O nas

Poznaj nasz zespół

Karol Popko

pomysłodawca i założyciel portalu Ukrainian in Poland. Szczególnie zaangażowany w niesienie pomocy osobom z Ukrainy na wielu płaszczyznach. Prywatnie człowiek o licznych zainteresowaniach. Koneser dobrego piwa, miłośnik wędkarstwa oraz amator wędrówek z wykrywaczem metali w poszukiwaniu skarbów.

Iryna Turaieva

Autor artykułów na portalu Ukraiński w Polsce (Ukrainian in Poland). Copywriter, redaktor, filolog. Przed rozpoczęciem rosyjskiego ataku na Ukrainę mieszkała w Charkowie i pracowała w ukraińskiej redakcji katolickiego pisma „Slovo wśród nas”. Mieszka w Polsce od marca 2022 roku.

Motto życiowe: przez ciernie do gwiazd.

Zainteresowania: poezja, oryginalną piosenkę, podróże nad morze.

Tetiana Sharapova

kreatywność jest sensem życia Tetiany. Pisze wiersze, scenariusze i artykuły. Robi zdjęcia. Potrafi znaleźć wspólny język z ludźmi. Z wzajemnością uwielbia zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Miłośniczka książek, komiksów oraz gier komputerowych.

Sofia Vergulesova

Jestem studentką dziennikarstwa i chrześcijanką, kocham muzykę i kulturę ukraińską. Lubię czytać teksty oparte na wartościach i być użyteczną dla ludzi.

Yana Zakharchuk

Filolog, autorka artykułów, nauczycielka języka i literatury ukraińskiej, szefowa koła dziennikarskiego. Uwielbiam podróżować z rodziną i czytać. Uwielbiam nowo wydane numery czasopism i gazet. Zawsze wierzę w to, co najlepsze, z Ukrainą w sercu.

Yelyzaveta Kameneva

Dziennikarka z Chersonia w Ukrainie. Cieszę się życiem i jego miłymi niespodziankami. Uwielbiam kawę, podróże, książki i naukę języków obcych.