchodźczyni ze wschodniej Ukrainy. Redaktorka portalu biegle posługująca się językiem ukraińskim oraz rosyjskim. Wyszukuje pomysły i tworzy nowe artykuły, a także tłumaczy je z języka polskiego. To spod jej ręki powstają także wszystkie wpisy na Facebooku, Instagramie, Tik-Toku, Telegramie i innych social mediach.