Jak doładować Monobank w Polsce i zamówić ukraińską kartę z 50% zniżką za granicą?

Tetiana Sharapova
Inne, Polska, Waluty | 21 września 2023
Komentarze 0
Pieniądze, które zostaną wykorzystane do doładowania karty Monobank w Polsce-PL Source: Vista Create

Wielu Ukraińców przebywających obecnie za granicą staje przed koniecznością doładowania ukraińskiej karty bankowej. Nie zawsze jednak jest jasne, jak to zrobić. O tym, jak doładować ukraińską kartę w Polsce rozmawiamy na przykładzie Monobanku. Proponujemy również skorzystanie z nowej oferty Monobank i Nova Poshta w Polsce.

Karta Monobank w Polsce z 50% rabatem na dostawę

Monobank we współpracy z Nova Poshta ogłosił nową promocję, w ramach której obecni klienci banku oraz ci, którzy chcą ubiegać się o kartę ukraińskiej instytucji bankowej za granicą, mogą zamówić kartę na korzystnych warunkach. W ciągu najbliższych 101 dni, czyli do Nowego Roku (31 grudnia 2023 r.), każdy ma możliwość zamówienia karty Monobank z 50% rabatem na dostawę. Przypominamy, że dotyczy to kart mono z limitem kredytowym do 100 tysięcy UAH. Limit kredytowy jest obliczany indywidualnie online bez rozmowy z brokerami kredytowymi.

Aby zamówić kartę w Polsce, należy przejść do aplikacji Monobank i wybrać w ustawieniach opcję Wydaj plastikową kartę. Nova Poshta zapewni szybką dostawę karty banku Monobank z 50% rabatem do dowolnej części Polski.

Aby otworzyć kartę w Monobanku, wykonaj poniższe kroki:

 1. Zainstaluj aplikację Monobank. Jest ona dostępna w App Store oraz Google Play.
 2. Zrób zdjęcie paszportu i osobistego numeru identyfikacyjnego. Możesz także zrobić zdjęcie paszportu zagranicznego.
 3. Wybierz sposób, w jaki chcesz otrzymać kartę.

Obecnie w związku z rosyjską agresją istnieje możliwość zamówienia dostawy do Europy. Karta jest otwierana wyłącznie za pośrednictwem aplikacji, więc nawet jeśli nie będziemy w Ukrainie, możemy z niej korzystać. Ukraiński Monobank może wkrótce pojawić się w Polsce.

Co Monobank oferuje swoim klientom?

Jeśli posiadasz kartę Monobank, masz do dyspozycji następujące funkcje:

 1. Przelew pieniędzy na karty kontaktowe z książki telefonicznej;
 2. Doładowanie telefonu komórkowego;
 3. Karty oszczędnościowe innych banków;
 4. Dokonywanie płatności za media bez płacenia prowizji. Dotyczy to również przypadków, gdy płacisz rachunki za media ze środków kredytowych;
 5. Otrzymywanie cashbacku z zakupów w postaci prawdziwych pieniędzy, które później można wpłacić na swoje konto. Pamiętaj jednak, że środki mogą zostać opodatkowane. Kategorie, w których możesz otrzymać cashback są aktualizowane co miesiąc;
 6. Możliwość ustawienia regularnych płatności.

Dodatkowo w Monobanku można otwierać banki, aby oszczędzać lub gromadzić pieniądze. Możesz też otworzyć bank, w którym będziesz zbierał środki na cele charytatywne.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebook а oraz naszej strony na Instagram, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Jak doładować kartę Monobank w Polsce bez otwierania konta w polskim banku?

Jeśli masz już kartę Monobank, możesz ją doładować w Polsce. Aby to zrobić bez otwierania konta w polskim banku, możesz skorzystać z następujących systemów:

 • Western Union;
 • MoneyGram;
 • Ria;

Walutą, którą można doładować kartę jest złoty. Natomiast przy otrzymywaniu pieniędzy można wybrać walutę, w której chcemy je otrzymać. Mogą to być dolary lub hrywny. Może być również naliczana prowizja. Zależy ona od kwoty, ale zaczyna się od 9 zł. Limit kwoty wynosi nie więcej niż 3 tys. dolarów na jeden przelew.

Aby skorzystać z tych systemów należy skontaktować się z PKO Bankiem lub Pocztą Polską. Musisz mieć ze sobą następujące dokumenty:

 1. Paszport;
 2. Dowód osobisty.

Możesz także skorzystać z terminali IBOX. Pojawiły się już w centrach handlowych Warszawy, a wkrótce powinny pojawić się w innych miastach Polski. Za pomocą tego bankomatu można doładować także inne ukraińskie karty.

Jak doładować kartę Monobank, jeśli masz konto w polskim banku?

Jeśli masz już konto w polskim banku, możesz za jego pomocą doładować swoją kartę Monobank. W tym celu trzeba być klientem takich banków jak PKO, Pekao, ING, Santander czy Millenium. Możesz wysłać pieniądze na kartę Monobank za pomocą:

 • przelewu SWIFT. Obecnie nie ma za to prowizji, ale należy pamiętać, że prowizje mogą być pobierane przez banki pośredniczące;
 • przelewu SEPA. Tutaj naliczana już jest prowizja. Wynosi od 1 euro, ale wszystko zależy od kwoty przelewu. Ten system jest używany wyłącznie do płatności w euro.

Za pomocą tych systemów płatności możesz przelać walutę w złotych, dolarach lub euro.

Zobacz też: Jakie problemy może rozwiązać wirtualna (cyfrowa) karta bankowa?

Dokumenty, które będą potrzebne przy przelewaniu środków:

 1. Paszport;
 2. Lokalny numer podatkowy.

Pamiętaj, że w Polsce możesz używać ukraińskich kart w taki sam sposób, jak w Ukrainie. Waluta zostanie automatycznie przeliczona po aktualnym kursie wymiany.

Jak przelać pieniądze z karty Monobank na polską kartę?

Możesz też przesłać pieniądze z karty ukraińskiej na polską. Jeśli chcesz przelać pieniądze z karty Monobank na polską kartę, musisz postępować zgodnie z następującym algorytmem:

 1. W aplikacji Monobank kliknij Inne płatności;
 2. Następnie wybierz Przenieś na kartę;
 3. Wpisz numer swojej polskiej karty w odpowiednim polu;
 4. Wprowadź wymaganą kwotę przelewu. Trzeba wpisać ją w hrywnach, więc od razu w przybliżeniu przelicz ją na złote.
 5. Kliknij Wyślij.

Z reguły pieniądze przychodzą natychmiast, nawet jeśli robisz przelew w nocy. Ale czasami transfer może potrwać do trzech dni. Wszystko zależy od konkretnego polskiego banku i kwoty, którą przelewasz na kartę.

Weź pod uwagę również to, że zostaniesz obciążony prowizją. Jej wysokość może się różnić w zależności od polityki polskiego banku.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *