Legalne zakłady sportowe w Polsce – poradnik dla obywateli Ukrainy

administrator
Ciekawostki, Inne, Polska | 28 sierpnia 2023
Komentarze 0
Młotek do zakładów sportowych w Polsce_PL

Od lat migracja z Ukrainy do Polski jest bardzo intensywna. Ukraińcy są największą grupą obcokrajowców w Polsce i rozpoczynając życie w nowym kraju, muszą liczyć się ze zmianami w różnych dziedzinach życia. Jednym z popularnych sposobów spędzania wolnego czasu wśród osób zainteresowanych sportem, jest gra w zakładach bukmacherskich. Jak robić to w Polsce legalnie, aby uniknąć surowej kary pieniężnej? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym we współpracy z polskimi specjalistami branżowymi.

Czy osoby nieposiadające polskiego obywatelstwa mogą rozpocząć grę u legalnych bukmacherów w Polsce? Tak, jest to możliwe, jednak konieczne jest spełnienie warunków, określonych zarówno w regulaminach polskich bukmacherów jak i polskim prawodawstwie.

Hazard na terenie Polski jest prawnie regulowany przez Ministerstwo Finansów. Przepisy mają na celu zapewnienie bezpiecznego oraz odpowiedzialnego korzystania z tej formy rozrywki. Kasyna internetowe oraz gry liczbowe są objęte monopolem państwa, a prowadzenie działalności związanej z zakładami bukmacherskimi jest możliwe, dla każdego podmiotu, który uzyska stosowną licencję.

Strony z nielegalnymi internetowymi grami hazardowymi, czyli takimi, które nie uzyskały odpowiedniej licencji, są umieszczane w rejestrze domen zakazanych. Jednak firmy bez licencji szukają coraz to nowych sposobów na prowadzenie działalności w Polsce. Obchodzą je, tworząc np. co chwilę nowe adresy stron. Tu należy podkreślić, że korzystanie z ofert nielegalnych bukmacherów jest na terenie Polski poważnym przestępstwem skarbowym, karanym grzywną. W skrajnych przypadkach kara finansowa może wynieść nawet kilka milionów złotych!

Przebywając w Polsce, można skorzystać z usług legalnych bukmacherów, posiadających wymagane pozwolenie na prowadzenie tego typu działalności. Wszyscy obcokrajowcy, niezależnie od kraju pochodzenia, mogą założyć konto u bukmachera. Są jednak pewne warunki, które należy spełnić, by móc grać. Co ciekawe, czasami te warunki nieco różnią się w poszczególnych firmach. Aby mieć pewność, że rejestracja odbywa się u legalnego bukmachera, przede wszystkim należy sprawdzić aktualną listę legalnych bukmacherów internetowych w Polsce. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie procedury zakładania konta u wybranego bukmachera. Dla przykładu, wśród wymagań jest np. przesłanie skanu bądź zdjęcia dowodu tożsamości, co ma uniemożliwić grę nieletnim. Najważniejsze jest to, że rejestrując się u legalnego bukmachera, można być spokojnym o swoje dane i środki wpłacane na grę. Nie trzeba też obawiać się kar za korzystanie z nielegalnych zakładów.

Niektórzy z polskich operatorów przygotowali nawet ukraińską wersję strony, aby ułatwić korzystanie z zakładów sportowych. 

Artykuł powstał we współpracy z bukmacher-legalny.pl

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *