Nowa pomoc finansowa dla Ukraińców od PCPM otworzyłа formularz

Komentarze 0
Pieniądze, które Ukraińcy otrzymali od PCPM jako pomoc dla uchodźców w Polsce-PL Source: https://pixabay.com/

RSRF, a także NRC, GFFO i HelpAge nadal zapewniają pomoc finansową ukraińskim uchodźcom. Jakie są warunki otrzymania pomocy finansowej? Dowiedz się w naszym artykule.

Którzy Ukraińcy mogą otrzymać pomoc finansową od PCPM?

W Polsce uchodźcy z Ukrainy mają możliwość otrzymania różnego rodzaju pomocy finansowej od państwa i fundacji charytatywnych. Na przykład rodziny uchodźców ukraińskich, a także osoby indywidualne mogą otrzymać pomoc finansową od RSRM. Aby otrzymać pomoc finansową, należy spełnić określone kryteria. Mianowicie:

 1. Osoby, które po raz pierwszy przybyły do Polski nie wcześniej niż 15 lutego 2023 r. i otrzymały numer PESEL ze statusem UKR po tej dacie.
 2. Nigdy nie otrzymał pomocy finansowej na podstawowe potrzeby rodziny od żadnej organizacji humanitarnej w Polsce.
 3. Rodziny lub osoby znajdujące się w trudnej sytuacji, które mają trudności z zaspokojeniem podstawowych potrzeb i dostępem do rynku pracy:
 • Seniorzy (60+),
 • osób niepełnosprawnych,
 • Samotni rodzice/opiekunowie rodziny z co najmniej dwiema osobami na utrzymaniu (tj. dziećmi poniżej 18 roku życia lub osobami starszymi w wieku 60+),
 • samotne matki w ciąży lub karmiące piersią z dwójką dzieci,
 • osoby wymagające natychmiastowej interwencji medycznej lub stałego leczenia i posiadające dokumenty potwierdzające (obowiązkowe).

W których polskich regionach wdrażana jest pomoc finansowa RDPA?

Fundacja PCPM informuje, że projekt pomocy finansowej dla uchodźców z Ukrainy jest kontynuowany. Jednak od teraz proces udzielania pomocy finansowej nie będzie prowadzony we wszystkich regionach Polski, a jedynie w następujących miastach i ich przedmieściach:

 • Warszawa;
 • Szczecin;
 • Lublin;
 • Toruni;
 • Bigdosh;
 • Wrocław;
 • Poznań;
 • Katowice;
 • Łódź.

Wynika to ze zmniejszenia środków funduszu.

Jakiego rodzaju pomocy finansowej można oczekiwać od RSMF?

Pomoc finansowa dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z Ukrainy od PCPM jest pomocą wielofunkcyjną. Pomoc finansowa udzielana jest na okres 3 miesięcy w wysokości 820 zł na osobę (do 5 członków rodziny).

Jak Ukraińcy mogą zarejestrować się w celu uzyskania pomocy finansowej od PCPM?

Aby zarejestrować się w celu uzyskania pomocy finansowej, należy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. Formularz jest dostępny pod tym linkiem: https://forms.gle/iqjZD67PFcNmkxG39.

Wypełniając formularz zgłoszeniowy, będziesz musiał odpowiedzieć na szereg pytań, aby wolontariusze mogli ocenić, czy spełniasz kryteria osób potrzebujących pomocy finansowej. Wypełnij wszystkie pozycje dokładnie, abyś mógł otrzymać pieniądze, których potrzebujesz. Ponadto organizatorzy zdecydowanie odradzają wielokrotne wypełnianie formularza zgłoszeniowego, ponieważ może to doprowadzić do awarii systemu. W formularzu zgłoszeniowym należy podać: imię i nazwisko, polski numer telefonu, z którego będziesz korzystać co najmniej do października 2023 r., datę pierwszego przyjazdu do Polski po 24.02.2022 r., a także województwo, w którym obecnie mieszkasz oraz kod jednorazowy, jeśli go otrzymałeś.

Zobacz też: Lalafo (Лалафо) допомогає отримати безкоштовні речі українцям в Польщі

Celem tej ankiety jest umożliwienie Fundacji PCPM zrozumienia sytuacji społeczno-ekonomicznej ukraińskich rodzin, aby zapewnić im odpowiednią pomoc w ich trudnej sytuacji. Ponadto, jeśli jesteś zainteresowany wypełnieniem kwestionariusza, ale z różnych powodów nie możesz tego zrobić samodzielnie, zostaw swój numer telefonu w tym formularzu: . Wówczas skontaktujemy się z Państwem w celu przekazania dalszych instrukcji.

Pamiętaj, że wypełnienie formularza zgłoszeniowego nie gwarantuje, że otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. A nawet jeśli zostaniesz zaproszony na rozmowę, nie oznacza to, że otrzymasz pomoc finansową. Jeśli zostaniesz odrzucony, oznacza to, że nie spełniasz określonych kryteriów. Od takiej decyzji nie można się odwołać.

Artykuł jest aktualny na dzień 28 września 2023 r.

Kim są RSRM?

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) to międzynarodowa fundacja pomocowa. Została założona w 2006 roku przez Wojciecha Wilka i od tego czasu pomogła tysiącom potrzebujących. Obecnie fundacja pomaga Irakowi, Nepalowi, Bośni, Peru, Ugandzie i Ukrainie.

Od samego początku rosyjskiej agresji Fundacja PCPM aktywnie pomaga ukraińskim uchodźcom, zapewniając im mieszkania i wszystkie niezbędne materiały.

Komentarze 0
Polecane
Najnowsze
Popularne

Możliwość komentowania została wyłączona.