Darmowe kursy IT dla Ukraińców w Polsce i Niemczech

Yelizaveta Kamenieva
Polska, Praca, Studenci, Szkolenia | 18 października 2023
Komentarze 0
Ukraiński student bierze udział w kursie informatycznym w Polsce-PL

Ukraińcy, którzy chcą zdobyć nowy zawód w sektorze IT, mają taką możliwość. W dowolnym miejscu i czasie można nauczyć się nowej specjalności dzięki kursom online. Przeczytaj więcej w artykule!

Darmowe kursy IT dla Ukraińców Cisco4Ukraine – co to jest?

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wraz z Cisco Network Academy uruchomiła inicjatywę edukacyjną Cisco4Ukraine, której celem jest wsparcie ukraińskich uchodźców w zakresie technologii cyfrowych i pomoc w znalezieniu pracy. Program przeznaczony jest dla Ukraińców, którzy chcą opanować umiejętności cyfrowe niezbędne do skutecznego zatrudnienia w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Projekt skierowany jest przede wszystkim do osób, które zostały zmuszone do przeprowadzki do Polski, Niemiec lub innych krajów europejskich, a także do wszystkich Ukraińców, którzy chcą zdobyć nowy, nowoczesny zawód.

Kursy Cisco4Ukraine koncentrują się na rozwiązywaniu jednego z najbardziej palących problemów współczesnego biznesu – cyberbezpieczeństwa i programowania w języku Python. Podobnie jak bezpłatne kursy IT dla Ukraińców od INCO, te programy szkoleniowe zapewniają praktyczne umiejętności potrzebne do rozpoczęcia pracy w branży IT na poziomie podstawowym. Należy pamiętać, że wcześniejsze wykształcenie informatyczne nie jest wymagane. Można ukończyć wszystkie kursy lub przerwać naukę na dowolnym etapie. Projekt jest otwarty dla wszystkich uczestników w wieku 16 lat i starszych.

Cisco4Ukraine wyróżnia się tym, że szkolenia prowadzone są zdalnie, dzięki czemu studenci mają dostęp do wartościowej edukacji niezależnie od ich położenia geograficznego. Uczestnicy kursów otrzymują dostęp do interaktywnych zajęć, praktycznych ćwiczeń i narzędzi, które są zintegrowane z programem nauczania. Nie bez znaczenia jest również fakt, że szkolenie jest stopniowane – po ukończeniu kursu na poziomie podstawowym można bezpłatnie studiować zaawansowane kursy IT w wybranej dziedzinie.

Ważne jest również to, że edukacja w Cisco4Ukraine nie ogranicza się do teorii. Nauczyciele i wsparcie są gotowi pomóc uczniom rozwinąć umiejętności, których potrzebują, aby z powodzeniem wejść do branży IT. Jak wspomniano powyżej, uczestnicy projektu mogą wybrać jeden z dwóch obszarów dalszego rozwoju w IT: cyberbezpieczeństwo lub programowanie. Jeśli jesteś bardziej zainteresowana takimi specjalizacjami, jak zarządzanie projektami w IT, projektowanie UI/UX, HR Generalist w IT lub QA Manual, powinnaś zwrócić uwagę na kursy IT dla kobiet Finansova, które dają kobietom możliwość nauki tych zawodów IT ze znaczną zniżką.

Edukacja IT dla Ukraińców w zakresie cyberbezpieczeństwa

Liczba cyberataków stale rośnie wraz z każdym nowym połączeniem ze środowiskiem cyfrowym na naszej planecie. Podczas kursu Cybersecurity od Cisco4Ukraine dowiesz się, jak zapewnić dobrą ochronę swojej organizacji i opanować umiejętności, które otworzą możliwości kariery w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa ma na celu przygotowanie do pracy na stanowiskach podstawowych, takich jak:

  • technik ds. cyberbezpieczeństwa;
  • Młodszy analityk ds. cyberbezpieczeństwa;
  • specjalista pierwszego poziomu wsparcia technicznego.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram, naszej strony na Facebooku i Instagramie. Pomoże Ci to być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i wydarzeniami.

Podczas studiów zdobędziesz niezbędne umiejętności, takie jak analiza zagrożeń, bezpieczeństwo sieci i zarządzanie ryzykiem, aby zapewnić sobie i swojej organizacji dobrą ochronę przed potencjalnymi cyberatakami. Jeśli lubisz rozwiązywać złożone problemy, interesujesz się nowoczesnymi technologiami i chętnie pracujesz w zespole, to cyberbezpieczeństwo może być dla ciebie świetnym wyborem kariery. Po pomyślnym ukończeniu tego szkolenia i zdaniu egzaminu Cisco Certified Support Technician (CCST) Cybersecurity, otrzymasz cyfrową odznakę CCST od Cisco, aby udowodnić swoją wiedzę i umiejętności.

Кursy programowania dla Ukraińców, które dają możliwość znalezienia pracy

Kurs programowania rozpoczyna się również od wprowadzenia do podstawowych koncepcji cyberbezpieczeństwa. Ten kurs wprowadzający otworzy przed tobą świat cyberbezpieczeństwa, dając ci możliwość poznania podstaw tej ważnej dziedziny. Zdobędziesz wiedzę na temat ochrony swojego osobistego życia cyfrowego, a także zrozumiesz główne wyzwania związane z bezpieczeństwem, przed którymi stoją obecnie firmy, rządy i instytucje edukacyjne.

Zobacz też: Darmowe zasoby online do nauki języka polskiego

W głównym module, poświęconym programowaniu, zapoznasz się z językiem programowania Python, który jest aktywnie wykorzystywany przez startupy i gigantów technologicznych, takich jak Google, Facebook, Netflix i wielu innych. Python jest potężnym narzędziem do tworzenia zarówno małych, jak i dużych projektów programistycznych. Jest znany ze swojej łatwości użytkowania i czytelności, co czyni go idealnym wyborem dla początkujących, którzy chcą nauczyć się programowania od podstaw.

Umiejętności zdobyte na tym kursie otworzą ci drogę do dalszej kariery w wielu branżach. Są one szczególnie przydatne do pracy na wysoko płatnych stanowiskach związanych z tworzeniem oprogramowania i inżynierią, takich jak inżynier oprogramowania, administrator systemu i inżynier bezpieczeństwa. Kurs przygotowuje do egzaminu PCEP – Certified Entry-Level Python Programmer (egzamin PCEP-30-0x), który może potwierdzić twoją wiedzę i zwiększyć wagę w poszukiwaniu pracy lub rozwoju kariery.

Kurs obejmuje następujące kluczowe tematy:

  1. Wprowadzenie do Pythona i programowania komputerowego: Poznasz podstawowe koncepcje Pythona i programowania komputerowego, które pomogą ci tworzyć własne aplikacje.
  2. Typy danych, zmienne i podstawowe operacje wejścia/wyjścia dla obliczeń.
  3. Przepływ sterowania, wyrażenia logiczne, listy, operacje logiczne i bitowe.
  4. Zbieranie danych, funkcje i obsługa wyjątków: dowiesz się, jak strukturyzować kod, aby tworzyć i używać funkcji oraz zbierać dane z różnych źródeł.

Ten kurs ma na celu pomóc w nauce języka Python i rozpoczęciu udanej kariery w programowaniu i rozwoju.

Bezpłatna edukacja jako technik sieci komputerowych

Technologie sieciowe są sercem przestrzeni cyfrowej. Pozwalają one na przenoszenie danych z jednego urządzenia na drugie, zapewniając nam dostęp do mediów społecznościowych, usług streamingowych, zakupów online i wielu innych wygodnych rozrywek i usług. Ze względu na znaczenie technologii sieciowych dla każdej branży, zapotrzebowanie na specjalistów ds. sieci stale rośnie.

Kurs Network Technician od Cisco4Ukraine to krok w kierunku opanowania technologii sieciowych. Dowiesz się, jak działają sieci, w tym urządzenia, media i protokoły umożliwiające komunikację sieciową. Rozwiniesz kluczowe umiejętności potrzebne do podstawowego rozwiązywania problemów przy użyciu skutecznych metodologii i najlepszych praktyk dla działu pomocy technicznej. Chociaż podstawowa znajomość sprzętu komputerowego i systemów operacyjnych jest pożądana, nie jest wymagana.

Po ukończeniu tej ścieżki otrzymasz cyfrową odznakę, która potwierdzi Twoją wiedzę i przygotuje Cię do uzyskania certyfikatu Cisco Certified Support Technician (CCST) na poziomie podstawowym.

Jak wziąć udział w kursach IT w ramach projektu Cisco4Ukraine?

Jak wspomniano powyżej, wszystkie kursy Cisco4Ukraine będą odbywać się online:

  • w języku ukraińskim (Cyberbezpieczeństwo);
  • w języku angielskim z ukraińskojęzycznym instruktorem (programowanie).

Pierwszy etap będzie wymagał maksymalnie 6-10 godzin, kolejny – od 75 do 120 godzin, w zależności od kierunku. Należy pamiętać, że długość kursu, który chcesz podjąć, zależy od Ciebie, ponieważ możesz przerwać naukę w dowolnym momencie.

Aby się zarejestrować, wypełnij formularz zgłoszeniowy online tutaj. Natychmiast po zakończeniu procesu rejestracji powinieneś otrzymać wiadomość e-mail z dwoma linkami. Skorzystaj z nich, aby rozpocząć naukę na kursie Introduction to Cybersecurity i dołączyć do grupy projektowej na Telegramie. Jeśli nie otrzymasz wiadomości e-mail, sprawdź spam i reklamy. Jeśli nadal nie znajdziesz tam wiadomości e-mail, spróbuj zarejestrować się ponownie o innej porze dnia.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *