Dom Matki w Warszawie rozdaje produkty higieniczne i odzież

Irina Turaieva
Dzieci, Polska, Pomoc finansowa | 25 października 2023
Komentarze 0
Warszawski Dom Matki pomaga ukraińskim uchodźczyniom -PL Source: Vista Create

Warszawski Dom Matki po raz kolejny oferuje pomoc ukraińskim uchodźcom. Tym razem rozdawane będą produkty higieniczne i odzież. Dowiedz się, kto będzie mógł otrzymać przedmioty, a także gdzie i kiedy to nastąpi.

Co można otrzymać w ramach pomocy humanitarnej od Domu Matki w Warszawie

W miarę zbliżania się zimy, niektórym osobom może być trudno samodzielnie rozwiązać kwestię odzieży. Dlatego w ramach kolejnej akcji humanitarnej Dom Matki planuje rozdać zestawy higieniczne i odzież od UNHCR, w tym dużą liczbę ubrań Levi’s w rozmiarach S-L:

 • bluzy;
 • swetry;
 • spodnie;
 • legginsy;
 • kurtki dżinsowe.

Jedna rodzina będzie mogła otrzymać jeden zestaw pomocy humanitarnej.

Należy pamiętać, że planowana akcja jest pomocą humanitarną dla osób potrzebujących, które nie są w stanie samodzielnie zakupić niezbędnych przedmiotów. W związku z tym uczestnicy nie będą mogli wybrać własnych przedmiotów. Jednak każdy otrzyma maksymalną pomoc w miarę możliwości.

Kto może otrzymać zestaw produktów higienicznych i ubrań od Domu Matki?

Tradycyjnie do udziału w akcji charytatywnej, którą Dom Matki organizuje przy wsparciu UNHCR, zapraszane są najbardziej potrzebujące kategorie Ukraińców, czyli kobiety i dzieci, które przyjechały do Polski po 24 lutego 2022 r. i posiadają polski PESEL UKR. W związku z tym organizatorzy sprawdzą, czy spełnione są wszystkie warunki otrzymania zaproszenia, w tym:

 • miejsce zamieszkania wnioskodawcy w Polsce (dziecko musi mieszkać w Polsce wraz z opiekunem);
 • przyjazdów po 24 lutego 2022 r;
 • dostarczenie kompletnych i poprawnych danych;
 • potwierdzenie polubienia na stronie.

Kategorie, które otrzymają paczkę w pierwszej kolejności:

 1. Dzieci, których matki są obecnie w ciąży lub mają dziecko poniżej pierwszego roku życia.
 2. Dzieci z rodzin, które przyjechały do Polski po raz pierwszy w ciągu miesiąca poprzedzającego rozpoczęcie procesu składania wniosków.
 3. Dzieci z rodzin, w których matka, dziecko lub inny członek rodziny jest niepełnosprawny (ważne jest, aby wszyscy członkowie rodziny zamieszkiwali w Polsce i w tym samym miejscu zamieszkania, tj. pod tym samym adresem i żyli w tym samym gospodarstwie domowym). Wnioski o pomoc dla kuzynów, którzy nie mieszkają w Polsce, nie będą rozpatrywane.
 4. Dzieci pod opieką samotnych matek/ojców, członków rodziny lub innych osób (z odpowiednią dokumentacją).
 5. Dzieci z rodzin z co najmniej 3 małoletnich dzieci (lub dzieci w wieku szkolnym), pod warunkiem, że ojciec nie mieszka w Polsce.

Zobacz też: Ukraińcy w Polsce mogą zdobyć niezbędne rzeczy dzięki serwisowi Lalafo

Należy pamiętać, że w przypadku, gdy kilka rodzin spełnia te same kryteria, pierwszeństwo mają rodziny, które mieszkają w Polsce przez krótszy okres czasu.

Należy również pamiętać, że osoby, które nie zgłosiły się po odbiór paczek przygotowanych dla nich podczas poprzednich akcji, nie informując nas o swojej nieobecności, otrzymają pomoc jako ostatnie.

Jak się zarejestrować i otrzymać produkty higieniczne i odzież od Matki House?

Aby wziąć udział w akcji charytatywnej i otrzymać produkty higieniczne oraz odzież, należy wypełnić specjalny formularz rejestracyjny. Należy pamiętać, że formularz musi zawierać prawdziwe informacje i nie może zawierać błędów, ponieważ może to doprowadzić do odrzucenia zgłoszenia.

Uwaga! Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z przyjęciem zgłoszenia. Zostaniesz powiadomiony o przyjęciu zgłoszenia i potwierdzeniu czasu jego otrzymania w ciągu najbliższych kilku dni telefonicznie lub e-mailem (nie zapomnij sprawdzić folderu spam).

Formularz zgłoszeniowy do udziału w akcji charytatywnej Domu Matki można znaleźć tutaj. Osoby, które potwierdzą swój udział w akcji, będą mogły odebrać paczkę w najbliższą niedzielę, 29 października 2023 r., w Centrum Wsparcia i Koordynacji przy ul. Siennej 39 w centrum Warszawy (nie w Domu Matki!). Podczas rejestracji będzie można wybrać godzinę odbioru pomocy humanitarnej.
Nie musisz przychodzić z dzieckiem po odbiór paczki, ale musisz mieć przy sobie następujące dokumenty:

 • dowód przybycia do Polski po 24 lutego 2022 r;
 • dokument potwierdzający obecność dziecka (dzieci) lub kartę ciąży;
 • jeśli istnieje dokument potwierdzający niepełnosprawność matki/dziecka.

Ważne! Jeśli nie posiadasz dokumentów, nie będziesz mógł otrzymać pakietu i zostaniesz wykluczony z dalszych kampanii pomocowych.

Paczki nie są wysyłane pocztą ani przekazywane osobom trzecim. Nie ma możliwości odebrania ich w innym dniu. Jeśli więc Twoje plany uległy zmianie i nie możesz przyjechać i odebrać pakietu, anuluj rezerwację co najmniej jeden dzień przed wydarzeniem, korzystając z linku, który otrzymasz w wiadomości e-mail.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *