Health4Ukraine ponownie przekazuje 500zł na leki dla Ukraińców

Komentarze 1
Biało-niebieskie Tabletki zakupione z dofinansowania Health4Ukraine Source: pexels.com, Author: Suzy Hazelwood

Informacje zostały zaktualizowane! Rejestracja do programu Health4Ukraine została ponownie otwarta, a uczestnicy mogą otrzymać dofinansowanie na zakup leków i innych produktów aptecznych. Na leki można otrzymać łącznie 500 zł. Z tej kwoty 350 zł idzie na pokrycie leków na receptę, a 150 zł na leki bez recepty. Informacja jest aktualna na dzień 5 kwietnia 2023 r.

Wiosną 2022 roku firma Direct Relief we współpracy z epruf S.A. opracowała program pomocy dla obywateli Ukrainy, którzy przedostali się do Polski z powodu pełnowymiarowej agresji rosyjskiej. W ramach programu Ukraińcy otrzymali dofinansowanie w wysokości do 500 zł na zakup leków w ogólnodostępnych aptekach i drogeriach w Polsce. Ze względu na dużą popularność inicjatywy wśród ukraińskich uchodźców oraz niemożność zapewnienia przez organizatorów pomocy finansowej wszystkim chętnym wnioskodawcom, przyjmowanie wniosków zostało tymczasowo zawieszone. Mimo to twórcy projektu nadal poszukiwali partnerów, którzy mogliby włączyć się we współfinansowanie programu charytatywnego. Ich ciężka praca zakończyła się sukcesem – i od niedawna projekt jest kontynuowany, aby pomóc potrzebującym. Od dziś otwarty jest formularz rejestracyjny do projektu.

Kto może przystąpić do programu i jak to zrobić

Do projektu może przystąpić każdy obywatel Ukrainy, który przekroczył granicę Polski po 24 lutego 2022 roku, zarówno osoby dorosłe, jak i niepełnoletnie (dzieci zgłaszane są przez rodziców lub opiekunów prawnych). Jedynym warunkiem przystąpienia do programu jest uzyskanie polskiego numeru identyfikacyjnego PESEL. Aby przystąpić do programu, należy wypełnić formularz rejestracyjny online dostępny na stronie internetowej projektu, w którym należy podać

  • imię i nazwisko;
  • narodowość;
  • email;
  • tel;
  • PESEL.

Oprócz wpisania danych trzeba będzie także przesłać skan lub zdjęcie dokumentu potwierdzającego otrzymanie PESEL. Według strony, składając skan lub zdjęcie należy wziąć pod uwagę, że powinno być widać imię, nazwisko, obywatelstwo, sam numer PESEL, adnotację lub pieczątkę o statusie UKR, pieczątkę i datę wydania dokumentu. Pozostałe dane powinny być ukryte (zasłonięte). W przypadku pozytywnej decyzji dokument zostanie trwale usunięty z bazy danych w ciągu 72 godzin od weryfikacji. A jeśli wniosek zostanie odrzucony – dokument zostanie usunięty w ciągu 21 dni. Po wypełnieniu pól informacyjnych należy potwierdzić swoją kwalifikowalność, oświadczyć, że przeczytało się i akceptuje regulamin oraz wyrazić zgodę na otrzymywanie newslettera projektu Health4Ukraine od epruf SA.

Sposób finansowania leków

Możesz wypełnić formularz pomocy pod tym linkiem: https://health4ukraine.com/uk/. Jeśli formularz wniosku online jhtest wypełniony prawidłowo, a podane informacje są poprawne, wniosek o przyjęcie do programu zostanie zatwierdzony. Następnie zgłaszający otrzyma powiadomienie. Zostanie ona wysłana na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym. Jeśli wysłałeś wypełniony formularz zgłoszeniowy online i nie otrzymałeś potwierdzenia zgłoszenia w ciągu 30 minut, prawdopodobnie popełniłeś błąd w adresie e-mail. Należy zatem spróbować ponownie złożyć wniosek online. Wiadomość, którą otrzymasz, zawiera indywidualny kod programu. To właśnie ten kod (będzie miał postać kodu kreskowego i ciągu cyfr) umożliwi uczestnikowi programu wykorzystanie do 500 zł dofinansowania na zakup leków lub innych produktów dostępnych bez recepty, a także zalogowanie się do specjalnej aplikacji internetowej.

Jak wykorzystać kod finansowy w aptece

Po otrzymaniu kodu osobistego, członek może użyć kodu finansowego do dokonania zakupów w aptece na dwa sposoby

  • bezgotówkowy – zakup dokonywany jest bezpośrednio na podstawie kodu przedstawionego farmaceucie (przez telefon lub w formie drukowanej); ten sposób płatności dostępny jest w ponad połowie aptek w całej Polsce;
  • gotówką – osoba kupuje leki na własny koszt, a następnie przesyła dokument potwierdzający zakup (paragon, faktura VAT) oraz receptę (jeśli leki są kupowane na receptę) na wskazany adres e-mail(contact@health4ukraine.com) i składa wniosek o refundację; taki sposób finansowania dostępny jest we wszystkich aptekach w Polsce.

Zobacz też: Jak znaleźć i kupić leki w Polsce online?

Indywidualny kod finansowy uczestnika programu może być wykorzystywany wielokrotnie, aż do wyczerpania jego limitu. Zgodnie z warunkami projektu beneficjent może przywrócić wyczerpany limit finansowy, tj. ubiegać się o powtórne przyznanie kwoty ryczałtowej. Jest to dopuszczalne w przypadkach, gdy osoba cierpi na chorobę przewlekłą i wykorzystała środki przekazane w ramach pierwszego kodu. Odnowienie limitu jest możliwe po upływie terminu ważności dofinansowania przyznanego uczestnikowi. Co roku w ramach programu uczestnik może otrzymać do 1000 zł na osobę na opłacenie leków i innych produktów aptecznych.

Komentarze 1
Polecane
Najnowsze
Popularne

Jedna odpowiedź do “Health4Ukraine ponownie przekazuje 500zł na leki dla Ukraińców”

  1. Tetiana Sharapova pisze:

    Доброго дня. Ми є інформаційним порталом та не надаємо жодної фінансової чи подібної допомоги. У статті ви знайдете лінк за яким зможете подати заявку на участь в програмі

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *