Darmowe zasoby online do nauki języka polskiego

Tetiana Sharapova
Język, Szkolenia | 12 stycznia 2023
Komentarze 0
Kobieta trzyma w ręku flagę Polski. Pl Source: Vista Create

Często pytacie nas o możliwość nauki języka polskiego online. Zebraliśmy dla Was kursy, na których można nauczyć się języka bez konieczności wychodzenia z domu.

Niedawno pisaliśmy o kursach języka polskiego w Warszawie. Dziś opowiemy Wam o kursach języka polskiego online. W naszym zestawieniu znajdziesz zarówno zajęcia płatne, jak i bezpłatne.

Nauka języka polskiego z wolnelektury.pl

Najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest czytanie literatury. A z pomocą portalu wolnelektury.pl możesz nie tylko czytać swoje ulubione utwory po polsku, ale także znacznie wzbogacić swoje słownictwo.

Wśród ogromnej różnorodności gatunkowej książek znajduje się:

 1. Poezja;
 2. Literatura dziennikarska;
 3. Literatura filozoficzna;
 4. Epickie;
 5. Biografia;
 6. Dramat.

Na pewno więc możesz wybrać książkę w najciekawszym dla Ciebie gatunku. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne, ale można przekazać darowiznę na jego rozwój. Wszystkie wpłaty są dobrowolne.

Nauka języka polskiego z blogiem ProPolski

Na blogu ProPolski można znaleźć wiele przydatnych materiałów związanych z nauką języka polskiego. Co więcej, strona jest podzielona na sekcje, więc z pewnością będziesz mógł się po niej poruszać. Wszystkie publikacje są wykonane w języku ukraińskim, ponieważ autorką bloga jest Ukrainka Kateryna Lukyanova.

Na stronie można znaleźć takie informacje jak:

 1. Gramatyka polska;
 2. Słownik wyrazów polskich;
 3. Testy z gramatyki, ortografii i słownictwa;
 4. Materiały dla początkujących;
 5. Materiały dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Polsce.

Sama blogerka nie uczy języka polskiego, ale na jej stronie można znaleźć rekomendację, z kim warto się skontaktować. Można też dołączyć do klubu ProPolski. Cena jest stosunkowo niska – od 3 dolarów za miesiąc.

Nauka języka polskiego z pomocą bloga Polski na wynos

Portal ten został stworzony przede wszystkim z myślą o nastolatkach, którzy dopiero zaczynają uczyć się języka polskiego. Później jednak ze strony zaczęli korzystać dorośli, jak również dzieci. Dlatego teraz na tej stronie możesz nauczyć się języka polskiego nawet do poziomu C1. Ale są też materiały dla poziomu C2.
Na tej stronie znajdziesz:

 1. Materiały dla uczniów;
 2. Materiały dla nauczycieli;
 3. Gotowe wykłady;
 4. Materiały i ćwiczenia gramatyczne;
 5. Ćwiczenia doskonalące słownictwo;

Korzystanie z platformy jest bezpłatne. Strona dostępna jest w języku angielskim i polskim. Jeśli więc potrzebujesz opanować rzeczy gramatyczne o różnym poziomie trudności, wejdź na blog Polski na wynos.

Nauka języka polskiego z pomocą serwisu popolskupolsce.edu.pl

Strona popolskupolsce.edu.pl przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę języka polskiego. Znajdziesz tu wiele materiałów, które przydadzą się nie tylko początkującym, ale także tym, którzy już dobrze znają język polski, ale czują potrzebę poszerzenia swojej wiedzy.

Na tej stronie znajdziesz takie tematy jak:

 1. Która jest godzina?
 2. Jak się czujesz?
 3. Witamy w Polsce;
 4. Sport;
 5. Planowanie działań.

Strona jest wykonana w języku polskim, ale łatwo się po niej poruszać. Zatem nawet jeśli nigdy nie uczyłeś się języka polskiego, możesz skorzystać z niej skorzystać. Witryna posiada również wersję angielską. Nauka języka tutaj jest bezpłatna.

Nauka języka polskiego z pomocą bloga Polski Kumpel

Michael Petrenko to bloger, który uczy języka polskiego w bardzo nietypowy sposób. Jego blog jest idealny nie tylko dla tych, którzy chcą poznać cechy gramatyczne języka polskiego, ale także dla tych, którzy chcą zrozumieć polski slang.
Na jego blogu znajdziecie:

 1. Jak zaprosić na randkę po polsku;
 2. Język polski na każdy dzień;
 3. Slangowe określenie życia w Polsce;
 4. Jak powiedzieć happy birthday po polsku;

Ale różnorodność tematów na tym się nie kończy. Od czasu do czasu Michael prowadzi maratony i intensywności, gdzie porusza polską gramatykę, zasady wymowy i wiele innych ważnych tematów. Z reguły ceny maratonów są przystępne dla każdego.

Blogera można zasubskrybować na Instagramie lub w tik-tok.

Nauka języka polskiego z pomocą bloga Pozdrowienia z Polski

Blog Pozdrowienia z Polski jest pisany przez Polkę Małgorzatę Januszewicz. Jej blog przeznaczony jest dla obcokrajowców uczących się języka polskiego. W tym roku blog ma już 6 lat.
Na stronie można za darmo nauczyć się takich tematów jak:

 1. Jak napisać recenzję restauracji;
 2. Jak napisać wypracowanie w języku polskim;
 3. Jak opowiedzieć o pierwszej randce;

Możesz również zapisać się na newsletter. W takim przypadku otrzymasz darmowe materiały gramatyczne i ćwiczenia utrwalające wiedzę. A jeśli chcesz uczyć się polskiego z Małgorzatą, to musisz napisać na ten adres: pozdrowienia.gosia@gmail.com. Nauka języka polskiego na samym blogu jest darmowa, ale na indywidualne lekcje trzeba się zgłosić bezpośrednio do nauczyciela.

Nauka języka polskiego z fundacjakadr

Fundacja Kadr daje możliwość Ukraińcom bezpłatnej nauki języka polskiego. Aby się zarejestrować, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W kwestionariuszu należy wskazać:

 1. Imię i nazwisko;
 2. Obywatelstwo;
 3. Numer Pesel;
 4. Data pierwszego wjazdu do Polski po 24 lutego;
 5. Twój numer telefonu;
 6. Twój adres pocztowy;
 7. Twoje miejsce zamieszkania;
 8. Wskaż swój poziom znajomości języka polskiego;

Po wypełnieniu formularza otrzymasz list na pocztę. Należy również sprawdzić spam, jeśli nie znajdziemy listu w swojej skrzynce pocztowej.

Zapraszamy do dołączenia do naszego kanału Telegram pod linkiem https://t.me/ukrainianinpolandpl, a także naszego Facebooka pod linkiem https://www.facebook.com/ukrainianinpolandpl. Nasi redaktorzy codziennie wybierają dla Ciebie najlepsze wiadomości i najtrafniejsze porady.

Bezpłatne zajęcia z lingohut

Witryna lingohut zapewnia 125 bezpłatnych lekcji online. Możesz ich używać do nauki podstawowych rzeczy, takich jak pozdrowienia, nazwy zwierząt i gramatyka. Wszystkie lekcje są prowadzone przez native speakerów, a co najważniejsze, wszystko to jest bezpłatne.

Aby studiować na tej stronie, nie musisz się rejestrować ani podpisywać umowy. Zajęcia są całkowicie bezpłatne, więc każdy może rozpocząć naukę języka polskiego. Na stronie dostępnych jest wiele wersji językowych, więc możesz wybrać dogodną dla siebie. Dostępny jest również język ukraiński.

A jeśli chcesz nauczyć się innego języka, również będziesz miał taką możliwość. W końcu na stronie można nauczyć się nie tylko polskiego. Ponadto witryna zawiera również testy konsolidujące zdobytą wiedzę.

Bezpłatny kurs języka polskiego z polskijazyk.pl

Aby jednak rozpocząć naukę języka polskiego w serwisie polskijazyk.pl, należy się wcześniej zarejestrować. Ale po tym uzyskasz dostęp do bezpłatnych zajęć.

Obecnie na tej platformie możesz uczyć się języka polskiego od zera do poziomu B1. Interfejs strony jest dostępny w językach ukraińskim i rosyjskim. Możesz więc wybrać dogodną dla siebie wersję.

Na kursie poznasz podstawy i będziesz mógł pewniej mówić po polsku. Dzięki temu bariera językowa nie będzie już dla Ciebie problemem. Zarejestruj się i rozpocznij naukę języka polskiego za darmo.

Bezpłatny kurs języka polskiego od ESKK

Na stronie ESKK znajdziesz darmowe kursy języka polskiego. Dzięki nim poznasz podstawową gramatykę, słownictwo i zwroty, bez których nie można się obejść w życiu codziennym.

Lekcje są dostępne przez całą dobę, więc możesz uczyć się w dogodnym dla Ciebie czasie. Dodatkowo na stronie znajdziesz również zbiór ćwiczeń. Jest to bardzo wygodne, ponieważ w ten sposób można utrwalić zdobytą wiedzę. W sumie na stronie znajdują się 32 lekcje.

Bezpłatny kurs online od Kleksa

W serwisie Kleks możesz nauczyć się języka polskiego od podstaw do poziomu A2. I to wszystko zupełnie za darmo. Aby to zrobić, wystarczy się zarejestrować. Rejestracja dostępna jest pod tym linkiem. Szkolenia są bezpłatne, ale jeśli chcesz, możesz wesprzeć projekt.

Podczas kursu poznasz podstawy gramatyki i nauczysz się posługiwać językiem polskim w życiu codziennym. Dodatkowo na platformie przeprowadzane są testy, dzięki którym można utrwalić swoją wiedzę.

Komentarze 0
Popularne
Polecane
Najnowsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *