Darmowy operator komórkowy Fonia zaczął działać w Polsce

Tetiana Sharapova
Aplikacje, Polska | 4 października 2022
Komentarze 0
Kobieta korzystająca z bezpłatnego operatora komórkowego Fonia

Niedawno w Polsce ruszył darmowy operator komórkowy Fonia. Sieć świadczy swoje usługi całkowicie bezpłatnie, ale jest kilka warunków. Podpowiadamy, co wchodzi w skład pakietu usług i na jakich warunkach działa.

Co wchodzi w skład pakietu usług sieci komórkowej fonia?

Przede wszystkim warto zrozumieć, co znajdzie się w pakiecie usług od operatora. Jak informują przedstawiciele Fonii, w jej skład wejdą:

 • bezpłatna komunikacja komórkowa;
 • możliwość wysyłania wiadomości sms, a także wiadomości mms;
 • internet 5G;
 • niektóre usługi dodatkowe, takie jak roaming i poczta głosowa.

Oferta jest przeznaczona zarówno dla zwykłych użytkowników smartfonów i telefonów, jak i firm biznesowych. Jeśli więc potrzebujesz nowego numeru telefonu dla swojej firmy, możesz skorzystać z usług operatora.

O tym jak kupić i zarejestrować kartę sim w Polsce opowiemy szczegółowo w tym artykule.

Jak skorzystać z usług operatora fonia?

Na jakich warunkach mogę korzystać z usług operatora? Aby to zrobić, należy wejść na stronę internetową operatora komórkowego i zawrzeć z nim umowę. Podczas tego procesu należy się zarejestrować, podając swoje dane. Jest to konieczne, ponieważ w Polsce zawsze trzeba zarejestrować swój numer telefonu komórkowego.

Trzeba też zainstalować specjalną aplikację mobilną. Będzie to konieczne, aby w przyszłości korzystać z usług. Aplikacja dostępna jest zarówno w Google Play, jak i w App Store.

Klient uzyskuje bezpłatny dostęp do usług poprzez aktywne korzystanie z aplikacji. Aby utrzymać stabilny dostęp do usług, aplikacja musi być stale aktywna – zaznaczają przedstawiciele operatora komórkowego.

Ponadto, jeśli nie chcesz uzyskać nowego numeru, możesz przenieść swój stary. Jednak w każdym przypadku trzeba będzie podpisać umowę z operatorem komórkowym.

Zapraszamy do naszego kanału na Telegramie pod adresem https://t.me/ukrainianinpolandpl. Nasz zespół codziennie wybiera dla Was najlepsze wiadomości i najistotniejsze porady.

Na jakich zasadach będzie funkcjonować darmowa telefonia komórkowa?

Według przedstawicieli Fonii, komunikacja mobilna będzie całkowicie darmowa. Są jednak pewne niuanse. Wśród nich:

 1. Płatność w wysokości 49 zł za aktywację pakietu (płatność dokonywana jest jednorazowo);
 2. Nieustannie będziesz widział reklamy i kupony rabatowe;
 3. Jeśli potrzebujesz dodatkowych usług, takich jak roaming, będziesz musiał zapłacić. Ponieważ obecnie usługa ta nie wchodzi w skład darmowego pakietu.
 4. Jeśli będziesz chciał nagrać wiadomość na pocztę głosową – trzeba będzie za to zapłacić 8 groszy za minutę.

Jak komentują przedstawiciele firmy:

Przeciętny użytkownik smartfona ogląda dziennie około 4000 reklam. Więc dlaczego robić to za nic? Fonia jako pierwszy operator komórkowy oferuje darmową komunikację komórkową, a w zamian będą wyświetlane reklamy i kupony rabatowe. Reklamy będą wyświetlane na ekranie telefonu, co nie będzie przeszkadzać w codziennym użytkowaniu telefonu i dzięki czemu opłaty za usługę będą kosztować 0 zł.

Dodatkowo nie będziesz w stanie uniknąć oglądania reklam. Ponieważ jest to główny warunek swobodnego korzystania z taryfy:

Klient może korzystać z aplikacji i karty SIM wyłącznie za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Zabrania się przenoszenia karty SIM do innego urządzenia mobilnego, które nie służy do wykonywania połączeń, przesyłania danych i które uniemożliwia wyświetlanie reklam.

Zobacz też: Kursy walut w kantorach w Polsce na dziś

Jacy operatorzy komórkowi działają w Polsce?

Jeśli warunki korzystania z taryfy Fonia Ci nie odpowiadają, możesz wybrać dowolną inną z polskiego rynku. W Polsce działa 5 głównych operatorów komórkowych:

 • Play jest jednym z najpopularniejszych operatorów w kraju. Od początku inwazji na pełną skalę daje nawet 1000 minut na połączenia z Ukrainą. Ceny za taryfy zaczynają się od 25 zł.
 • Orange to także bardzo popularny na polskim rynku operator komórkowy. Jego pakiety kosztują od 5 do 10 złotych, ale są ograniczenia czasowe w ich stosowaniu. Są one uzależnione od wysokości doładowania.
 • T-Mobile to niemiecki operator komórkowy reprezentowany na polskim rynku. Można go również znaleźć pod nazwą Heyah. Jeśli wybierzesz tego operatora komórkowego, przygotuj się na to, że usługa sprawdzenia stanu konta będzie kosztowała od 5 do 10 groszy. Ceny za taryfy zaczynają się od 25 zł.
 • Plus – ten operator komórkowy ma wiele różnych taryf. Istnieją taryfy budżetowe, które przewidują zapłatę za usługi każdego dnia. I jest też taryfa bez limitu. Jej koszt to 20 zł miesięcznie.
 • Lycamobile – dzięki tej taryfie możesz dzwonić do 21 krajów za darmo. Łącznie z Ukrainą. Koszt miesięcznego doładowania to 10 zł.

Niedawno pisaliśmy też o tym, jak taniej podróżować z Polskimi Liniami Autobusowymi. Czasami dojazd do miasta lub kraju autobusem będzie kosztował mniej niż pociągiem lub samolotem.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *